Prima pagină » Actualitate » Filmul crimei din Snagov. Cătălin, șofer de ride-sharing de 31 de ani, a fost omorât de un client

Filmul crimei din Snagov. Cătălin, șofer de ride-sharing de 31 de ani, a fost omorât de un client

Filmul crimei din Snagov. Cătălin, șofer de ride-sharing de 31 de ani, a fost omorât de un client

Filmul crimei din Snagov. Cătălin, un șofer de ride-sharing în vârstă de 31 de ani, a fost ucis de un tânăr de 21 de ani, client. A fost abandonat în pădurea Snagov, iar autoturismul i-a fost incendiat, în comuna Brazi. Atenție, urmează informații care pot afecta emoțional.

Filmul tragediei din Snagov. Un tânăr în vârstă de doar 31 de ani a avut parte de un final tragic, în proximitatea Capitalei. Lucra ca șofer de ride-sharing și în seara fatidică preluase un tânăr de 21 de ani, pentru a-l transporta spre Bărcănești, la concubina lui. Tânărul de 21 de ani, suspectat de moartea șoferului, a precizat anchetatorilor că făcuse o comandă prin telefon. A fost preluat de Cătălin, bărbatul de 31 de ani care a fost găsit, ulterior, decedat în pădurea Snagov.

Din Ploiești, clientul de 21 de ani voia să ajungă în Bărcănești, o localitate din județul Prahova. Însă, cei doi tineri nu s-ar fi înțeles asupra prețului pentru cursă, astfel pornind o ceartă. În urma discuțiilor aprinse, clientul l-ar fi lovit de multiple ori, cu un cuțit, pe șoferul de ride-sharing. Apoi, l-a abandonat la câțiva zeci de kilometri, în pădurea Snagov. Pentru a-și acoperi urmele, clientul a fugit cu autoturismul în comuna Brazi, acolo unde a incendiat-o. Apoi, a plecat spre Bărcănești, la concubina lui.

Vezi și Cine este tânăra de 27 de ani care a murit intoxicată cu monoxid de carbon alături de părinţi, într-un apartament din Bistriţa

Vezi și Româncă din Italia, condamnată la aproape 10 ani de închisoare. De ce și-a ucis vecina

Filmul crimei din Snagov. Anchetatorii au refăcut drumul tragediei

Traseul indicat de tânărul de 21 de ani a fost refăcut de anchetatori. După uciderea șoferului de ride-sharing de 31 de ani, clientul i-a ascuns trupul neînsuflețit în pădure. Apoi, deși nu deținea un permis de conducere, a urcat la volanul autoturismului victimei, a fugit și a incendiat-o, la 60 de kilometri de locul faptei, în comuna prahoveană Brazi, arată Observatornews.ro.

Un localnic a sunat la 112, după ce a văzut mașina în flăcări. La fața locului s-au deplasat pompierii, care au stins incendiul. Apoi, anchetatorii au început să încline spre varianta unei crime. În cele din urmă, s-a descoperit că un tânăr de 31 de ani, Cătălin, a fost omorât cu 22 de lovituri de cuțit. Clientul ar fi recunoscut în fața anchetatorilor crima, conducându-i în zona în care a ascuns trupul bărbatului. Șoferul de ride-sharing era căsătorit de 4 ani, având doi copii. Trupul neînsuflețit al șoferului a fost transportat la INML, în vederea efectuării necropsiei.

„Aprofundând cercetările, s-a stabilit faptul că tânărul în cauză s-a deplasat împreună cu şoferul autoturismului, pe raza judeţul Ilfov, şi în urma unui conflict spontan între cei doi, conducătorul auto a fost înjunghiat de mai multe ori de pasager. Ulterior, tânărul ar fi luat autoturismul în cauză şi l-ar fi condus până în localitatea Brazi, unde l-ar fi incendiat. Cadavrul conducătorului auto, de 31 de ani, a fost găsit abandonat într-o zonă împădurită din apropierea localităţii Snagov şi a fost transportat la Serviciul de Medicină Legală, în vederea efectuării necropsiei”, a anunţat IPJ Prahova, arată News.ro.

I-a furat și amanetat bunurile

Mai mult decât atât, potrivit informațiilor, bunurile șoferului de ride sharing au fost furate și, apoi, amanetate. I-a dus la amanet telefonul și verigheta.

A fost întocmit un dosar penal sub aspectul săvârşirii infracţiunilor de omor calificat, tâlhărie calificată, conducere fără permis şi distrugere prin incendiere. IPJ Prahova transmite că tânărul de 21 de ani a fost reținut pentru 24 de ore.

Sursă foto: Envato (caracter ilustrativ)

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
INCREDIBIL! Echipajul s-a ÎMBĂTAT înainte de un zbor de peste ocean. Avionul NU A MAI DECOLAT
Digi24
Cum s-a produs tragedia în urma căreia Gabi Mureșan și-a pierdut viața. Filmul evenimentelor
Cancan.ro
ULTIMELE clipe din viața lui Gabi Mureșan. Ce i-a spus părintelui Toni Lucian Dumitru, cu câteva minute înainte să moară 😢
Prosport.ro
Cauza morții lui Gabi Mureșan. Filmul tragediei care zguduie România
Adevarul
Capcana din solul României. Avertisment dur de la un expert american de top
Mediafax
Erdogan le-a oferit liderilor NATO revolvere personalizate
Click
Mariana Moculescu și-a dat fiica în judecată, pentru a-i cere „pensie de întreținere”. Nidia a aflat din presă de proces: „Pentru ce m-a dat?”
Digi24
Avertisment dur al Rusiei după summitul NATO de la Ankara: „Deciziile iresponsabile pot duce la o catastrofă”
Cancan.ro
DOLIU în lumea muzicii! A murit Bonnie Tyler
Ce se întâmplă doctore
Promisiunea făcută soției l-a ținut departe de fotbal. De ce Gabi Mureșan nu a mai vrut să devină antrenor după retragere?
Ciao.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Promotor.ro
Ce mașini chinezești preferă românii? TOP 10 înmatriculări în iunie 2026
Descopera.ro
Din ce sunt făcute cochiliile scoicilor?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Bulă e puțin ofticat în noaptea nunții: – Din cate văd, dragă...
Descopera.ro
Mormintele celebre care nu au fost găsite niciodată: unde se termină istoria și începe speculația arheologică