Prima pagină » Știri » Accident grav în Prahova. Opt persoane au fost rănite după coliziunea între două autoturisme și un autobuz

Accident grav în Prahova. Opt persoane au fost rănite după coliziunea între două autoturisme și un autobuz

Maya Radu

Un accident grav s-a produs vineri dimineață, în județul Prahova. Trei vehicule au intrat în coliziune, iar în urma impactului opt persoane au fost rănite. Județul este sub avertizare cod galben de polei, ninsoare și viscol, iar șoferii se plâng deja că pe mai multe tronsoane nu s-a intervenit pentru deszăpezire.

Accidentul s-a produs pe DN1 A, în localitatea Moara Noua, pe sensul de mers Bărcănești către Bucov.

“Din primele verificări a reieșit faptul că un bărbat în vârstă de 48 de ani în timp ce conducea o autoutilitară pe DN1A, din direcția Bucov către Bărcănești a pierdut controlul asupra direcției de deplasare, a pătruns pe sensul opus de mers și a intrat în coliziune cu alte două autoturisme”, a transmis purtătorul de cuvânt al IPJ Prahova.

În urma producerii accidentului, conducătorul auto și mai mulți pasageri au suferit răni. La fața locului au intervenit pompierii, echipaje SMURD și mai multe ambulanțe.

“În urma evaluării victimelor, opt persoane vor merge la spital cu echipaje de ambulanță și SMURD”, mai spune purtătorul de cuvânt al IPJ Prahova.

Conducătorii auto au fost testați cu aparatul etilotest, rezultatele fiind 0,00 mg/l alcool pur ÎN aerul expirat.

Traficul rutier este deviat de la sensul giratoriu Liceul Agricol Tătărani către Centura de Est și de la sensul giratoriu stada Ștrandului către Centura de Est.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Marine Le Pen, pe val în Franța, în ciuda CONDAMNĂRII! Cum o plasează sondajele pentru PREZIDENȚIALELE din 2027
Digi24
Avionul rus de ultimă generație, dezvoltat să înlocuiască aeronavele străine, nu poate zbura pe frig sau caniculă
Cancan.ro
3.300 lei amendă pentru toți șoferii din România care fac această greșeală când se urcă la volan. 90% nici nu știu că este greșit
Prosport.ro
Reacția francezilor despre afacerea mamut prin care frații Pavăl au plătit 823 de milioane de euro pentru Carrefour România
Adevarul
„Era o cămară întreagă cu șobolani roșii și galbeni”. Băsescu îl critică pe Bolojan și spune că Nicușor Dan „nu poate servi țara”
Mediafax
PERFORMANȚĂ! Cum au ajuns niște liceeni din București să IMPRESIONEZE lumea roboticii
Click
Cum l-au poreclit copiii pe Cabral Ibacka? Prezentatorul a aflat abia după despărțirea de Andreea: „A început negocierea”
Digi24
VIDEO „Noua Axă a Răului: Pactul secret”. Vladimir Putin și Xi Jinping pun la cale neutralizarea Starlink și un scut comun antirachetă
Cancan.ro
Plan Roșu pe Autostrada Soarelui. Un autocar cu 60 de pasageri s-a ciocnit cu un TIR
Ce se întâmplă doctore
Dieta de 6.000 de calorii a lui Erling Haaland. Ce mănâncă „mașina de goluri” a Norvegiei pentru a domina fotbalul mondial
Ciao.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Promotor.ro
2026: Când ți se SUSPENDĂ permisul pentru neplata amenzii? Normele aprobate de GUVERN
Descopera.ro
Din ce sunt făcute cochiliile scoicilor?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Bulă e puțin ofticat în noaptea nunții: – Din cate văd, dragă...
Descopera.ro
O companie din Japonia colaborează cu SpaceX și lansează „autobuze” către Lună