Prima pagină » Știri » Accident grav între o mașină de poliție și un alt autoturism pe strada Barbu Văcărescu din București. Circulația tramvaielor a fost oprită

Accident grav între o mașină de poliție și un alt autoturism pe strada Barbu Văcărescu din București. Circulația tramvaielor a fost oprită

O mașină de poliție s-a ciocnit de un alt autoturism pe strada Barbu Văcărescu, din Sectorul 2 al Capitalei. În urma accidentului șoferul autospecialei de poliție și colegul său au fost răniți și transportați la spital pentru îngrijiri medicale.

Din primele informații, conducătorul autospecialei de poliție din cadrul Secției 6 care se deplasa pe strada Barbu Văcărescu, care avea în funcțiune mijloacele speciale de avertizare luminoase și sonore a intrat în coliziune cu un alt autovehicul.

Momentan, nu se știe cine se face vinovat de producerea accidentului sau dacă mai sunt și alte persoane rănite.

Poliția efectuează cercetări la fața locului pentru a stabili cauzele producerii accidentului.

Circulația tramvaielor a fost oprită în zonă.

”La data de 08 Noiembrie a.c., în jurul orei 08.47, Brigada Rutieră a fost sesizată prin intermediul SNUAU 112 cu privire la producerea unui accident de circulație pe str. Barbu Văcărescu, din sectorul 2.

Din primele informații, conducătorul unui autospeciale de poliție din cadrul Secției 6 care se afla în deplasare pe str.Barbu Văcărescu având în funcțiune mijloacele speciale de avertizare luminoase și sonore a intrat în coliziune cu un alt autovehicul.

În urma accidentului de circulație, a rezultat rănirea conducătorul autospecialei de poliție și a pasagerului, care au fost transportați la spital pentru îngrijri medicale.

Se efectuează cercetarea la fața locului în vederea stabilirii cu exactitate a cauzelor și condițiilor în care s-a produs accidentul de circulație.

Pe durata cercetării la fața locului traficul tramvaielor pe str.Barbu Văcărescu este restricționat pe ambele sensuri de deplasare”, se arată într-un comunicat al Poliției.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Ucraina introduce un nou model de luptă. Syrskyi afirmă că zonele controlate de ruși au fost recucerite
Digi24
Președinta CCR, Simina Tănăsescu, spune care au fost motivele pentru care s-au anulat alegerile prezidențiale din 2024
Cancan.ro
21 aprilie 2026: Ziua în care vreme o ia razna în București. Anunțul făcut de meteorologii Accuweather
Prosport.ro
FOTO. L-a părăsit pe milionarul cu 35 de ani mai bătrân decât ea pentru că a înșelat-o cu prietena ei
Adevarul
Cine sunt cei cinci politicieni europeni care ar putea călca pe urmele lui Viktor Orbán într-o politică ostilă față de UE
Mediafax
Sursa neașteptată de sare care ar putea crește tensiunea arterială a milioane de oameni
Click
„L-am luat ca din oală pe bărbată-miu din pat”. Urgența care a alertat-o pe Theo Rose în timpul nopții
Digi24
Cine va fi următorul „perturbator-șef” al Uniunii Europene. 5 lideri ar putea prelua rolul lui Viktor Orban
Cancan.ro
Valentin Sanfira nu se mai ascunde! A dat fuga la ferma iubitei și s-a fotografiat într-o ipostază neașteptată
Ce se întâmplă doctore
Cum arată Monica Gabor în prezent, după ce a dispărut din lumina reflectoarelor. Imaginea postată de Irina Columbeanu
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
La câte puncte se reține permisul în 2026. În ce situații se dublează perioada de suspendare și când dai examen de redobândire?
Descopera.ro
Care este diferența dintre antropologie și sociologie?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Ion către Măria: - – Ce ai fată de stai dezbrăcată?
Descopera.ro
Test de cultură generală. De ce unele planete au mai mulți sateliți decât altele?