Prima pagină » Actualitate » Gigi Becali l-a luat peste picior pe ministrul Eduard Novak: „De unde să știe ăla, ce să știe?”

Gigi Becali l-a luat peste picior pe ministrul Eduard Novak: „De unde să știe ăla, ce să știe?”

Gigi Becali l-a luat peste picior pe ministrul Eduard Novak: „De unde să știe ăla, ce să știe?”

Gigi Becali (63 de ani) l-a luat peste picior pe ministrul Eduard Novak, ministrul Tineretului și Sportului, după ce acesta nu a știut să spună versurile imnului național al României.

Latifundiarul din Pipera a răbufnit la adresa ministrului Eduard Novak și s-a legat de o declarație a acestuia în legătură cu promovarea echipei CSA Steaua în Liga 1, relatează prosport.ro.Gigi Becali l-a acuzat pe Eduard Novak că o susține pe CSA Steaua în războiul pe care îl duce echipa Armatei pentru a putea promova în Liga 1.

„Păi, de unde să știe, mă, ăla, ce să știe? Nu vezi că vrea să facă el, domnule, acum să participi cu CSA-ul, păi nu se poate, că nu te lasă UEFA să participi. Ce dacă intri în campionatul intern, nu ai cum. Vii acum, ce s-a îndreptat în urmă cu 25 de ani, ce s-a transformat Steaua în societate pe acțiuni, și vii tu acum să strici ce s-a reparat atunci”, a spus Gigi Becali pentru Pro Arena.

Latifundiarul din Pipera a fost completat de moderatorul Mihai Mironică. „A spus ministrul că e o lege învechită și trebuie schimbată”, iar reacția lui Gigi Becali nu s-a lăsat așteptată.

„Păi legea aia a reparat. Învechită, face el iar cum să comande ei. Anul ăsta ia campionatul, vine la putere, zice îl schimbăm pe șeful Federației, punem unul de la PNL, apoi îl schimbăm, vine unul de la PSD, că suntem noi la putere. Asta fac ei, politică”, a mai spus Gigi Becali.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
EXCLUSIV: Ce știa procurorul cu 3 zile înainte de scandalul cu pistolul
Digi24
Bărbat prins de radar cu 172 kmh pentru că își ducea la spital tatăl muşcat de câine. Ce reacție au avut polițiștii
Cancan.ro
Cine este Anna și cum l-a 'smintit' pe pensionarul MApN care i-a scris numele pe stâncă. Povestea 'interzisă' care se ascunde în spatele graffitiului de pe Transfăgărășan
Prosport.ro
FOTO. Irina Deleanu, imagini incendiare: „Îmi place să fiu cât mai naturală”
Adevarul
Poliția i-a confiscat Ferrari-ul de 3,7 milioane de lire sterline la o jumătate de oră după ce s-a urcat la volan
Mediafax
Cât mai poate funcționa singurul reactor activ de la Cernavodă. Când ar putea fi repornit Reactorul 1
Click
Horoscop marți, 11 august. Leii au o atitudine pozitivă, iar Balanțele își schimbă stilul de viață
Digi24
„Să le ia organismul din ei”. Cum explică mama unuia dintre tinerii care au atacat ambulanța agresiunea revoltătoare a acestora
Cancan.ro
Cum a ajuns o tânără să scoată 5.000 de euro din buzunar după o noapte de distracție la UNTOLD
Ce se întâmplă doctore
Alina Pușcău, mărturisire sfâșietoare înainte de operație. A fost diagnosticată cu cancer la sân în metastază: „Este singurul tratament care o să mă ajute să îmi salvez viața”
Ciao.ro
De ce a lipsit Vierme de la reuniunea Animal X de la UNTOLD 2026. Explicația oferită de Șerban Copoț
Promotor.ro
Un producător din CHINA urcă rapid în clasamentul auto din România. Despre cine este vorba?
Descopera.ro
Cercetătorii au creat câini la care oamenii să nu fie alergici
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Badea Gheorghe: – Nu pot face dragoste!
Descopera.ro
O supernovă a dezvăluit un mod complet diferit în care mor stelele