Prima pagină » Actualitate » „Timp de așteptare 80 MINUTE! Nota de plată 175 ron!” Așa arată o porție de mici cu cartofi prăjiți, într-un restaurant din Constanța

„Timp de așteptare 80 MINUTE! Nota de plată 175 ron!” Așa arată o porție de mici cu cartofi prăjiți, într-un restaurant din Constanța

Este perioada concediilor și – dincolo de amintirile frumoase – românii „adună” și unele experiențe mai puțin plăcute.

Ai grijă unde mănânci pe litoral! Este un sfat foarte popular, dar, după cum știm, socoteala de acasă nu se „împacă” mereu cu cea din vacanță, mai ales când ne pătrunde foamea.

Iată ce a pățit un turist la un restaurant din Constanța. Postarea originală, mai jos:

„AZI, PUB & Bistro Tomis, zona Peninsulă, Muzeul de Istorie Națională Constanța
Ce a primit de mâncare azi un constănțean:
”Execrabil…..! Așa arată o farfurie cu mici și cartofi „prăjiți” la PUB & Bistro Tomis
Absolut tot ce am comandat azi a fost fie over cooked, fie vechi, fie necomestibil!
Bucătarul de pe tura de azi ar trebui concediat urgent!
Timp de așteptare 80 minute!
Nota de plată 175 RON!”, scrie acesta pe Facebook.

Așa cum ne-a obișnuit mediul online, secțiunea de comentarii „a explodat”.

Unii iau apărarea localului: „Din zona peninsulară după Pizzico ca și preferință a mea este Terasa Tomis!”, scrie cineva.

„Nu știu dar eu am fost pe 14 iunie și a fost bună mâncarea, servirea impecabilă și nu am nicio treabă cu nimeni din acel Pub”, povestește un alt turist.

„Servirea ireproșabilă și mâncarea gustoasă din trecut nu garantează calitatea și în ziua de azi!”, răspunde administratorul paginii „Constanța MEA”, unde a fost publicat mesajul.

„Ce mai proastă mâncare. Evit acest pub, mâncare de proastă calitate”, scrie altcineva.

„Dar de ce ați golit farfuria dacă nu v-a plăcut?”, remarcă o femeie.

„Fraier dacă a mâncat și dacă a plătit!”, mai scrie cineva.

Sursa foto: Facebook

Cu ce preț se vinde o simplă omletă la o terasă din Eforie Nord, acum, în iunie 2023

Venirea verii îi face pe mulți români să își planifice concediul pe malul mării, dar mulți sunt oarecum îngrijorați de prețurile de pe litoral.

Și nu e de mirare, pentru că localurile au, în general, prețuri destul de mari. Însă e bine de știut că există localuri care au, totuși, prețuri decente.

Recomandarea video

Mediafax
Ce soluții găsesc românii pentru facturile mari de la energie
Digi24
JD Vance: UE nu ar trebui să atace companiile americane pentru „mizerii”. Elon Musk s-a grăbit să-i mulțumească vicepreședintelui
Cancan.ro
Concubina lui Ilie Bolojan, apariție impecabilă la Viena. Cum s-a prezentat Ioana, de mână cu premierul României
Prosport.ro
FOTO. Cum arată la 43 de ani Ileana Lazariuc, fosta noră a magnatului Ion Țiriac
Adevarul
Momentul în care un șofer a zburat cu Mercedesul peste un sens giratoriu și alte două mașini. Ce s-a întâmplat
Mediafax
Ce se întâmplă cu vremea în România până în primele zile din 2026. Anunțul meteorologilor
Click
Horoscop săptămâna 5-11 decembrie. Trei zodii își schimbă destinul și dau lovitura pe plan profesional
Digi24
VIDEO Trump vrea ca strategia de securitate a SUA să fie valabilă în toată lumea. Europa, în „declin civilizațional”, pusă pe planul do
Cancan.ro
💣 în lumea televiziunii: Dan Capatos, DAT AFARĂ de la Antenă, 'la pachet' cu Silviu Andrei!
Ce se întâmplă doctore
Planta pe care trebuie să o pui la ușa casei ca să atragi bani, noroc și protecție, conform Feng Shui
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Tesla Model 3 Standard, disponibilă și în România. E cea mai ieftină Tesla și poate fi luată în rate
Descopera.ro
SINGURA diferență dintre Coca-Cola și Pepsi! Tu ȘTII?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ nedumerit: - Iubita mea s-a întins pe canapea, şi-a dat fusta jos, şi-a smuls...
Descopera.ro
Legendele uitate care au modelat miturile arturiene: Iosif din Arimateea și primii Vânători ai Graalului