Prima pagină » Știri » Firea, după comentariile privind caloriferul din birou: „Tot Facebook-ul cântă balada caloriferului!”

Firea, după comentariile privind caloriferul din birou: „Tot Facebook-ul cântă balada caloriferului!”

Gilda Popa
Firea, după comentariile privind caloriferul din birou:
Firea, după comentariile privind caloriferul din birou: "Tot Facebook-ul cântă balada caloriferului!"

Gabriela Firea a comentat pe rețeaua de socializare că „Suntem acum în direct atât eu, cât și caloriferul-vedetă!”, scrie Digi24.

„Ce buget, ce asumare, ce legi electorale, ce trafic și poluare???!! Ieri, tot fb-ul „cântă” balada caloriferului! Ca să vedeți cât de puerili au ajuns unii postaci și chiar influenceri… Așadar, suntem acum în direct atât eu, cât și caloriferul-vedetă!”, este mesajul integral atașat live-ului de marți.

„Vedeta postării de ieri, a live-ului, nu a fost nici Ciurel, nici prelungirea Ghencea, nici Fabrica de Glucoză, niciun alt proiect de infrastructură, ci un calorifer. Un biet calorifer. Haideți să vă arăt în prim plan caloriferul. Dacă aceasta este și noua presă din România, dacă este și noua politică de a face comentarii pe seama unui politician sau a unui om din administrație, cuvintele sunt prea sărace în conținut pentru a-mi spune cu adevărat nemulțuirea față de acest tip de reacție neserioasă”, a spus Gabriela Firea într-un video postat pe pagina de Facebook marți după-amiază.

Potrivit primarului Capitalei, sunt situații când are nevoie de un calorifer în birou.

„În cazul în care doreați să transmiteți mesaje negative despre RADET: nu, nu suntem racordați la reteaua de termoficare. Avem la Primăria Capitalei o centrală proprie. (…) Am fost bolnavă, am fost răcită”, a mai punctat edilul.

Precizările vin după ce Gabriela Firea a apărut, luni, într-o filmare pe Facebook, din biroul de la Primăria Capitalei, în care se vede un calorifer electric, semn că inclusiv în instituția pe care o conduce sunt probleme din cazua sistemului de termoficare.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
SCANDAL la Guvern! Sindicatul angajaților, atac la adresa lui Bolojan: La 17 august unde erați?
Digi24
Doi neozeelandezi au pedalat pe lângă Dunăre „de la izvor până la mare” și au documentat cea mai mare problemă din această vară
Cancan.ro
DRAMA neștiută a medicului rezident de 28 de ani care s-a aruncat de la etajul 14. De ce boală sufereau părinții lui
Prosport.ro
Ce a pățit o turistă la hotelul Simonei Halep din Mamaia: „Am făcut plângere la Poliție și la ANPC!”
Adevarul
Selecționerul Egiptului ar fi leșinat încercând să oprească o păruială între cele două soții ale sale
Mediafax
IREAL! Un al doilea război ar putea izbucni la granița României
Click
Detalii cutremurătoare despre drama medicului rezident care s-a sinucis. Ce se întâmpla în viața lui
Digi24
„O minune care mi-ar putea salva viaţa”. Câștigătoarea celui mai mare premiu din istoria jocului Loto 6/49 și-a ridicat banii
Cancan.ro
Cea mai nouă PROFEȚIE a 'Profetului Apocalipsei': Război total între aceste 5 țări, în octombrie 2026
Ce se întâmplă doctore
Îl mai ții minte pe Vierme de la Animal X? Cum arată acum, la 42 de ani, și cu ce se ocupă! E schimbat total și mulți nu l-au mai recunoscut
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Licitație pentru mașini electrice la Onești. Cum arată cerințele tehnice pentru cele șapte vehicule?
Descopera.ro
Mulți greșesc: Cum calculezi corect câți ani are câinele tău?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. – De ce ai burta așa mare? – Am mâncat 10 sarmale
Descopera.ro
Ruinele unei civilizații uitate, descoperite cu ajutorul tehnologiei LiDAR în pădurea amazoniană