Prima pagină » Actualitate » Motivul pentru care NIMENI nu vrea să cumpere o casă cu etaj din Marea Britanie, care se vinde cu 200.000 de euro

Motivul pentru care NIMENI nu vrea să cumpere o casă cu etaj din Marea Britanie, care se vinde cu 200.000 de euro

Motivul pentru care NIMENI nu vrea să cumpere o casă cu etaj din Marea Britanie, care se vinde cu 200.000 de euro

O casă cu etaj, din orașul Alcester, pusă la vânzare cu aproximativ 200.000 de euro, nu pare să-și găsească niciun cumpărător. Deși locuința are un preț mult mai mic decât cel de pe piață și se află în orașul în care s-a născut Shakespeare, eventualii proprietari dau înapoi.

Un imobil din orașul Alcester, orașul unde marele poet Shakespeare a văzut lumina zilei, se vinde la prețul de 200.000 de euro, o sumă foarte rezonabilă comparativ cu alte oferte din zonă. Cu toate acestea nimeni nu vrea să achiziționeze un astfel de imobil.

Casa cu etaj și două dormitoare se află într-un oraș istoric ce găzduiește 9.000 de locuitori, din păcate construcția include un detaliu nefericit ce-i face pe mulți să dea înapoi.

Imobilul are un vas de toaletă chiar sub eleganta scară interioară ce duce la primul etaj, într-o altă cameră din casă. Ușa băii improvizate lipsește cu desăvârșire, astfel că toaleta e construită în stil „open-space”.

Casa cuprinde însă și o baie obișnuită. Utilizatorii au reacționat imediat în mediul online, după ce au văzut toaleta de sub scară.

„Îmi place foarte mult această casă în afară de toaleta deschisă. Are caracter”, a scris un utilizator.

Proprietatea urmează să fie vândută la licitație de către R A Bennett & Partners.

FOTO Pixabay/Daily Mirror

Recomandarea video

Mediafax
Când ospățul duce la spital. Medic chirurg: „Colecistul primește rapid nota de plată. Credeți-mă pe cuvânt, va durea tare”
Digi24
Casetă metalică cu documente, descoperită sub talpa Cavalerului de pe acoperişul Castelului Corvinilor. Ce ascundea aceasta
Cancan.ro
ULTIMUL mesaj al lui Ion Drăgan. Ce a postat artistul, cu câteva ore înainte să moară
Prosport.ro
FOTO. Mădălina Ghenea le-a tăiat răsuflarea tuturor când a apărut așa la filmări
Adevarul
Mesajele subtile ale ambasadelor străine pentru România: amenințări din Rusia, prietenie din SUA, solidaritate din Franța
Mediafax
Premiu uriaș la loterie de Crăciun. Biletul câștigător, în valoare de 1,8 miliarde de dolari, a costat 2 dolari
Click
Horoscop săptămâna 26 decembrie - 1 ianuarie. Succes total la final de an pentru Scorpioni, schimbare majoră pentru Vărsători
Digi24
Lui Soloviov îi dau lacrimile când primește un premiu de la Putin: „E clar, omule, că ai fost făcut pentru război”
Cancan.ro
Ce mâncau Nicolae și Elena Ceaușescu în prima zi de Crăciun. Meniul strict era făcut cu o zi înainte
Ce se întâmplă doctore
Mihai Voropchievici avertizează: Această zodie este vizată de o forță malefică, pe final de 2025
Ciao.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Promotor.ro
Prezentare video Renault Clio 6. Dacia Sandero va primi același motor de 1,8 litri ca și modelul francez
Descopera.ro
Misterul Triunghiului Bermudelor, posibil rezolvat! Ce au descoperit doi seismologi?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ: – M-a pus dracu' să-mi iau păpușă gonflabilă inteligentă!
Descopera.ro
De ce victimele din Pompeii erau îmbrăcate cu haine groase de lână dacă Vezuviul a erupt în luna august?