Prima pagină » Emisiuni » Marian Motocu, despre Călin Georgescu: „Îmi este PRIETEN și îmi place să cred că-i sunt prieten”

Marian Motocu, despre Călin Georgescu: „Îmi este PRIETEN și îmi place să cred că-i sunt prieten”

Într-un interviu acordat în emisiunea „Dan Diaconescu Direct”, Marian Motocu a clarificat relația sa cu Călin Georgescu, subliniind că nu există nicio afiliere politică între ei. Deși îl consideră un prieten, Motocu afirmă că nu a colaborat oficial cu acesta și că singura interacțiune notabilă a fost o scurtă intervenție în cadrul unui live. Urmăriți aici emisiunea integrală.

În cadrul emisiunii, Marian Motocu a respins orice speculație privind o colaborare politică cu Călin Georgescu. Acesta a explicat că, deși l-a susținut ca fiind o alternativă viabilă la clasa politică actuală, relația lor nu a depășit nivelul unei prietenii.

„Eu nu am nicio treabă cu Călin Georgescu. Îmi este prieten și îmi place să cred că-i sunt prieten, dar atât. N-am avut nicio afiliere, n-am avut nicio colaborare. Dumneata, dacă mă inviți la un eveniment, nu înseamnă că suntem afiliați.”

Interacțiunea cu Georgescu, limitată la un live

Motocu a explicat că ultima interacțiune cu Călin Georgescu a fost o scurtă apariție într-un live de aproximativ 30 de secunde. După ce a fost arestat, nu a mai avut nicio comunicare cu acesta și nici nu i s-au adus reproșuri în legătură cu relația lor.

„Singura dată când a intrat în live a fost când i-am dat telefon sau poate m-a sunat dânsul, nu mai știu exact. Cert este că a fost o intervenție de circa 30 de secunde. După aceea, nu am mai vorbit. Nimeni nu m-a întrebat de nimic.”

Recomandarea video

Mediafax
Racheta secretă rusă care a dinamitat acordul nuclear cu SUA
Digi24
Cine este Maria Julissa, femeia care ar fi stârnit un adevărat război în Mexic, după uciderea liderului de cartel El Mencho
Cancan.ro
Doliu în presa din România! A murit Anca Pandea
Prosport.ro
FOTO. Ana Maria e considerată cea mai frumoasă fotbalistă din lume!
Adevarul
Consilier al guvernatorul BNR: România a pierdut 8 miliarde de euro în două zile înaintea turului doi al prezidenţialelor
Mediafax
Teama de îmbătrânire ar putea accelera procesul biologic al înaintării în vârstă, arată un studiu
Click
Mersul pe jos în stil japonez. Un antrenament de jumătate de oră care are de 10 ori mai multe beneficii decât 10.000 de pași pe zi
Digi24
Verdict pentru Dorian Popa! Ce au decis judecătorii după ce a fost prins drogat la volan
Cancan.ro
Cristian Andrei rupe tăcerea la 3 luni după scandalul care a zguduit România: 'O femeie reușește să-l facă pe bărbat să se piardă cu firea'
Ce se întâmplă doctore
Cum a reușit Mihai Dedu să slăbească 36 de kilograme în mai puțin de un an! A ținut o dietă drastică: „Nu pot să mă laud că a fost simplu”
Ciao.ro
Cum au arătat Andreea Esca, Delia sau Andra când s-au căsătorit. Andreea Bănică a strălucit într-o rochie minusculă
Promotor.ro
Dorian Popa, condamnat definitiv la închisoare pentru conducere sub influența drogurilor. Cum va executa pedeapsa
Descopera.ro
O stea colosală și-a schimbat brusc culoarea!
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. La coafor: – Vă iau pe la spate? Clienta...
Descopera.ro
Schimbările climatice „influențează cine se naște și cine nu se naște”, arată un studiu de la Oxford