Prima pagină » Actualitate » Sebastian a murit sub ochii prietenilor, fiind înjunghiat la un majorat. Tatăl lui își strigă durerea: ”Eşti prea bun pentru această lume nedreaptă ”

Sebastian a murit sub ochii prietenilor, fiind înjunghiat la un majorat. Tatăl lui își strigă durerea: ”Eşti prea bun pentru această lume nedreaptă ”

Sebastian a murit sub ochii prietenilor, fiind înjunghiat la un majorat. Tatăl lui își strigă durerea: ”Eşti prea bun pentru această lume nedreaptă ”

Sebastian, un tînăe de numai 20 de ani, a murit sub ochii prietenilor, fiind înjunghiat la un majorat. Băiatul a încercat să aplaneze un conflict însă a sfârșit tragic, într-o baltă de sânge. 

Incidentul tragic a avut loc la o petrecere de majorat, în localitatea Ciurea din județul Iași, unde ar fi participat în jur de 30 de persoane.

În timpul altercației, Sebastian a fost ucis și alți doi tineri de 19 ani răniți, dintre care unul grav, anunță poliția.

”Ceilalţi doi tineri participanţi la petrecerea de majorat din Lunca Cetăţuii care au fost răniţi şi duşi la UPU-SMURD a spitalului judeţean sunt ambii în vârstă de 19 ani. Unul dintre ei avea plăgi înjunghiate la „hemitorace bazal posterior drept, lombar drept, hipocondrul şi flanc drept, flanc stâng”, fiind internat pe secţia de Chirurgie după ce a fost tratat. Celălalt tânăr avea două plăgi înjunghiate artificial la nivelul stomacului şi braţului drept, fiind externat după consultul medical”, se arată într-un comunicat.

Din păcate, pentru Sebi nu s-a mai putut face nimic, tânărul fiind declarat decedat, după ce cadrele medicale au încercat resuscitarea lui.

Tatăl lui Sebi își strigă durerea: ”Eşti prea bun pentru această lume nedreaptă ”

Vestea morţii lui Sebastian i-a şocat pe apropiaţi. Tatăl lui Sebastian a lăsat un mesaj sfâșietor pe pagina sa de Facebook.

„Copilul meu mult iubit şi preţuit ai învins o boala cruntă pe când aveai doar 14 ani, ai luptat şi ai învins, azi în schimb Dumezeu a decis că trebuie să mergi la el printre îngerii săi preferaţi, a decis că eşti prea bun şi prea luminos pentru această lume nedreaptă care ţi-a luat viaţa prea devreme. Drum lin, iubitul meu copil”, a scris tatăl lui Sebastian pe pagina sa de Facebook.

Agresorul lui Sebi, un tânăr poreclit ”Casapu” a fost prins la scurt timp de către poliţişti, deși a încercat să se ascundă după comiterea cumplitei crime.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Moș Nicolae se apropie: copiii își pregătesc ghetuțele. Tradițiile și obiceiurile dedicate Sfântului Nicolae
Digi24
JD Vance: UE nu ar trebui să atace companiile americane pentru „mizerii”. Elon Musk s-a grăbit să-i mulțumească vicepreședintelui
Cancan.ro
Rodica Stănoiu, înmormântare stranie, fără preot. S-au cântat colinde în loc de veșnica pomenire.
Prosport.ro
FOTO. Cum arată la 43 de ani Ileana Lazariuc, fosta noră a magnatului Ion Țiriac
Adevarul
O ucraineancă dată dispărută a fost găsită în mansarda unui român. Ce au declarat cei doi poliției: „Ea a fost cea care a organizat totul”
Mediafax
Horoscop 6 decembrie 2025: Zodiile care pot face pași importanți în iubire, la muncă sau în decizii personale
Click
Monica Pop, dată afară din restaurant! Ireal ce i-a făcut un angajat medicului și prietenelor sale: „Bineînțeles că și ospătarii și ceilalți participanți, erau consternați”
Digi24
VIDEO Trump vrea ca strategia de securitate a SUA să fie valabilă în toată lumea. Europa, în „declin civilizațional”, pusă pe planul do
Cancan.ro
Nuntă surpriză în Guvernul României. Premierul Ilie Bolojan s-ar fi căsătorit în secret
Ce se întâmplă doctore
Planta pe care trebuie să o pui la ușa casei ca să atragi bani, noroc și protecție, conform Feng Shui
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Tesla Model 3 Standard, disponibilă și în România. E cea mai ieftină Tesla și poate fi luată în rate
Descopera.ro
SINGURA diferență dintre Coca-Cola și Pepsi! Tu ȘTII?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ nedumerit: - Iubita mea s-a întins pe canapea, şi-a dat fusta jos, şi-a smuls...
Descopera.ro
Dispariția sufrageriei. Cum trăiesc tinerii fără spații comune și ce pierd odată cu ele