Prima pagină » Emisiuni » Marius Tucă Show » Ion Cristoiu: „Călin Georgescu a ajuns un personaj foarte MARE dacă șeful statului lucrează la biografia lui”

Ion Cristoiu: „Călin Georgescu a ajuns un personaj foarte MARE dacă șeful statului lucrează la biografia lui”

Ion Cristoiu: „Călin Georgescu a ajuns un personaj foarte MARE dacă șeful statului lucrează la biografia lui”

În cadrul unei ediții transmise live de Gândul a emisiunii „Marius Tucă Show”, Ion Cristoiu, jurnalist și scriitor român, a vorbit despre cum Georgescu este un mit ce nu poate fi distrus. Urmăriți aici, integral, emisiunea lui Marius Tucă.

Ion Cristoiu: „Dar, mai ții tu minte că am zis, Lavrenti Beria (n.r. Lavrenti Pavlovici Beria, Fost Prim-viceprim-ministru al Uniunii Sovietice) a lucrat la biografia lui Stalin și a fost promovat.”

Invitat la Marius Tucă Show, Ion Cristoiu a vorbit despre cum Georgescu capătă mai multă putere, mai ales în contextul în care Nicușor Dan îi face o biografie. Acesta a început prin a spune că toți sunt proști. Jurnalistul susține că ei nu au înțeles că Georgescu este un mit. Acesta dă exemple din viața de zi cu zi în care este întrebat de situația cu Georgescu. Acele momente ajută la răspândirea mitului Călin Georgescu.

„Marius Tucă, ăștia sunt proști. Ei n-au înțeles că un mit precum Călin Georgescu… Și tu te-ai întâlnit cu mitul ăsta, că mergi cu uberul? Da, care-i parola? Parola este… Ce părere aveți despre situația asta? Asta, când ai zis asta, zic sunteți cu Călin Georgescu? Situația nu e bună. Și atunci ăștia sunt cu Călin. Sau varianta mai dură… Când scăpăm de ăștia? Călin Georgescu e un mit. Înlături mitul și dacă spui despre Călin Georgescu, acuma că este Marțian, că este, nu știu, fiul lui Ceaușescu. Îți dau o veste. Domnul Nicușor Dan a anunțat, chiar așa, că lucrează la biografia lui Călin Georgescu. Da, păi eu am mai spus și în Pastilă. Ce-am zis? Deci ce mare a ajuns Călin Georgescu dacă însuși șeful statului lucrează la biografia lui. Dar, mai ții tu minte că am zis, Lavrenti Beria (n.r. Lavrenti Pavlovici Beria, fost Prim-viceprim-ministru al Uniunii Sovietice) a lucrat la biografia lui Stalin și a fost promovat.”, a explicat jurnalistul.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Bărbatul care a „păcălit” canicula: și-a răcit casa fără aer condiționat și fără facturi uriașe
Digi24
Toți oamenii ayatollahului: aliații Iranului învață să se descurce singuri
Cancan.ro
Pescobar, DISTRUS. Restaurantul mega celebru a fost ÎNCHIS! Motivul este halucinant
Prosport.ro
FOTO. Imagini hot cu cea mai frumoasă voleibalistă din lume în costum de baie
Adevarul
Care este cu adevărat situația financiară a Rusiei și cum ar putea evolua războiul din Ucraina: „Aceasta nu este o economie care se prăbușește”
Mediafax
Crama de pe Autostrada Soarelui care a dus vinul dobrogean în lume
Click
Turiști din întreaga lume vin în România pentru a vedea locul unde au fost executați soții Ceausescu. „Totul este refăcut”
Digi24
EXCLUSIV „Orașul-fantomă” unde Legiunea Străină se pregătește pentru războaie. Digi24, imagini în premieră din Franța
Cancan.ro
A dat lovitura după Survivor! Gabi Tamaș a semnat. Pe ce post TV va putea fi văzut
Ce se întâmplă doctore
Ce arată primele rezultate ale necropsiei lui Robert, elevul din Bacău mort după ce s-ar fi înecat cu un sandwich
Ciao.ro
Wow sau Bau? Cât de mult le-au schimbat operaţiile estetice pe vedetele din România
Promotor.ro
Performanță spectaculoasă pentru un român în Formula 4. Pleacă din pole position
Descopera.ro
De ce dinozaurii carnivori aveau brațe așa mici?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Gheorghe: - Ioane, dacă eu m-aș însura cu soră-ta, noi doi ce-am fi?
Descopera.ro
O plantă considerată dispărută de 60 de ani a reapărut brusc