Prima pagină » Actualitate » Ce ACTIVITATE NOUĂ are Ramona Bădescu. ”M-am gândit să spun câteva dintre secretele mele”

Ce ACTIVITATE NOUĂ are Ramona Bădescu. ”M-am gândit să spun câteva dintre secretele mele”

Ce ACTIVITATE NOUĂ are Ramona Bădescu. ”M-am gândit să spun câteva dintre secretele  mele”
Ce activitate nouă are Ramona Bădescu

Actrița și cântăreața Ramona Bădescu, în vârstă de 54 de ani, a explicat în ce activitate nouă este implicată. ”M-am gândit să spun câteva dintre secretele mele”, a declarat ea.

Ramona Bădescu este stabilită de foarte mulți ani în Italia, acolo unde a reușit să-și construiască o carieră de succes, dar și să-și întemeieze o familie. Ramona Bădescu are un băiețel, Ignazio, împreună cu actualul ei partener de viață. Micuțul a venit pe lume în toamna anului 2019. Ramona Bădescu a devenit mamă la vârsta de 50 de ani. Bărbatul cu care formează un cuplu de câțiva ani este bancherul și omul de afaceri Fabio Cali. Ramona Bădescu a fost căsătorită cu baronul italian Alessandro di Fornaro. Povestea de dragoste a durat șapte ani, iar în anul 2004 s-a pronunţat divorţul.

Ramona Bădescu a vorbit despre proiectele sale din prezent. Aceasta va filma în octombrie pentru seria „Egregora – Comoara pierdută”, dar are și o ativitate nouă – un proiect culinar – „Ochhio la rețetă”.

Ce activitate nouă are Ramona Bădescu. ”L-am denumit sugestiv, „Occhio la rețetă”

„Am lansat pe Instagram și canalul meu de youtube, „Ochhio la rețetă”, un proiect culinar și voi filma în octombrie, în Italia, continuarea seriei „Egregora – Comoara pierdută”, în regia lui Andrei Chiriac, care a început în România, la Bucegi, și continuăm la Napoli, Capri și Roma. Personajul e o reîncarnare a timpului actual acum, în continuare. Atunci, la filmările de la noi din țară, am început pe vremea dacilor și a lui Vlad Țepeș”, a declarat Ramona Bădescu pentru click.ro.

„Având în vedere că îmi place să gătesc foarte mult și mai multe prietene de-ale mele mă întreabă cum fac rețetele tradiționale italienești m-am gândit să spun câteva dintre secretele mele și să le adun în acest proiect pe care l-am denumit sugestiv, „Occhio la rețetă”. Încet-încet voi încerca să povestesc despre stilul meu de viață, cum fac să mă mențin așa la 55 de ani, care sunt secretele mele, ce mănânc, ce antrenamente fac, cum merg în fiecare dimineață la sală.

Am să le arăt femeilor care nu au timp să se ducă la sală ce exerciții importante pot face acasă pentru a-și întări partea abdominală și cum să respire corect și să își controleze respirația. Pe mine lucrul acesta cu respirația mă ajută foarte mult în momentele când sunt stresată și în anxietate. Atunci când intru în panică îmi recapăt astfel o stare de siguranță și de liniște”, a mai spus aceasta.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Cât de des se uită copiii președintelui la televizor? Nicușor Dan: „Au voie, când și când, la niște filme pe calculator”
Digi24
Pe cine vor românii premier și ce cred că ar trebui să facă Nicușor Dan în conflictul Grindeanu vs. Bolojan (Sondaj comandat de Digi24)
Cancan.ro
ULTIMA ORĂ! Tragedie în lumea fotbalului! Fostul internațional a murit la doar 48 de ani!
Prosport.ro
Primarul Ciprian Ciucu îi dă lovitura de grație lui Gigi Becali
Adevarul
„Fabricile de mașini devin fabrici de tancuri”. Cum se sinucide economic UE și dă aripi ascensiunii fasciste
Mediafax
Ilie Bolojan anunță lista companiilor de stat care vor fi închise sau comasate. Ce se va întâmpla cu celelalte
Click
Șoc la Disneyland Paris! Cozi infinite, copii plângând și o atracție celebră blocată: „Am fugit pe ușa de urgență!” Ce vedete s-au întors dezamăgite de acolo
Digi24
Cine va fi următorul „perturbator-șef” al Uniunii Europene. 5 lideri ar putea prelua rolul lui Viktor Orban
Cancan.ro
ULTIMA ORĂ! A murit părintele Clement Popa
Ce se întâmplă doctore
Cum arată Oana Roman în costum de baie la 50 de ani. Și-a etalat noua siluetă! A slăbit drastic
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Americanii au lansat cea mai „parșivă” dronă. Inspirată de „peștele vampir” care urmărește ținta înainte de atac
Descopera.ro
Un bărbat a găsit cea mai mare peșteră din lume!
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Ion către Măria: - – Ce ai fată de stai dezbrăcată?
Descopera.ro
Ceva ascuns adânc sub suprafața exoplanetelor le-ar putea proteja de radiația cosmică