Prima pagină » Actualitate » Fostul Primar General Viorel Lis, după ce s-a scris din nou că ar fi MURIT: „Oare așa este în Rai, adică eu sunt în Rai acum?”

Fostul Primar General Viorel Lis, după ce s-a scris din nou că ar fi MURIT: „Oare așa este în Rai, adică eu sunt în Rai acum?”

Fostul Primar General Viorel Lis, după ce s-a scris din nou că ar fi MURIT: „Oare așa este în Rai, adică eu sunt în Rai acum?”
Oana și Viorel Lis

Fostul Primar General Viorel Lis a ajuns la vârsta de 80 de ani și, de-a lungul timpului, s-a scris că ar fi murit. E adevărat că se confruntă cu probleme de sănătate, iar zvonurile despre decesul său îi îngrijorează pe apropiați, dar – din fericire – zvonurile nu s-au confirmat niciodată.

Și de această dată, pentru a pune capăt speculațiilor și ca să clarifice lucrurile, el și soția sa, Oana Lis, au postat un mesaj video, prin intermediul căruia confirmă că este în viață.

Fostul edil al Capitalei a fost filmat chiar de Oana, care îi este alături în fiecare zi și are grijă de el, apoi videoclipul a fost postat pe TikTok.

„Uite Oana ce zice aici, că am murit. Eu nu știam. Oare așa este în Rai, adică eu sunt în Rai acum?”, a spus Viorel Lis, în videoclipul de pe TikTok.

@oanaliss #breakingnews ♬ sunet original – Oana Lis

Recent, tot pe rețelele de socializare, Oana Lis a cerut ajutor financiar pentru tratamentele soțului său, dar a fost criticată de internauți. Aceasta s-a apărat, explicând că nu anticipase dificultățile financiare și că nu a reușit să economisească pentru astfel de momente dificile din viața familiei.

„Știu că mulți m-au judecat, că trebuia să avem bani strânși. În primul rând, nici nu am avut sume mari de bani. Pe de altă parte, eu sunt o fată de la țară, nu am avut o educație financiară. Eu nu am știut că o să fie atât de greu, poate mă pregăteam altfel. Până nu ai pe cineva în familie bolnav sau nu ești tu bolnav, nu știi cât de greu este, ce provocări sunt, ce cheltuieli sunt. Eu dacă nu făceam Psihologia, nu puteam să-l susțin pe Viorel. Fac cu el exerciții din cărțile de psihologie, de respirație, pe ridicat stima de sine. Nu știu ce fac alți oameni care nu au sprijin”, a precizat Oana Lis în cadrul unei emisiuni, potrivit Click.

Viorel Lis a fost Primarul Capitalei, mai întâi interimar în perioada 16 ianuarie 1997 – 13 noiembrie 1998, după ce Victor Ciorbea a devenit premierul României, apoi a fost ales ales în perioada 13 noiembrie 1998 – 26 iunie 2000, ca membru al Partidului Național Creștin și Democrat (PNȚCD).

Ulterior a demisionat din PNȚCD și și-a fondat propriul partid, denumit Partidul Noua Generație (PNG).

În 2004, a fost candidatul din partea Partidului Noua Generație la postul de primar general la alegerile locale din București.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Ministrul Transporturilor, despre greșeala din CV: ”Îmi place să cred că este strict un interes jurnalistic și nu o campanie împotriva mea”
Digi24
Orașul din România care ar putea avea primul tren suspendat. Tocmai s-au semnat studiile de prefezabilitate
Cancan.ro
Motivul real pentru care Oase și Maria Pitică au câștigat Power Couple 2026. Ce s-a întâmplat, de fapt
Prosport.ro
FOTO. Renegatul lui Gigi Becali și-a părăsit soția și s-a cuplat cu ispita de la Insula Iubirii
Adevarul
Proiectul Artichoke: cum voia CIA să controleze comportamentul uman
Mediafax
Ilie Bolojan se întâlnește joi, la Bruxelles, cu Ursula von der Leyen. Agenda discuțiilor
Click
Mersul pe jos în stil japonez. Un antrenament de jumătate de oră care are de 10 ori mai multe beneficii decât 10.000 de pași pe zi
Digi24
Trump forțează: Vreau pace într-o lună! Detalii explozive din discuția cu Zelenski
Cancan.ro
BREAKING | Un concurent de la Survivor 2026 riscă ani grei de închisoare. Pentru ce este anchetat
Ce se întâmplă doctore
Cum a reușit Mihai Dedu să slăbească 36 de kilograme în mai puțin de un an! A ținut o dietă drastică: „Nu pot să mă laud că a fost simplu”
Ciao.ro
Cum au arătat Andreea Esca, Delia sau Andra când s-au căsătorit. Andreea Bănică a strălucit într-o rochie minusculă
Promotor.ro
China testează o baterie pe bază de apă cu o durată de viață de peste 300 de ani
Descopera.ro
Medicul gladiatorilor! Cine era omul care-i trata pe războinicii Romei?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Bulă: – Iubito, ce aș putea face să mă ierți că te-am înșelat?
Descopera.ro
Test de cultură generală. Ce alt drog a mai creat inventatorul aspirinei?