Prima pagină » Actualitate » Trei hoți de cazane de țuică au făcut PRĂPĂD pe o șosea din Mehedinți. Urmăriți de poliție, ei au reușit să arunce două TIR-uri în șanț

Trei hoți de cazane de țuică au făcut PRĂPĂD pe o șosea din Mehedinți. Urmăriți de poliție, ei au reușit să arunce două TIR-uri în șanț

Trei hoți de cazane de țuică de cupru au făcut prăpăd pe o șosea din sudul județului Mehedinți, în apropierea garniței cu Bulgaria. Urmăriți de Poliție, ei au reușit să provoace un carambol de toată frumusețea, aruncând două TIR-uri în șanț și blocând total traficul. Au fost salvați chiar de urmăritori, cu ajutorul pompierilor. Deocamdată nu se cunoaște starea lor de sănătate, ei fiind internați în Spitalul din Turnu Severin.

O mașină cu numere de Buzău, în care se aflau trei persoane urmărite de Poliție pentru că furaseră mai multe cazane de cupru, a intrat într-un tir pe o șosea din sudul județului Mehedinți, în apropierea garniței cu Bulgaria. Un altul a intrat de bunăvoie în șanț, pentru a evita un carnagiu. Cele trei persoane au fost grav rănite și au ajuns la spital din Turnu Severin. În momentul în care au ajuns la fața locului polițiștii au găsit în mașina hoților mai multe cazane din cupru furate.

Accident rutier pe DN 56A, pe intre localitățile Recea și Bucura, a anunțat Poliția.

Pompierii din cadrul Stației Vj. Mare au intervenit, in urma cu putin timp, la un accident rutier produs pe DN56A, pentru salvarea victimelor si asigurarea masurilor de aparare impotriva incendiilor. La locul evenimentului au fost mobilizate de urgenta două echipaje de pompieri cu o ambulanta SMURD și o autospecială de stingere, care au intervenit alaturi de alte două echipaje SAJ.
Echipajele medicale SMURD si SAJ au evaluat trei victime, acestea fiind transportate la Unitatea de Primiri Urgențe Drobeta Turnu Severin.
Plt.adj. Nedela Florin din cadrul Detașamentului Dr. Tr. Severin, care se afla in trafic, a sprijinit colegii in acordarea îngrijirilor medicale de urgență celor trei victime”, spun reprezentanții ISU Mehedinți.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Avem IMAGINILE momentului! Apropiații lui Bolojan fac strategii într-un restaurant discret din București, în toiul crizei politice
Digi24
Doi pensionari au devenit milionari în euro după ce au dat statul în judecată în urma unor lucrări împotriva inundațiilor
Cancan.ro
A murit Lucian Isar, fostul concurent de la Românii au talent. Avea doar 44 de ani 😢
Prosport.ro
FOTO. Mădălina Ghenea, apariție incendiară! Costumul de baie i-a scos în evidență formele generoase
Adevarul
Cum justifică parlamentarii liberali anti-Bolojan susținerea pentru Guvernul Veștea: „PNL nu mai vorbește despre interesul național, ci despre interes de partid”
Mediafax
VESTE BUNĂ pentru toți românii! Ce se va întâmpla cu facturile la gaze naturale de la 1 iulie
Click
Andreea Aradits, mesaj sfâșietor pentru fiul său, Eric: „Sper că într-o zi te voi vedea din nou”
Digi24
„Benzinăria Moscovei” este în flăcări. Ucraina a atacat una dintre cele mai mari rafinării din Rusia. Mesajul lui Zelenski
Cancan.ro
ULTIMUL mesaj al Mariei, tânăra de 21 de ani care a fost aruncată în gol fără coardă de siguranță. Și-ar fi prevestit moartea 😲
Ce se întâmplă doctore
Care a fost, de fapt, cauza morții turistului german care a intrat în apa mării la Mamaia. Legiștii au rămas șocați
Ciao.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Promotor.ro
Armele secrete ale Ucrainei: Tancurile vechi devin letale cu „creier” UE
Descopera.ro
O planetă potențial locuibilă la doar 10 ani-lumină de Pământ!
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ: – Domnule doctor, eu tot văd capre negre!
Descopera.ro
Averile celor mai bogați oameni din lume au ajuns la un nivel record