Prima pagină » Știri » Sindicatul Europol, despre explozia unei mașini în Arad: „Execuție în stil mafiot” / Momentul, surprins de camerele de supraveghere – VIDEO

Sindicatul Europol, despre explozia unei mașini în Arad: „Execuție în stil mafiot” / Momentul, surprins de camerele de supraveghere – VIDEO

Sindicatul transmite faptul că Institututului Național de Criminalistică sprijină ancheta

Sindicatul Europol a postat pe Facebook primele imagini video cu explozia mașinii din Arad în urma căreia un bărbat și-a pierdut viața, menționând că incidentul este o „execuție în stil mafiot”.

Explozia autoturismului a avut loc în dimineața zilei de sâmbătă, 29 mai, în jurul orei 7, ucigându-l pe omul de afaceri Ioan Crișan, fostul socru al deputatului liberal Sergiu Bîlcea. Potrivit surselor GÂNDUL.RO, în acest caz sunt audiate mai multe persoane care locuiesc în zona unde a avut loc explozia, în condiţiile în care suflul a spart mai multe geamuri de la parterul și etajul un al blocului în care se afla magazinul.

Ioan Crișan era un cunoscut om de afaceri

„În momentul sosiri echipajelor de intervenţie, incendiul se manifesta violent şi generalizat. Incendiul a fost stins în aproximativ 20 de minute. După stingerea incendiului, a fost găsită în interiorul maşinii o victimă decedată, care nu a putut fi identificată din cauza deteriorării cadavrului în urma incendiului”, a declarat purtătorul de cuvânt al Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă Arad, George Pleşca.

Sindicatul Europol a postat pe Facebook primele imagini video cu momentul exploziei.

„Execuție în stil mafiot la Arad. Primele imagini video cu explozia mașinii din parcarea supermarketului din Arad. Colegii noștri din cadrul Institututului Național de Criminalistică, Direcției Investigații Criminale și Direcției de Combatere a Criminalității Organizate sunt la fața locului pentru a sprijini ancheta aflată în desfășurare”, a transmis sursa citată.

Ioan Crișan era un cunoscut om de afaceri local și fostul socru al deputatului liberal Sergiu Bîlcea. Afaceristul deţinea o fermă de somn african, una dintre puținele ferme din Europa de Est, situată în apropierea unei foste fabrici de cânepă situată la câţiva kilometri de municipiul Arad. Potrivit presei locale, Ioan Crişan a adus într-un bazin termal şi câţiva crocodili, pentru a dezvolta o fermă care să producă carne de crocodil, căutată în restaurantele din vestul Europei, acolo unde exporta şi somn african.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Ședință a coaliției de guvernare în urma tensiunilor generate de recesiunea tehnică
Digi24
Barack Obama explică afirmațiile despre extratereștri și Area 51, după valul de reacții pe rețelele sociale
Cancan.ro
Ex-soția vedetei Antena 1 s-a combinat cu multimilionarul Cosmopolis. De Sfântul Valentin, a scos-o la o înghețată
Prosport.ro
FOTO. Transformarea Larisei Iordache. Cum arată după ce a născut
Adevarul
Nicușor Dan, absent de la München, în timp ce Maia Sandu a avut întâlniri cu greutate. Capcana marginalizării
Mediafax
Rubio se întâlnește cu Orbán la Budapesta, în contextul în care SUA și Ungaria urmează să semneze un acord nuclear civil
Click
Bancnota de 2.000 de lei cu eclipsa totală de Soare din 1999 a devenit o adevărată comoară. Cu cât se vinde în 2026
Digi24
Poveste de film: A vândut tot ce avea în SUA și s-a mutat în România, după ce iubita lui a fost deportată. „I-a luat 10 zile”
Cancan.ro
Primele imagini cu ucigașul lui Gheorghe Chindriș. Tânărul de 26 de ani a fost capturat de forțele speciale SIAS
Ce se întâmplă doctore
Abia dacă o mai recunoști! Cum arată în prezent Alina Vidican, fosta soție a lui Cristi Borcea. Operațiile estetice au schimbat-o complet
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
După mânerele ascunse, China vrea să interzică și volanele de tip „yoke”, popularizate de Tesla
Descopera.ro
Singurul animal care nu moare de bătrânețe!
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. O femeie goală pușcă primește în casă curierul. Îl duce în dormitor şi...
Descopera.ro
Test de cultură generală. Insectele au creier sau nu?