Prima pagină » Social » Cum arată și cu ce se ocupă fetița din reclama la salam săsesc. Luzia are 26 de ani

Cum arată și cu ce se ocupă fetița din reclama la salam săsesc. Luzia are 26 de ani

Luiza Luncuța, așa o cheamă pe fetița simpatică din reclama la salam săsesc difuzată în urmă cu aproape 20 de ani. Astăzi, ea duce o viață departe de lumina reflectoarelor, la mii de kilometri distanță de țara natală. O perioadă, Luiza a locuit în Scoția, iar după ce și-a terminat studiile s-a stabilit în Australia, unde locuiește în prezent.

E greu să te gândești la salamul săsesc fără să îl asociezi cu fetița din reclamă. Luiza Luncuța a cucerit toate inimile românilor odată cu apariția ei, dar iată cum arată acum și cu ce se ocupă.

Luiza a cucerit instant inimile românilor

Toți ne amintim cu drag de celebra reclamă la salam săsesc care s-a transformat într-un fenomen în anii 2000. Imaginea fetiței simpatice care pronunța stâlcit „salam săsesc” a rămas încă vie în mintea românilor. Micuța din reclamă se numește Luiza Lucuța, iar astăzi este o tânără remarcabilă, cu o viață departe de lumina reflectoarelor.

La acel moment, Luiza avea doar patru ani și jumătate când a cunoscut faima prin intermediul reclamei la salamul săsesc. Vocea ei sâsâită și expresia adorabilă i-au cucerit imediat pe telespectatori. Sportul a devenit viral la vremea aceea, iar Luiza era recunoscută pe stradă și chiar asaltată de fani.

Într-un interviu acordat în 2007 pentru publicația „Adevărul”, Luiza povestea cum a ajuns să fie aleasă pentru rolul care a făcut-o celebră. Totul a început la o preselecție pentru emisiunea „Copiii spun lucruri trăsnite”, unde a fost remarcată de echipa care pregătea noua campanie publicitară.

„Era chiar de ziua mea, pe 14 mai. Venisem la o preselecţie la emisiunea «Copiii spun lucruri trăsnite». O doamnă a vorbit cu mine și s-a amuzat atât de tare încât le-a spus părinților mei că sunt calificată înainte de a începe proba. Așa m-au văzut cei cu reclama la salam. Le-a plăcut că eram sâsâită”, povestea Luiza.

Cu ce se ocupă acum Luiza

Succesul reclamei a fost imens, iar micuța Luiza a devenit peste noapte o mică vedetă. Oamenii îi cereau autografe, iar ea a învățat să scrie doar pentru a le putea oferi semnături fanilor.

„Mi se cereau autografe pe postere și calendare. Le scriam cu litere de tipar, apoi mama m-a învățat să scriu și de mână. Nu scăpam până nu le spuneam replica din reclamă. Era obositor, eram prea mică să înțeleg ce înseamnă să fii vedetă”, își amintea ea.

După perioada copilăriei petrecute în lumina reflectoarelor, Luiza și-a urmat studiile cu rezultate remarcabile. A absolvit gimnaziul în 2012 cu media generală 9,80 și a fost admisă la Colegiul Național „Mircea cel Bătrân” din Constanța, unul dintre cele mai prestigioase licee din România.

Astăzi, Luiza Lucuța are 26 de ani și este pasionată de muzică. Postează frecvent pe rețelele de socializare clipuri în care cântă, iar talentul ei a atras numeroase aprecieri din partea celor care o urmăresc.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Inteligența artificială ajunge în sala de examen. Profesorii se confruntă cu o nouă PROVOCARE
Digi24
Câte minute rezistă rușii pe linia frontului: „Situația este de așa natură încât în toamnă va fi fie pace, fie mobilizare”
Cancan.ro
Cum a reușit Matei să copieze la Bacalaureat: 'Nici Einstein nu putea să vină cu asta'
Prosport.ro
Carmen Negoiță, apariție incendiară în costum de baie! În trecut a pozat complet goală
Adevarul
Sesizare penală după controlul la complexul Cosmopolis: Ministrul Mediului reclamă un „atentat la sănătatea publică”
Mediafax
Mulți șoferi fac asta pe caniculă fără să știe că pot fi AMENDAȚI
Click
Secretele lui Djokovic la 39 de ani: dieta și rutina zilnică a marelui campion. La ce a renunțat sportivul care caută un nou titlu la Wimbledon
Digi24
O țară din Balcani reintroduce serviciul militar obligatoriu după 15 ani. Cine va fi chemat în armată
Cancan.ro
TRAGEDIA prin care a trecut Anca Serea. Motivul pentru care primul ei soț a murit la doar 36 de ani
Ce se întâmplă doctore
Intervenția estetică la care Gina Pistol a apelat din nou! E total schimbată: „Nu trebuie să fim toate la fel”
Ciao.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Promotor.ro
Chery Tiggo 9: SUV-ul chinezesc care vine cu ambiții mari în România
Descopera.ro
Care este orașul din lume cu cei mai mulți oameni?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BUBULINA: – Nu ratezi nicio fustă, Bulă! Niciuna!
Descopera.ro
Versurile muzicii pop au devenit tot mai întunecate din punct de vedere moral. Ce spune asta despre societate?