Prima pagină » Sport » Rușine FCSB! N-a putut trece de Shkendija, iar Gigi Becali turbează de furie: „Echipă slabă ca asta n-a mai existat”

Rușine FCSB! N-a putut trece de Shkendija, iar Gigi Becali turbează de furie: „Echipă slabă ca asta n-a mai existat”

Rușine FCSB! N-a putut trece de Shkendija, iar Gigi Becali turbează de furie: „Echipă slabă ca asta n-a mai existat”

FCSB a pierdut miercuri seara, pe teren propriu, scor 1-2, cu gruparea nord-macedoneană FK Shkendija, în manşa secundă a turului doi.

În tur a fost 1-0 pentru adversari şi FCSB a fost eliminată din Liga Campionilor, urmând să evolueze în calificările Europa League.

Rușine FCSB! N-a putut trece de Shkendija, iar Gigi Becali turbează de furie: „Echipă slabă ca asta n-a mai existat”

Au marcat Cisotti (28) / Lafiti (33), Krstevski (87). La meci au asistat 32.000 de spectatori.

„Rușine! E mare rușine! Bă, să te bată de două ori în cupele europene o echipă de Divizia C. Să te bată o dată este accident, dar de două ori? Este cea mai mare rușine de până acum a fotbalului românesc!

N-a mai existat niciuna așa. Ce Karagandy mă? Ăștia-s de Divizia C! Ne-a bătut o echipă de Divizia C!

Este cea mai mare rușine a fotbalului românesc din toate timpurile! Pentru că este prea slabă echipa asta, Shkendija asta. Echipă slabă ca asta n-a mai existat!

Sunt și eu de 25 de ani în fotbal, dar așa ceva, ca acum, n-am mai văzut niciodată! Pentru ce să mai alerge Șut? Are o situație bună, omul.

Lasă că se duce Chiricheș, la 36 de ani, să alerge. Păi echipa asta a stat în Chiricheș și-n Cisotti în seara asta. Ce să treci? Unde să treci, dacă te bate toată lumea? Dacă te-a bătut Shkendija, cum să mai treci? Ce să treci? Drita? Ce Drita, Drita se compară cu ăștia? Ăștia-s cei mai slabi, nu există mai slabi decât ăștia!”, a declarat Gigi Becali.

Shkendija va juca în turul al treilea preliminar al Ligii Campionilor formația azeră Qarabag.

FCSB va continua în Europa League, urmând să înfrunte campioana Kosovo, FC Drita, eliminată de FC Copenhaga din Liga Campionilor, după 0-2 și 0-1.

Care au fost distribuțiile?

  • FCSB: Târnovanu – V. Creţu, Ngezana (Graovac 75), M. Popescu, Radunovic – Şut (Baba Alhassan 70), Chiricheş (Lixandru 86) – Miculescu (Politic 70), Cisotti, Oct. Popescu (Alibec 46) – Bîrligea. Antrenor: Elias Charalambous
  • SHKENDIJA: Gaye – Trumci, Fetai, Cake, Webster (Ajetovikj 89) – R. Ramadani, A. Alhassan – Tamba (Murati 89), E. Krasniqi (Zejnullai 69), Latifi (Krstevski 69) – B. Ibraimi (Ademi 82). Antrenor: Jeton Bekjiri

Transferul lui Andrei Gheorghiță la Petrolul e iminent! Detalii de ultimă oră oferite de Claudiu Tudor, președintele „lupilor galbeni”

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Mediafax
Român arestat în Germania pentru TERORISM DE EXTREMĂ DREAPTĂ. Acuzat de planuri pentru „război al terorii”
Digi24
„Nu va exista niciun MiG”. Polonia refuză să mai transmită Ucrainei avioane de luptă. Motivele invocate de Varșovia
Cancan.ro
Doliu în comunitatea RXF! Luptătorul George Radu a murit! Ce s-a întâmplat cu tânărul
Prosport.ro
Ioana Țiriac, apariție exotică! Moștenitoarea imperiului Țiriac s-a afișat cu abdomenul la vedere într-un cadru spectaculos
Adevarul
Un băiețel de 11 ani a murit de rabie după ce un liliac i s-a aşezat pe faţă. Cazul, extrem de rar, folosit de medici ca un avertisment
Mediafax
Berea pe stadioane, aprobată de Parlament! Vot decisiv pentru modificarea Legii 4
Click
Covorul roșu, spaima lui Nicușor Dan! De ce nu-l nimerește: „Nu-s formule matematice!”. Verdictul stiliștilor
Digi24
De ce s-au prăbușit așa de multe clădiri în timpul cutremurelor din Venezuela și cum a rezistat Chile unor seisme mult mai puternice
Cancan.ro
Ce s-a întâmplat cu fetița de 7 ani care s-a stins la o piscină celebră din București? Părinții se aflau la masă și au aflat târziu de tragedie🥺
Ce se întâmplă doctore
Cu ce a ajuns să se ocupe fiica lui Liviu Vârciu în America? Carmina e total schimbată: „De ce să îmi fie rușine?”
Ciao.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Promotor.ro
Vestea momentului: Roboții umanoizi au început să fie închiriați cu ziua! Cât costă și ce știu să facă
Descopera.ro
În care religie nu ai voie să mănânci cartofi?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. – Ea e femeia cu care ți-am zis că-ți fac lipeala!
Descopera.ro
O companie crede că astronauții ar putea folosi stridii pe post de filtre de apă