Prima pagină » Actualitate » Mirela Vaida: „Am început să mulțumesc lui Dumnezeu pentru fiecare zi în care ajung acasă. Trec printr-o traumă de nedescris”

Mirela Vaida: „Am început să mulțumesc lui Dumnezeu pentru fiecare zi în care ajung acasă. Trec printr-o traumă de nedescris”

Mirela Vaida: „Am început să mulțumesc lui Dumnezeu pentru fiecare zi în care ajung acasă. Trec printr-o traumă de nedescris”

Mirela Vaida a povestit la Antena 3, printre lacrimi, despre clipele grele prin care a trecut miercuri, când a simțit din nou că viața ei este în pericol. Prezentatoarea a spus că îi mulțumește „lui Dumnezeu pentru fiecare zi” în care ajunge acasă.

După asemenea șoc, am adrenalină, dar când plec de acolo și mă schimb de haine, sunt doar un om.  Și sunt un om extrem de vulnerabil, care de două luni de zile trece printr-o traumă de nedescris, pe care am încercat să n-o arăt. Sunt un om care nu vrea decât să ducă o viață normală, liniștită. Am mers cu escortă acasă luni de zile.

Aici (în țară) vreau să mor, dar nu de pietroi, ci când crede Dumnezeu de cuviință. Am crezut că acest stat mă va respectă, că stăm aici cu familia, că ne creștem aici copiii și îi învățăm să iubească drapelul și țară. Acest stat îmi arată că viața unui cetățean nu contează, că orice aș face eu legal și procedural, nu are nicio valoare, că o femeie cu probleme psihice are libertate totală de a se desfășura, iar eu trebuie să merg cu escortă, cu frică să ies din casă. De ce ei îi dai tu, stat, circumstanțe atenuante și pe mine mă condamni în fiecare zi? Mi s-a spus că nu e tentativă de omor, pentru că nu m-a nimerit”, a spus prezentatoarea de la Antena 1.

Mirela Vaida a reacționat după ce femeia a revenit la fel ca la atacul din luna martie și a spart geamurile sediului în care se filmează emisiunea Acces Direct, cerându-i din nou bani.

Citește și: Mirela Vaida, terorizată de aceeași femeie. Vedeta Antenei 1, atacată din nou! „Să mor și eu! Daca asta vă doriți, asta se va întâmpla!” (Galerie FOTO&VIDEO)

Prezentatoarea TV a făcut apel la autoritățile statului pentru a rezolva acest caz

„Eu nu am o problemă neapărat cu oamenii bolnavi, că de aia sunt bolnavi. Ce să le ceri dacă sunt bolnavi. Dar atunci trebuie izolați sau ținuți în niște spitale până la vindecare sau trebuie, nu știu, dacă au discernământ, pune-i la pușcărie. Fă ceva și apără-mă! Apără-mă, pe mine, cetățean al României, tu, instituție a statului!”, a transmis Mirela Vaida după noul atac din timpul emisiunii „Acces Direct”.

Prezentatoarea TV a ținut să mai menționeze faptul că în ultimele două luni a plecat cu escortă pe drumul de acasă până la locul de muncă.

Polițiștii Secției 4 au intervenit miercuri de urgență și au dus-o pe agresoare la un spital de psihiatrie, unde a fost reinternată.

Recomandarea video

Mediafax
Psihologii sunt de acord că persoanele cărora nu le place să vorbească dimineața au aceste caracteristici
Digi24
România a pierdut procesul cu compania farmaceutică Pfizer și este obligată să plătească 600 de milioane de euro
Cancan.ro
Meteorologii, în alertă: Un val uriaș de praf african a intrat în Europa. Când ajunge în România ⬇️
Prosport.ro
FOTO. „Eşti superbă”. Fanii au reacționat când au văzut imaginile cu Tania la plajă
Adevarul
De ce ar putea alege Trump weekendul prelungit de Paște pentru o operațiune terestră în Iran
Mediafax
Consumul de gaze din această iarnă a fost cu 4% mai mare decât media ultimilor trei ani. Cât a rămas în depozite la finalul sezonului de extracție – Datele oficiale ale Transgaz
Click
Cum prepară Anna Lesko rulada de post cu ciuperci, legume și verdeață. Secretul vedetei pentru un preparat de excepție
Digi24
Greg Bovino, șeful grănicerilor SUA, a ieșit la pensie cu tot cu parolele de la conturile de social media ale instituției
Cancan.ro
Zodia feminină care va primi inelul de logodnă în aprilie 2026, potrivit celebrei Cristina Demetrescu
Ce se întâmplă doctore
Imagini uitate cu Ramona Olaru în tinerețe, când nu era celebră! Nimeni nu a mai recunoscut-o în aceste fotografii
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Carburanții, ieftiniți agresiv. Motorina a ajuns la sub 10 lei/litru
Descopera.ro
Chiar și bărbații au un „punct G” despre care puțini știu
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Ahmed: – La mine în țară poți să ai 4 neveste!
Descopera.ro
România a fost pe primul loc în Uniunea Europeană la producția de floarea-soarelui în 2025