Prima pagină » Știri politice » Marcel Ciolacu amână DECIZIA privind candidatura la prezidențiale / Când va face liderul PSD anunțul

Marcel Ciolacu amână DECIZIA privind candidatura la prezidențiale / Când va face liderul PSD anunțul

Marcel Ciolacu amână DECIZIA privind candidatura la prezidențiale / Când va face liderul PSD anunțul

Președintele PSD, Marcel Ciolacu, va face un anunț cu privire la o eventuală candidatură la alegerile prezidențiale doar după ce se va consulta cu toți liderii organizațiilor județe ale formațiunii. Asta se va întâmpla „cel mai târziu pe 22”. Este declarația senatorului PSD, Lucian Romașcanu, la finalul reuniunii Consiliului Politic.

Purtătorul de cuvânt spune că s-a luat în discuție acest subiect în cadrul reuniunii de la sediul partidului.

Am vorbit azi despre asta, nu foarte mult. Domnul Marcel Ciolacu a spus că nu va face un asemenea anunț până nu va discuta cu fiecare președinte de filială în parte, afirmă Lucian Romașcanu.

Conform senatorului PSD, Marcel Ciolacu va lua contact, telefonic sau direct, cu fiecare președinte de organizație județeană.

Apoi, în funcție de discuțiile respective, pe eventuala candidatură, cu lista cu care se va prezenta la congres, să apară și anunțul dumnealui, completează acesta.

Senatorul social-democrat indică și un termen până la care ar putea veni acest anunț din partea liderului PSD: 22 august.

Probabil că va fi un anunț și mai devreme, funcție de când se vor desfășura consultările.

Reamintim că PSD a stabilit convocarea Congresului pe 24 august.

Sursa: Mediafax foto

CITEȘTE ȘI:

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Invazie de șobolani, din cauza temperaturilor mari. „Otrava nu este soluția”
Digi24
De ce s-a deplasat șeful CIA la Moscova. Explicațiile Kremlinului
Cancan.ro
Ștefania a fost dată dispărută pe 24 august 2026. După 24 de ore, a fost găsită moartă
Prosport.ro
Ioana Timofeciuc a luat decizia! A plecat din România după Florinel Coman
Adevarul
De ce salariile profesorilor nu vor crește semnificativ nici cu noua lege a salarizării: „Structura statului este aceeași de prin 1968”
Mediafax
Surpriză în Germania: muncitorii din 5 țări câștigă mai bine decât germanii
Click
Românul care a plecat la 19 ani în Anglia să lucreze ca salahor. 10 ani mai târziu, are o avere cât pentru două vieți
Digi24
Comisia Europeană, îndemnată să blocheze fondurile din PNRR din cauza „amendamentului Fritz”
Cancan.ro
Schimbare de proporții la PRO TV! Unul dintre oamenii-cheie ai postului pleacă
Ce se întâmplă doctore
Kim Cattrall, în costum de baie la 70 de ani: cum se menține în formă actrița din „Sex and the City”
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Indicatorul rutier pe care mulți șoferi îl interpretează greșit. Semnificația se schimbă în funcție de țară
Descopera.ro
Un material uluitor a fost descoperit pe Marte de roverul Perseverance
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. – Ce caută lenjeria ta la vecinii noștri?
Descopera.ro
De ce oamenii care înșală ajung să se mintă și pe ei înșiși? Ce spune psihologia despre justificarea infidelității