Prima pagină » Actualitate » Casa din copilărie a prințesei DIANA, dată unui actor. Cine este moștenitorul care le-a luat fața prinților William și Harry

Casa din copilărie a prințesei DIANA, dată unui actor. Cine este moștenitorul care le-a luat fața prinților William și Harry

Casa din copilărie a prințesei DIANA, dată unui actor. Cine este moștenitorul care le-a luat fața prinților William și Harry

Un tânăr actor foarte talentat, după cum îl prezintă presa britanică, urmează să moștenească reședința din copilărie a regretatei prințese Diana. Este vorba despre o vastă proprietate care se întinde pe mai bine de cinci hectare.

Personajul în cauză este descris ca unul dintre cei mai vânați burlaci din Regatul Unit.

La cine ajunge casa prințesei Diana

Într-o zi, prințul William va urca pe tronul Marii Britanii și toate proprietățile Coroanei vor fi ale sale. Dar, există un lucru pe care nici el, nici fratele său, prințul Harry, nu îl vor moșteni vreodată.

Este chiar casa copilăriei prințesei Diana, mama lor, și locul unde ea este înmormântată.

Domeniul Althorp aparține familiei Spencer încă din 1508. Iar acum se pregătesc actele pentru a ajunge în proprietatea lui Louis, fiul fratelui prințesei Diana, actualul conte Charles Spencer.

Louis, vicontele Althorp, în vârstă de 29 de ani, va moșteni moșia în ciuda faptului că are trei surori mai mari. În aristocrație funcționează sistemul primului născut pe linie masculină, ceea ce înseamnă că titlurile și proprietățile sunt transmise celui mai mare băiat, nu întâiului născut din familie.

Proprietatea întinsă pe mai bine de cinci hectare a fost locul unde Diana și-a petrecut copilăria și tot acolo este ea înmormântată.

Domeniul poate fi vizitat vara.

Louis Frederick John Spencer, vărul prinților William și Harry

Louis Frederick John Spencer a urmat cursuri de actorie și vrea să-i calce pe urme mult mai celebrei Meghan Markle, soția prințului Harry. El păstrează, totuși, o discreție totală asupra vieții private, iar asta i-a atras și o aură de mister; presa britanică scrie că ar fi unul dintre cei mai buni burlaci eligibili din Regatul Unit.

Născut la 14 martie 1994, este vărul matern al lui William și Harry. Părinți sunt Earl Spencer și Victoria Lockwood, prima sa soție. Pe linie paternă, Louis e nepotul defunctei Diana și al surorilor ei, Lady Sarah McCorquodale și baroneasa Jane Fellowes.

Deși s-a născut în Londra, a crescut în Cape Town, Africa de Sud, unde se spune că a frecventat una dintre cele mai scumpe școli private din lume, Diocesan College.

Întorcându-se în Marea Britanie, a studiat la Universitatea din Edinburgh, iar după s-a înscris la cursurile școlii de teatru din Chiswick, Londra.

The Mirror scrie că are semnat un contract cu agenția de talente „Tavistock Wood”. „Este foarte retras, dar un actor extrem de talentat. Discret și autentic, decent și amabil. A, și înalt!”, l-au descris apropiații.

Citește și

Mediafax
Horoscop 11 iulie 2025: Ce zodie riscă să-și piardă calmul și cine primește vești legate de bani
Digi24
Luptători români, răniți în Ucraina în urma unui atac rusesc. Mașina le-a fost lovită de o dronă
Cancan.ro
Caz de antrax la spitalul Matei Balș! Mama a murit, iar fiul suferă în spital. Cum au luat boala
Prosport.ro
L-a părăsit când el era plecat de acasă. N-a avut nicio remușcare
Adevarul
De ce îngenunchează premierul Albaniei în fața Giorgiei Meloni, la fiecare întâlnire publică
Mediafax
Caz de malarie confirmat în București. Pacientul nu a călătorit recent în străinătate
Click
Nutriționiștii avertizează, după decesul lui Mihai Leu. Cum prevenim cancerul de colon, care sunt alimentele-otravă? Trucul lui Dorel Vișan: „Bei cana asta, pe parcursul zilei, puțin câte puțin”
Wowbiz
Mama tinerei ucisă în Mureș face declarații tulburătoare! Modul înfiorător în care Anda a fost lăsată fără viață de bărbatul de care încerca să scape de luni întregi: „L-am implorat să se oprească”. Criminalul, dat în urmărire națională
Antena 3
Un bărbat spune că trăiește mai bine după ce a renunțat la job ca să adune reciclabile: Mănânc zilnic la restaurant
Digi24
VIDEO Culmea beneficiilor într-o companie de stat: spor de femeie și la bărbați. Ministrul Energiei: „Am trimis corpul de control”
Cancan.ro
Irina Columbeanu a spus adevărul despre Mr. Pink! Cum se comportă bărbatul cu fiica Monicăi Gabor
Ce se întâmplă doctore
Doliu în lumea filmului. Actrița CELEBRĂ a murit la doar 42 de ani! Cauza decesului
observatornews.ro
La Metrorex iau "spor de subteran" şi cei care stau doar la suprafaţă. Sindicalist: "Ce este imoral?"
StirileKanalD
De ce a omorât-o Robert Lupu pe Teodora, de fapt! Răsturnare de situație: NU o voia înapoi, ci altul era motivul
KanalD
Anastasia, o elevă din Argeș, a uimit întregul județ cu notele obținute la Evaluarea Națională 2025, după contestații! Ce note primise inițial
Ciao.ro
Divele din România care au atras toate privirile cu cele mai îndrăznețe ţinute! Imagini de colecție
Promotor.ro
Efectele eliminării subvențiilor RABLA 2025 pentru România - „Impactul este direct și sever”
Descopera.ro
Un mare mister al omenirii, aproape de rezolvare
Capital.ro
Interzis pentru românii care au casă la curte. Vecinul te poate reclama la primărie
Evz.ro
Zodii care dramatizează mereu. Fac din țânțar armăsar
A1
Ștefan Iancu, actorul din Ana, Mi-ai fost scrisă în ADN, a făcut un pas important în carieră. Ce planuri are pentru vara asta
Stirile Kanal D
VIDEO Ea este Luiza, mămica de 24 de ani care a murit după ce a născut prin cezariană. Și-a ținut băiețelul în brațe și s-a stins. Mai avea două fetițe gemene acasă: "Când a operat-o, i l-a dat de l-a văzut și l-a pupat"
Kfetele
O tânără mămică de gemene, în vârstă de 24 de ani, s-a stins din viață după ce a fost mutată la mai multe spitale, în urma unei operații de cezariană!
RadioImpuls
Cea mai frumoasă plajă urbană se află pe malul Someșului, în Cluj-Napoca! E chill, e verde, e ca hitul verii
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Măria are vise erotice: – Ioane, eram la o expoziţie de obiecte masculine!
Descopera.ro
„Mormântul iluziilor germane”. Înfrângerile ruşinoase pe care nemţii le-au suferit în România în Primul Război Mondial