Prima pagină » Actualitate » Cristela Georgescu, ALARMATĂ de situația prin care trece familia ei. Ce spune soția fostului prezidențiabil, despre „două doamne în veșminte negre”

Cristela Georgescu, ALARMATĂ de situația prin care trece familia ei. Ce spune soția fostului prezidențiabil, despre „două doamne în veșminte negre”

Cristela Georgescu, ALARMATĂ de situația prin care trece familia ei. Ce spune soția fostului prezidențiabil, despre

Cristela Georgescu este alarmată de situația prin care trece familia ei. Soția lui Călin Georgescu, fost candidat la alegerile prezidențiale, susține că există persoane care dau mesaje false, prin care cheamă oamenii să se strângă la casa ei și a lui Călin Georgescu. Aceasta îi sfătuiește pe fanii săi să se informeze din surse corecte și să nu dea curs unor informații neadevărate.

La rândul său, Călin Georgescu a avertizat că se strâng bani în numele său, deși el nu a inițiat o astfel de campanie.

„Căutați sursa înainte de a crede zvonul”

Vă mulțumesc din inimă pentru urări și felicitări. Atenție însă: 𝑛𝑢 𝑒𝑠𝑡𝑒 𝑧𝑖𝑢𝑎 𝑚𝑒𝑎, ci doar un alt zvon menit să vă distragă (s-a mai întâmplat de cinci ori anul acesta). Desigur, un gând bun e binevenit oricând pentru oricine, nu doar “când se spune la calendar.”

Vreau să clarific, cu toată blândețea, două aspecte delicate:

1. Pentru familia noastră, zilele de naștere sau zilele onomastice sunt praguri tainice. Le serbăm prin liniste și cercetare lăuntrică, nu prin expunere, festivism și petrecere.

2. Două doamne îmbrăcate în veșminte negre încurajează adesea grupuri de sustinători să vină la noi acasă, pretinzând că „au acordul lui Călin Georgescu”. Nu este adevărat. Nu susținem astfel de initiațiative cu niciun prilej, din motivele de mai sus și – în plus – pentru că nu locuim izolați, ci într-o comunitate care merită aceeași liniște și intimitate ca oricare dintre noi.

Vă rugăm să nu dați curs organizatorilor de astfel de manifestări. Evitați să veniți neanunțați, să cântați în fața porții, să bateți în gard și să strigați insistent. Pe poartă există un mesaj scris cu respect, prin care cerem discreție și respectarea proprietății private – din păcate, aceste două persoane aleg să îl ignore de fiecare dată. Vă mulțumim pentru înțelegere, discernământ și inimă bună”, a postat Cristela Georgescu pe pagina sa de facebook.

Cristela Georgescu și Călin Georgescu / sursă foto: Captură video Facebook

CITIȚI ȘI:

Cristela Georgescu, după ce soțul ei a fost dus la PARCHETUL GENERAL: „Luptăm și ne menținem demni. Așteptăm”

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Alarmă pentru tineri: conservantul alimentar care apare în tot mai multe cazuri fatale
Digi24
Unul din cei mai importanți bancheri din Rusia are vești proaste pentru Putin. „Vom ajunge la o criză socială”
Cancan.ro
Imaginile verii de la mare! A “pupat” gardul și a lustruit Audiul. De fapt, “distracția” a avut loc în parcarea de la LOFT
Prosport.ro
„Doamna Diana, ne omorâți”. Imagini incendiare cu fosta soție a lui Claudiu Niculescu, în costum de baie
Adevarul
Câți ani de necontributivitate sunt asimilați pentru pensionare
Mediafax
A spart peretele și a rămas fără cuvinte! Ce a găsit un student valorează 9 milioane de euro
Click
Nicușor Dan, apariție surpriză la Făgăraș. Ținuta în care a fost surprins președintele
Digi24
Cine sunt cele trei personalități din lume care pot călători fără pașaport. Explicațiile din spatele acestor excepții
Cancan.ro
Alertă seismică în România! Un nou cutremur a fost înregistrat în Vrancea
Ce se întâmplă doctore
Cum arată casa de 21 de milioane de dolari în care locuiesc Meghan Markle și Prințul Harry. „Este vindecător. Te simți liber”
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Motorina s-a ieftinit cu aproape 70 de bani. Ce prețuri afișează astăzi benzinăriile
Descopera.ro
Un meteorit marțian rar păstrează indicii nemaivăzute despre interiorul Planetei Roșii
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BUBULINA: – Facem dragoste de trei ori pe săptămână!
Descopera.ro
Carol al II-lea și capcana germană. De ce apropierea de Hitler nu a putut salva România