Prima pagină » Știri » Cazul deratizării de la Timișoara | Mai mulți polițiști care au intervenit în blocurile deratizate au ajuns la spital: A fost doar un control, nu au prezentat probleme de sănătate

Cazul deratizării de la Timișoara | Mai mulți polițiști care au intervenit în blocurile deratizate au ajuns la spital: A fost doar un control, nu au prezentat probleme de sănătate

Cazul deratizării de la Timișoara | Mai mulți polițiști care au intervenit în blocurile deratizate au ajuns la spital: A fost doar un control, nu au prezentat probleme de sănătate
Mai mulți polițiști care au intervenit în blocurile deratizate din Timișoara au ajuns la spital. Autoritățile spun că măsura este strict preventivă și analizele polițiștilor au fost bune.

După ce au apărut informații că mai mulți polițiști s-au simțit rău după ce au intervenit în blocurile deratizate din Timișoara, Poliția Județeană Timiș a anunțat că polițiștii respectivi au mers la spital pentru control preventiv.

La rândul său, directorul Spitalului Județean Timișoara, Marius Craina, a declarat, pentru Mediafax, că mai mulți polițiști au mers la spital pentru o verificare de rutină.

„S-a făcut un control amănunțit și o serie de analize de laborator care au fost în regulă. Deci a fost un control, având în vedere că au participat la acea acțiune în cursul zilei de luni, deci nu pentru că au avut probleme, ci pentru că am vrut să fim siguri că în urma controlului și a intrării în acest imobil nu au avut niciun fel de consecințe din punct de vedere medical. Nu au fost internați și nu știu să fi primit tratament”, a spus Marius Craina.

Totodată, directorul Spitalului Municipal Timișoara, Mihai Grecu, a declarat și el că polițiștii care au ajuns la spital sunt bine și nu au primit niciun fel de tratament.

Reacțiile vin după ce în presă au apărut informații potrivit cărora 9 polițiști au avut dureri de cap și stări generale de rău după ce au participat la intervențiile din blocurile deratizate.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Alarmă pentru tineri: conservantul alimentar care apare în tot mai multe cazuri fatale
Digi24
Mesaje de „La mulți ani” pentru Sfânta Maria 2026: Urări pe care să le trimiți sărbătoriților pe 15 august
Cancan.ro
Imaginile verii de la mare! A “pupat” gardul și a lustruit Audiul. De fapt, “distracția” a avut loc în parcarea de la LOFT
Prosport.ro
„Doamna Diana, ne omorâți”. Imagini incendiare cu fosta soție a lui Claudiu Niculescu, în costum de baie
Adevarul
Câți ani de necontributivitate sunt asimilați pentru pensionare
Mediafax
A spart peretele și a rămas fără cuvinte! Ce a găsit un student valorează 9 milioane de euro
Click
Ce a vorbit Dan Alexa cu Alina Pușcău după ce boala s-a agravat. „Să ne rugăm pentru ea că e mult mai greu”
Digi24
Cum a pregătit Rusia „trupe de șoc” care să creeze haos în Rep. Moldova: Un plan pus la cale din „Silicon Valley”-ul Kremlinului
Cancan.ro
Alertă seismică în România! Un nou cutremur a fost înregistrat în Vrancea
Ce se întâmplă doctore
Cum arată casa de 21 de milioane de dolari în care locuiesc Meghan Markle și Prințul Harry. „Este vindecător. Te simți liber”
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Afecțiuni medicale din cauza cărora șoferii pot ajunge la închisoare. Problema e tratamentul, nu boala
Descopera.ro
Un studiu, în premieră, dezvăluie că doar o oră în plus de somn îi ajută pe studenți să aibă note mai bune
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BUBULINA: – Facem dragoste de trei ori pe săptămână!
Descopera.ro
La ce alte pericole se expun fumătorii, în afară de cancer?