Prima pagină » Știri » Țara se sufocă și ministrul se piaptănă. În plină criză a POLUĂRII, Ministerul Mediului cumpără publicitate de 20.000 de euro

Țara se sufocă și ministrul se piaptănă. În plină criză a POLUĂRII, Ministerul Mediului cumpără publicitate de 20.000 de euro

Țara se sufocă și ministrul se piaptănă. În plină criză a POLUĂRII, Ministerul Mediului cumpără publicitate de 20.000 de euro

La nici trei zile de la izbucnirea crizei privind poluarea din București, Ministerul Mediului condus de liberalul Costel Alexe a cumpărat, pe 5 martie, servicii de publicitate în valoare de aproximativ 20.000 de euro de la o firmă de casă a Primăriei Constanța.

La 5 martie, Ministerul Mediului a încheiat un contract cu firma W3 Marketing Technology SRL pentru servicii de promovare – “branding, logo/identitate vizuală, strategie de campanie, mesaj de campanie, declinare identitate vizuală pe materiale, inclusiv print”. Contractul are o valoare de 95.000 de lei, adică aproximativ 20.000 de euro, și a fost atribuit direct acestei firme.

Firma W3Technology SRL este condusă de Cristian Bocai, care mai are încheiate contracte și cu diverse instituții din subordinea Primăriei Constanța.

Presa locală a arătat, în trecut, că Bocai este fondator al Asociației “Constanța Noastră” împreună cu Victor Maxim, cel din urmă fiind considerat unul dintre oamenii de casă ai primarului Decebal Făgădău.

Pe lângă acest contract, Ministerul Mediului a mai încheiat unul pentru organizarea de evenimente în cadrul campaniei “O pădure cât o țară” –  atribuit tot direct către firma Future Innovation SRL. Contractul a fost atribuit la 5 martie și are o valoare de 108.300 de lei.

Asociată unică a acestei firme este Monica-Argentina Neagoe, despre care site-ul “Europa liberă” a scris că ar fi parteneră, într-o altă firmă, cu generalul de armată Bartolomeu Constantin Săvoiu alături de care ar fi înființat la OSIM și marca “Marea Lojă Națională Fondată 1880.”.

Firma Future Innovation SRL a Monicăi Neagoe a mai primit bani de la PNL și în campania pentru alegerile europarlamentare, când s-a ocupat de clipurile video ale liberalilor, dar și în campania pentru alegerile prezidențiale.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Racheta secretă rusă care a dinamitat acordul nuclear cu SUA
Digi24
Cine este Maria Julissa, femeia care ar fi stârnit un adevărat război în Mexic, după uciderea liderului de cartel El Mencho
Cancan.ro
Doliu în presa din România! A murit Anca Pandea
Prosport.ro
FOTO. Ana Maria e considerată cea mai frumoasă fotbalistă din lume!
Adevarul
Consilier al guvernatorul BNR: România a pierdut 8 miliarde de euro în două zile înaintea turului doi al prezidenţialelor
Mediafax
La 25 de ani de la 11 septembrie, începe construcția unui nou turn la World Trade Center
Click
Mersul pe jos în stil japonez. Un antrenament de jumătate de oră care are de 10 ori mai multe beneficii decât 10.000 de pași pe zi
Digi24
Verdict pentru Dorian Popa! Ce au decis judecătorii după ce a fost prins drogat la volan
Cancan.ro
Cristian Andrei rupe tăcerea la 3 luni după scandalul care a zguduit România: 'O femeie reușește să-l facă pe bărbat să se piardă cu firea'
Ce se întâmplă doctore
Cum a reușit Mihai Dedu să slăbească 36 de kilograme în mai puțin de un an! A ținut o dietă drastică: „Nu pot să mă laud că a fost simplu”
Ciao.ro
Cum au arătat Andreea Esca, Delia sau Andra când s-au căsătorit. Andreea Bănică a strălucit într-o rochie minusculă
Promotor.ro
Dorian Popa, condamnat definitiv la închisoare pentru conducere sub influența drogurilor. Cum va executa pedeapsa
Descopera.ro
O stea colosală și-a schimbat brusc culoarea!
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. La coafor: – Vă iau pe la spate? Clienta...
Descopera.ro
Cât de posibil este ca Inteligența Artificială să declanșeze o criză majoră în societate?