Prima pagină » Actualitate » REGIMUL cu care Silviu Prigoană reușise să dea jos 40 de kilograme în 8 luni. Ce alimente a scos din dietă

REGIMUL cu care Silviu Prigoană reușise să dea jos 40 de kilograme în 8 luni. Ce alimente a scos din dietă

REGIMUL cu care Silviu Prigoană reușise să dea jos 40 de kilograme în 8 luni. Ce alimente a scos din dietă

Ce regim a ținut Silviu Prigoană. El a reușit să slăbească 40 de kilograme în opt luni și nu mai consuma anumite alimente. Din cauza unor probleme de sănătate, medicii i-au recomandat omului de afaceri să slăbească.

Amintim că Silviu Prigoană a murit ieri, 12 noiembrie 2024, într-un restaurant, după ce i s-a făcut rău. Conform apropiaților, de o bună perioadă de timp, acesta se confrunta cu tuse, dar nu a considerat că poate fi ceva grav. De-a lungul timpului, omul de afaceri a fost atent cu starea sa de sănătate. Când a început să aibă probleme cu inima, omul de afaceri a știut că trebuie să facă anumite schimbări.

Într-un interviu mai vechi acordat pentru Impact.ro, Silviu Prigoană a recunoscut că, din cauza problemelor de sănătate, a fost nevoit să apeleze la un regim alimentar. Regimul l-a ajutat să slăbească sănătos, iar după opt luni, ajunsese la o greutate recomandată de specialiști.

Astfel, Silviu Prigoană nu a urmat nicio dietă minune, ci a încetat să mai mănânce paste făinoase și alte bombe calorice. Meniul său începuse să se bazeze pe fructe, salate și multă apă. Omul de afaceri a recunoscut că în perioada în care a ținut regim, a consumat foarte multă apă. Vreme de aproape 20 de zile, apa a fost nelipsită, iar rezultatele nu au întârziat să apară.

Disciplina l-a ajutat să slăbească

”Când eşti bolnav de inimă, ai 120 de kilograme şi îţi spune doctorul că trebuie să slăbeşti, te pui pe regim. E foarte simplu. Slăbeşti cu apă. Bei apă chioară timp de 10-20 de zile şi slăbeşti foarte uşor. În general, eviţi pastele făinoase şi consumi seara doar o salată. Eu am avut o slăbire controlată. Nu am dat jos brusc kilogramele, ci într-o perioadă de opt luni.”, a spus afaceristul pentru sursa menționată.

Silviu Prigoană nu și-a droit să apeleze la intervenții care să-l ajute să dea kilogramele jos într-un timp record. A ales varianta mai sănătoasă, iar ca să-și tonifice organismul, făcea sport, atunci când putea.

Peste toate, ceea ce l-a ajutat pe Silviu Prigoană să slăbească a fost disciplina. Anul trecut, omul de afaceri că mânca mereu la ore fixe și că a stat deoaparte de tentațiile culinare. La vremea respectivă, Silviu Prigoană tăiase de pe listă sucurile acidulate. De asemenea, mâncărurile pe care obișnuia să le consume, le înlocuise cu variante sănătoase.

”Mesele sunt la ore fixe, mâncarea e preponderent gătită, uităm de sucuri acidulate. Am scos pâinea din meniu, pastele, tot ce conține făină e exclus. Cantitățile de mâncare le-am suplimentat cu salate, tocănițe de tot felul.”, spunea Silviu Prigoană.

CITEȘTE ȘI:

Silviu Prigoană se despărțise de soție, chiar înainte să moară. Ce s-a întâmplat la ultima petrecere la care au participat împreună

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Invazie de șobolani, din cauza temperaturilor mari. „Otrava nu este soluția”
Digi24
Un politician vrea să organizeze o petrecere cu sex chiar în sediul primăriei
Cancan.ro
Influencerul Andrei Bordeianu, accident teribil pe motocicletă. Ar fi ajuns în stare gravă la spital
Prosport.ro
Ioana Timofeciuc a luat decizia! A plecat din România după Florinel Coman
Adevarul
Mirabela Grădinaru, la Kiev în locul lui Nicușor Dan. Analist: „Constituția României este foarte clară asupra reprezentării”
Mediafax
Rusia poate prelua active fizice și financiare după atacurile Ucrainei. Decretul, semnat de Putin
Click
De ce te trezești în fiecare noapte la 02:30? Explicația unui renumit profesor român și regula simplă pentru un somn bun
Digi24
Comisia Europeană, îndemnată să blocheze fondurile din PNRR din cauza „amendamentului Fritz”
Cancan.ro
4.000 lei amendă tuturor românilor care locuiesc la casă și fac acest lucru în curte, crezând că nu îi vede nimeni
Ce se întâmplă doctore
Recunoști fetița din imagine? Micuța cu breton și zâmbet larg a crescut și a devenit soția unui cântăreț celebru din România
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
A fost pus în funcțiune radarul care vede tot: Știe dacă ai telefonul în mână sau dacă nu porți centura
Descopera.ro
Un material uluitor a fost descoperit pe Marte de roverul Perseverance
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Soţia: – Am luat 200 de euro din buzunarul de la vestă
Descopera.ro
Cel mai frumos sat din lume, sufocat de turiști. Ce pregătesc autoritățile?