Prima pagină » Social » Un șofer inconștient a condus pe A1 București-Pitești cu copilul în brațe (VIDEO)

Un șofer inconștient a condus pe A1 București-Pitești cu copilul în brațe (VIDEO)

Un șofer inconștient a condus pe A1 București-Pitești cu copilul în brațe (VIDEO)

Imagini teribile difuzate de Digi 24, în care se vede un șofer inconștient care conduce pe Autostrada București-Pitești ținând în brațe un copil. Cu copilul la volan, șoferul a făcut depășiri periculoase și a avut chiar timp să-și exprime indignarea când alți participanți la trafic i-au atras atenția că este un pericol public.

În mașina șoferului teribilist, pe bancheta din spate se afla un alt copil. Din imagini se vede că minorul nu era prins într-un scaun special și nici centura de siguranță nu o avea pusă.

Gestul teribilist, la ieșirea din Capitală

Întreaga scenă a fost surprinsă pe cameră de șoferul unei alte mașini. Acesta îi atrage atenția șoferului inconștient, însă primește un răspuns uluitor, să-și vadă de treaba lui. Ținând copilul în brațe, șoferul în cauză a făcut câteva depășiri, inclusiv pe lângă un camion. În tot acest timp, pe bancheta din spate, un alt minor se chinuia să-și mențină echilibrul.

„Ce faci, mă, tu? Deșteptule! Uite, pe autostradă!”, este auzit spunând cel care filmează.

Șoferul vizat pare chiar deranjat că i se atrage atenția și îl îndeamnă pe acesta să-și vadă de drum. Toată faza s-a petrecut pe Autostrada București-Pitești, la mai puțin de 10 kilometri de la ieșirea din Capitală.

Specialist în condus defensiv, Emil Gătej a precizat pentru Digi 24: „Este extrem de periculos. În momentul unui accident, chiar ușor, airbagul iese din volan cu 300 de kilometri pe oră, ceea ce înseamnă că acel copil va fi lovit foarte puternic, ca și când l-am lovi cu o minge de baschet sau cu un pepene. În imagini se vede că pe bancheta din spate mai este un copil care, de asemenea, nu e într-un scaun special și nici nu are centura de siguranță pusă. Cei din spate sunt puși în situația de a se rostogoli prin mașină și a se lovi de tot ce e în jur”.

Recomandarea video

Mediafax
Donald Trump: Mă gândesc serios să retrag SUA din NATO
Digi24
Prima reacție a premierului britanic la declarațiile lui Trump despre NATO
Cancan.ro
ANUNȚUL făcut de Rareș Cojoc, după ce milionarul dansator și partenera lui au câștigat încă o medalie de aur
Prosport.ro
FOTO. Gică Hagi o ține de mână și o traversează strada pe Kira, fiica lui care împlinește 30 de ani
Adevarul
„Al treilea front”. China reînvie capacitățile militare ale lui Mao
Mediafax
Prețul petrolului scade din nou sub 100 de dolari după promisiunile lui Trump de a „se retrage” din Iran
Click
Urmează două săptămâni de succes pentru trei zodii. Acești nativi au parte de reușita vieții lor
Digi24
Greg Bovino, șeful grănicerilor SUA, a ieșit la pensie cu tot cu parolele de la conturile de social media ale instituției
Cancan.ro
» Primele și singurele imagini cu mama copiilor lui Bogdan de la Ploiești. Cum arată femeia care l-a făcut tătic pe artist
Ce se întâmplă doctore
Gabriela Cristea a dezvăluit cum a slăbit 30 de kg. Cu ce tehnici a reușit să scape prezentatoarea TV de kilogramele în plus
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Carburanții, ieftiniți agresiv. Motorina a ajuns la sub 10 lei/litru
Descopera.ro
Lansarea Artemis 2 are loc astăzi! Tot ce trebuie să știi
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Bulă: – Părinte, spune am voie cu femei în post?
Descopera.ro
Boris Weisfeiler, dispariția misterioasă a unui matematician