Prima pagină » Știri » Fostul șef al Oficiului pentru Protecția Consumatorilor Vrancea, executat silit la două săptămâni după ce a murit

Fostul șef al Oficiului pentru Protecția Consumatorilor Vrancea, executat silit la două săptămâni după ce a murit

Fostul șef al Oficiului pentru Protecția Consumatorilor Vrancea, executat silit la două săptămâni după ce a murit
Fostul șef al Oficiului pentru Protecția Consumatorilor Vrancea, mort în urmă cu două săptămâni, este executat silit printr-o decizie a Judecătoriei Vrancea. Bărbatul avea o datorie de 90.000 de lei către un om de afaceri din Focșani.

Fostul șef al OPC Vrancea a murit din cauza unui infarct la începutul lunii august, iar decizia instanței a apărut luni.

Hotărârea este definitivă.

„Admite cererea (…). Încuviințează executarea silită a titlului executoriu: sentința civilă nr. (…) pronunțată de Judecătoria Focșani. Executarea silită se va face în toate modalitățile de executare prevăzute de lege. Fără cale de atac. Pronunțată în ședința publică și dată în camera de consiliu, astăzi, 26.08.2019″, se arată în soluția pe scurt publicată de Judecătoria Focșani.

Bărbatul decedat a fost executat silit pentru o datorie de 90.000 de lei. Este vorba despre o suma care a fost împrumutată de la un om de afaceri în două tranșe, în anul 2014.

Împrumutul a fost garantat cu un teren situat în apropiere de orașul Focșani care, ulterior, a devenit subiectul unui proces, procurorii dovedind că pământul a fost obținut în baza unor acte false.

Conform legii, datoriile unei persoane decedate vor fi imputate moștenitorilor.

Fostul șef al OPC Vrancea are doi copii din prima căsătorie.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Invazie de șobolani, din cauza temperaturilor mari. „Otrava nu este soluția”
Digi24
Un politician vrea să organizeze o petrecere cu sex chiar în sediul primăriei
Cancan.ro
Influencerul Andrei Bordeianu, accident teribil pe motocicletă. Ar fi ajuns în stare gravă la spital
Prosport.ro
Ioana Timofeciuc a luat decizia! A plecat din România după Florinel Coman
Adevarul
Mirabela Grădinaru, la Kiev în locul lui Nicușor Dan. Analist: „Constituția României este foarte clară asupra reprezentării”
Mediafax
Rusia poate prelua active fizice și financiare după atacurile Ucrainei. Decretul, semnat de Putin
Click
De ce te trezești în fiecare noapte la 02:30? Explicația unui renumit profesor român și regula simplă pentru un somn bun
Digi24
Comisia Europeană, îndemnată să blocheze fondurile din PNRR din cauza „amendamentului Fritz”
Cancan.ro
4.000 lei amendă tuturor românilor care locuiesc la casă și fac acest lucru în curte, crezând că nu îi vede nimeni
Ce se întâmplă doctore
Recunoști fetița din imagine? Micuța cu breton și zâmbet larg a crescut și a devenit soția unui cântăreț celebru din România
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
A fost pus în funcțiune radarul care vede tot: Știe dacă ai telefonul în mână sau dacă nu porți centura
Descopera.ro
Un material uluitor a fost descoperit pe Marte de roverul Perseverance
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Soţia: – Am luat 200 de euro din buzunarul de la vestă
Descopera.ro
Secretul pentru un somn odihnitor poate fi găsit în fructe