Prima pagină » Actualitate » Bărbatul care a amenințat că îl va măcelări pe avocatul Adrian Cuculis, trimis în judecată. „Făcuse o obsesie pentru una dintre colegele mele!”

Bărbatul care a amenințat că îl va măcelări pe avocatul Adrian Cuculis, trimis în judecată. „Făcuse o obsesie pentru una dintre colegele mele!”

Bărbatul care a amenințat că îl va măcelări pe avocatul Adrian Cuculis, trimis în judecată. „Făcuse o obsesie pentru una dintre colegele mele!”

Bărbatul care l-a amenințat cu moartea pe cunoscutul avocat Adrian Cucuculis, dar și pe o colegă a acestuia, a fost trimis în judecată de procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Sectorului 2. Acesta va fi judecat pentru infracțiunile de ultraj judiciar și hărțuire după ce i-a transmis lui Cuculis că îl va tăia „ca pe porc” și a amenințat-o și hărțuit-o pe una dintre colegele avocatului, pentru care făcuse o obsesie de natură sexuală.

Potrivit unor surse judiciare, este vorba despre Iulian Georgescu a fost client al casei de avocatură deținute de Adrian Cuculis. Acesta solicitase sprijin într-un proces legat de contestarea unei decizii de executare silită.

Desemnată să-l apere pe Georgescu a fost avocata Cristina Drăghici Nedelcu. După ce procesul a fost câștigat, bărbatul a încercat să se apropie de avocată. După ce femeia i-a explicat faptul că este căsătorită și mai mult decât atât, este și însărcinată, bărbatul s-a schimbat dintr-o dată.

Luni la rând, începând de la sfârșitul anului 2019, acesta a transmis amenințări atât lui Adrian Cuculis, pe care l-a anunțat că îl va ucide, după ce îl va tăia „ca pe porc”. În acest sens, Iulian Georgescu ar fi spus că a fost mercenar și că a luptat în mai multe teatre de război din Vietnam și Orientul Mijlociu și că a ucis „șefi de stat”.

Dacă pe Cucuclis l-a ameințat că îl taie, avocatei Cristina Drăghici Nedelcu i-a transmis zeci de mesaje în care a jignit-o și a amenințat-o inclusiv cu faptul că o va spinteca și îi va smulge copilul, în condițiile în care nu mai avea mult până să nască.

„Primeam mereu mesaje în care eram amenințată de acest individ. Îmi spunea că mă omoară, îmi omoară copilul, mă taie sau mă violează. Chiar și în ziua de Crăciun mi-s scris, eram toți în jurul bradului, iar el m-a anunțat în ce fel mă va omorî”, a spus Cristina Drăghici Nedelcu.

Avocatul Cuculis, anchetat și el pentru amenințare

Mai mult, în decursul timpului, Georgescu ar fi fost observat în timp ce dădea târcoale sediului din sectorul 2, însă nu a inițiat, totuși, niciun atac. Avocatul Cuculis s-a adresat autorităților, cărora le-a expus situația în care se ajunsese și faptul că individul făcuse o obsesie pentru colega lui.

Avocata Cristina Drăghici a declarat, pentru GÂNDUL.RO, că în urma amenințărilor repetate primite din partea bărbatului, în ultimele luni de de sarcină, ar fi născut mai târziu din cauza stresului.

Inițial, Iulian Georgescu a fost ridicat de procurori cu mascații, însă, în cele din urmă, judecătorii au decis că poate fi cercetat și în libertate, în control judiciar.

După ceva mai bine de o lună și jumătate, Iulian Georgescu a fost trimis în judecată, pentru ultraj judiciar și hărțuire.

Între timp, însă, bărbatul i-a făcut și el o plângere penală, lui Adrian Cuculis, pentru amenințare. Acesta a prezentat anchetatorilor înregistrarea unei convorbiri telefonice din care reieșea că ar fi sunat la cabinetul acestuia, unde a răspuns o presupusă secretară, care avea accent moldovenesc. Pe fundal, se auzea vocea unui bărbat care îl amenința că va vorbi cu niște bătăuși să-l „aranjeze”.

„Este o înregistrare regizată, în mod evident. Am fost audiați la Parchetul de pe lângă Curtea de Apel, competent să soluționeze dosarele în care sunt cercetați avocați. Am primit soluție de clasare”, a declarat, pentru GÂNDUL.RO, avocata Drăghici Nedelcu.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Știri false despre „alimente contaminate din Ucraina” se răspândesc în mediul online din Polonia
Digi24
Cea mai mare problemă cu care se va confrunta noul primar al Bucureștiului. „Nu e normal să nu ai căldură iarna. E strigător la cer”
Cancan.ro
BREAKING | Anunț de ultimă oră despre starea lui Dan Petrescu! Familia antrenorului a venit de urgență în țară
Prosport.ro
FOTO. Catrinel Menghia și Diana Munteanu, vizite în apartamentul lui Adi Mutu: „Mi-a spus să-i zic că sunt vărul lui”
Adevarul
Britanicii susțin că România și Danemarca sunt în primejdie. Expert român: „Pericolul real există și se manifestă deja”
Mediafax
Veste bună! Sumele pentru unele beneficii sociale, virate în avans de ANPIS. Când vor ajunge banii la beneficiari
Click
Roxana Călin, doctoriţa care a îngrozit România în anii ’90. Și-a ucis şi tranşat rivala în dragoste
Digi24
Cele trei puncte la care țarul nu va renunța. Consilierul lui Putin dezvăluie liniile roșii peste care Rusia nu va trece
Cancan.ro
Totul despre Cristina Simona Ciucu, soţia primarului Capitalei. Ce firmă deține împreună cu Ciprian Ciucu
Ce se întâmplă doctore
Transformarea uluitoare a prezentatorului celebru, după ce a slăbit spectaculos! Acum e alt om, abia l-au recunoscut apropiații
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
E legal să oprești cu avariile în fața unei farmacii sau brutării? Răspunsul oficial
Descopera.ro
Ce spune ȘTIINȚA despre oamenii care ADORĂ sensurile giratorii?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ nedumerit: - Iubita mea s-a întins pe canapea, şi-a dat fusta jos, şi-a smuls...
Descopera.ro
3 recomandări de imprimante pentru acasă în funcție de utilizare (P)