Prima pagină » Știri » Hoți travestiți, la Arad: Trei tineri deghizați în femei au tâlhărit un bărbat folosind electroșocuri – VIDEO

Hoți travestiți, la Arad: Trei tineri deghizați în femei au tâlhărit un bărbat folosind electroșocuri – VIDEO

Trei tineri deghizați în femei au tâlhărit un bărbat în vârstă de 43 de ani, din Arad, în parcarea unui centru comercial din oraș, folosind electroșocuri. Aceștia au fost reținuți, acuzați de tâlhărie calificată și vor fi duși, marți, în fața judecătorilor, cu propunere de arestare preventivă.

Polițiștii din Arad au fost sesizați de personalul de pază al unui centru comercial de pe Calea Aurel Vlaicu, din oraș, că pe camerele de supraveghere a fost surpinsă o tâlhărie comisă în timpul nopții de duminică spre luni.

„Un bărbat identificat ulterior, în vârstă de 43 de ani, din Arad, a fost deposedat prin lovire și utilizarea unui aparat de electroșocuri de un portmoneu care conținea suma de 150 de lei și documente personale. Autorii faptei, la momentul identificării victimei, au fost descriși ca fiind trei persoane de sex feminin”, arată anchetatorii.

În urma investigațiilor efectuate de polițiști, s-a stabilit că autorii tâlhăriei sunt trei tineri, cu vârste între 19-22 de ani, din Arad, care, deghizați în femei, purtând ciorapi plasă, peruci și machiaj, sub pretextul neachitării de către victimă a unor servicii, au bătut-o și deposedat-o de bunurile pe care le avea asupra sa.

Cei trei tineri au fost reținuți pentru 24 de ore și vor fi prezentați, marți, magistraților Judecătoriei Arad cu propunere de arestare preventivă pentru săvârșirea infracțiunii de tâlhărie calificată.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Alarmă pentru tineri: conservantul alimentar care apare în tot mai multe cazuri fatale
Digi24
Unul din cei mai importanți bancheri din Rusia are vești proaste pentru Putin. „Vom ajunge la o criză socială”
Cancan.ro
Tragedie înainte de nuntă! Nepotul lui Mircea Rednic, Marius Totolici, a murit în somn la doar 37 de ani
Prosport.ro
„Doamna Diana, ne omorâți”. Imagini incendiare cu fosta soție a lui Claudiu Niculescu, în costum de baie
Adevarul
Minunea de la Cluj: satul care și-a dublat populația cu o strategie neașteptată. Case și terenuri pentru tineri
Mediafax
A spart peretele și a rămas fără cuvinte! Ce a găsit un student valorează 9 milioane de euro
Click
Fac provizii pentru iarnă! Șerban Copoț a copt 120 kg de vinete. Rețeta Annei Lesko de roșii marinate, secretul gustului unic
Digi24
Cine sunt cele trei personalități din lume care pot călători fără pașaport. Explicațiile din spatele acestor excepții
Cancan.ro
Imaginile verii de la mare! A “pupat” gardul și a lustruit Audiul. De fapt, “distracția” a avut loc în parcarea de la LOFT
Ce se întâmplă doctore
Cum arată casa de 21 de milioane de dolari în care locuiesc Meghan Markle și Prințul Harry. „Este vindecător. Te simți liber”
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Motorina s-a ieftinit cu aproape 70 de bani. Ce prețuri afișează astăzi benzinăriile
Descopera.ro
Un meteorit marțian rar păstrează indicii nemaivăzute despre interiorul Planetei Roșii
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BUBULINA: – Facem dragoste de trei ori pe săptămână!
Descopera.ro
Un controlor de trafic aerian a reușit să salveze două avioane de la o potențială ciocnire