Prima pagină » Actualitate » Liderul interlop Bebino, ridicat cu mascații pentru înșelăciune și tâlhărie. A sechestrat, bătut și jefuit doi bărbați

Liderul interlop Bebino, ridicat cu mascații pentru înșelăciune și tâlhărie. A sechestrat, bătut și jefuit doi bărbați

Andrei Dumitrescu

Temutul interlop bucureștean Marius Alecu, zis Bebino, a fost ridicat cu mascații, luni, după ce a fost acuzat că a vândut cu acte false o mașină pe care o ținea drept garanție pentru un împrumut și ar fi sechestrat, bătut și jefuit doi bărbați pe care i-au fi amenințat cu mai multe cuțite.

Aflat în arest la domiciliu în casa părintească de la Frumușani, județul Călărași, într-un dosar de trafic de droguri de mare risc, Bebino a fost din nou săltat, la un interval de numai câteva luni.

Acesta este acuzat în două dosare, unul pentru abuz de încredere și înșelăciune, iar al doilea pentru tâlhărie. Potrivit anchetatorilor, anul trecut, la data de 20 noiembrie 2023, un bărbat în vârstă de 27 de ani a mers la Secția 13 și a povestit că, în cursul lunii septembrie 2023, ar fi împrumutat de la Bebino 5.000 de euro, lăsând drept garanție autoturismul, un Audi A5.

Bebino ar fi folosit mai multe cuțite

De asemenea, spun surse judiciare, anul acesta, la data de 15 ianuarie,Bebino i-ar fi ademenit pe Cristian Mihai Olaru, zis Bebiță și Mihai Adrian Matei la o adresă din Colentina, în Sectorul 2, unde, după ce l-ar fi bătut pe Bebiță, și ar fi arătat mai multe cuțite pe care ar fi lăsat de înțeles că este dispus să le folosească, ar fi luat de la acesta aproximativ 60.000 de lei.

„Acțiunea a beneficiat de sprijinul Serviciului Acțiuni Speciale, al Serviciului de Criminalistică din cadrul Direcției Generale de Poliţie a Municipiului București și de sprijinul Direcției Operațiuni Speciale din cadrul Inspectoratului General al Poliției Române.

Cercetările sunt continuate de către Serviciul Grupuri Infracționale Violente, sub supravegherea Parchetului de pe lângă Judecătoria Sectorului 3, sub aspectul săvârșirii infracțiunilor de abuz de încredere, înșelăciune, fals material în înscrisuri oficiale, uz de fals, fals în înscrisuri sub semnătură privată și tâlhărie calificată”, a anunțat Direcția Generală de Poliție a Municipiului București.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
„Pot influența formarea unui guvern.” Bolojan explică de ce neafiliații contează mai mult decât UDMR
Digi24
„De acum înainte, Moscova nu mai doarme niciodată”. Cum a reușit Ucraina să încline balanța în favoarea sa în războiul dronelor
Cancan.ro
Lora, amenințată cu MOARTEA! A cerut protecția Poliției
Prosport.ro
FOTO. „Vreau să mori”. Mesajul pe care l-a primit campioana de la o „mamă cu trei copii”
Adevarul
Eşec pentru Kremlin la Beijing: Putin a plecat fără acordul vital pentru gazele rusești și a anulat conferința de presă
Mediafax
Oficial! Wiz Khalifa, dat în urmărire generală de Poliția Română
Click
A renunțat la munca de birou și și-a construit o căsuță din panouri de paie: „Rămâneam fără bani și eram nevoit să mă împrumut”
Digi24
Reacția lui Traian Băsescu la criza politică: „Niște amatori de proastă calitate”. Ce crede despre alegerea unui premier tehnocrat
Cancan.ro
Cine era Amalia, doctorița moartă pe DN52. Femeia ar fi fost lovită cu mașina intenționat
Ce se întâmplă doctore
Cât câștigă Andra pentru un concert. Suma uriașă pe care o încasează artista. Măruță a dezvăluit TOT
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Droguri ascunse în bidoane de ulei și vândute la un service auto din Iași. „Vulcanizarea” costa între 500 și 1.000 de lei
Descopera.ro
O coliziune de proporții a lovit Calea Lactee!
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. O pescăriţă nervoasă, către pestişorul de aur – Ti-am spus să faci din bărbatul meu un armăsar!
Descopera.ro
21 mai, Ziua Internațională a Ceaiului. Cea mai populară băutură din lume are o istorie de peste 5.000 de ani