Prima pagină » Emisiuni » Marius Tucă Show » VIDEO | Victor Ponta: „Nu mi se pare că PNL are vreo legătură cu măsurile liberale”

VIDEO | Victor Ponta: „Nu mi se pare că PNL are vreo legătură cu măsurile liberale”

Victor Ponta, fost premier al României, a fost invitatul lui Marius Tucă într-o ediție transmisă live de Gândul. Acesta spune că șefii de la PNL au lucrat toată viața la stat. Fostul premier menționează că nu știe ca cineva de la PNL să fi avut vreo firmă sau vreo afacere privată. Urmăriți aici, integral, emisiunea lui Marius Tucă.

Victor Ponta precizează că PNL-ul „nu are vreo legătură cu măsurile liberale”. Totodată, acesta spune că PNL-ul se agită pentru alegerile parlamentare.

Marius Tucă: Cine face jocurile în PNL?

„Politica externă este făcută de președinte. Domnul Iohannis și ceilalți se orientează. Cine are cel mai mare grad în Guvern? Vicepremierul. Nu mi se pare PNL are vreo legătură cu vreo măsură liberală, apropo și de plafonarea prețurilor.

Nu știu dacă este vreunul în PNL, la conducere vorbesc, care în viața lui fi avut vreo firmă sau vreo afacere privată. Toți șefii de la PNL au lucrat toată viața la stat. Ideea este următoarea, nu știu ce face PNL-ul. PNL este un PSD mult mai mic, mai dornic.

PNL se agită pentru alegerile parlamentare. Cei patru sau cinci care vor fi să prindă sigur. Tot timpul ni se spune că suntem sub o amenințare. România este protejată de NATO”, a spus Victor Ponta în emisiunea „Marius Tucă Show”.

Emisiunea o puteți urmări pe mariustuca.ro, miscareaderezistenta.ro, pe paginile de Facebook  Marius Tucă și Gândul, și pe canalul de YouTube Gândul. ”Tineți aproape!”

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Invazie de șobolani, din cauza temperaturilor mari. „Otrava nu este soluția”
Digi24
De ce s-a deplasat șeful CIA la Moscova. Explicațiile Kremlinului
Cancan.ro
Ea este Victoria, fiica fostului deputat Cazimir Ionescu, care a murit la 22 de ani
Prosport.ro
Bianca Drăguşanu, apariție spectaculoasă în costum de baie! Fosta iubită a lui Adrian Cristea a atras privirile tuturor pe Insula Milionarilor
Adevarul
Toamna se numără șantierele în București. Marile lucrări care vor afecta traficul înainte de începerea școlii
Mediafax
Schimbări radicale în farmacii. Cseke Attila: Nu vreau să aflăm după ce un medicament a dispărut de pe piață că există o problemă
Click
Start la „Litoralul pentru toți” 2026! Cu cât ieftinește Mihai Trăistariu cazarea: „Au dormit și câte 9 persoane într-o garsonieră”
Digi24
Comisia Europeană, îndemnată să blocheze fondurile din PNRR din cauza „amendamentului Fritz”
Cancan.ro
Cazimir Ionescu, primele declarații după moartea fiicei sale: ,,Am crezut că îi va face bine să meargă acolo”
Ce se întâmplă doctore
Kim Cattrall, în costum de baie la 70 de ani: cum se menține în formă actrița din „Sex and the City”
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Indicatorul rutier pe care mulți șoferi îl interpretează greșit. Semnificația se schimbă în funcție de țară
Descopera.ro
Cine a supraviețuit erupției Vezuviului? Urmele lăsate de oamenii care...
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. – Ce caută lenjeria ta la vecinii noștri?
Descopera.ro
Industria tehnologică ascunde pericolele Inteligenței Artificiale, acuză Bill Gates