Prima pagină » Actualitate » Ce s-a întâmplat, de fapt, cu emisiunea „La Măruță”. O vedetă invitată des în platou a rupt tăcerea: ”Producătorii sunt de vină”

Ce s-a întâmplat, de fapt, cu emisiunea „La Măruță”. O vedetă invitată des în platou a rupt tăcerea: ”Producătorii sunt de vină”

După aproape 20 de ani de difuzare, emisiunea „La Măruță” a fost scoasă din grila Pro TV, iar decizia a stârnit numeroase reacții în lumea mondenă. Raluca Podea, una dintre vedetele prezente constant în platoul show-ului, a vorbit, pentru CANCAN.RO, despre plecarea lui Cătălin Măruță și despre motivele care, în opinia sa, au dus la acest final. Vedeta susține că responsabilitatea nu îi aparține prezentatorului, ci echipei din spatele camerelor.

„Producătorii sunt de vină”

Raluca Podea a declarat că formatul emisiunii nu a mai fost adaptat la cerințele actuale ale publicului, iar lipsa de inovație a dus treptat la pierderea interesului telespectatorilor. Deși Cătălin Măruță a fost adesea criticat de-a lungul timpului, vedeta spune că acesta și-a făcut meseria corect și că problemele reale au venit din zona producției.

Îmi pare tare rău pentru că emisiunea dacă ar fi ținut un anumit ritm și ar fi schimbat și anumite lucruri prin emisiune, cu siguranță acea emisiune ar fi mers. El își făcea treaba foarte bine, doar că conducerea sau cei care se ocupă de emisiune nu au venit cu nimic nou. Și atunci când tu nu vii cu nimic nou într-o emisiune, deja începi să plictisești publicul și să nu se mai uite.

De exemplu, invitații. Contează mult ce invitați ai. Este foarte important să aduci oameni care au ce spune, oameni care fac audiență. Dacă tu ți-aduci aminte asta s-a întâmplat și cu revista Playboy. Când au fost topurile acelea de femei, a mers perfect. După aceea, când au început să schimbe aparițiile, s-a dus de râpă, la fel și cu emisiunea lui Cătălin Măruță”, a spus ea pentru CANCAN.RO.

Lipsa de adaptare și subiectele repetitive, motivele principale din spatele plecării?

În continuare, Raluca Podea a subliniat că declinul emisiunii a fost accelerat și de subiectele abordate, dar și de lipsa unei strategii clare de menținere a interesului publicului. Potrivit acesteia, producătorii nu au mai urmărit tendințele pieței și nu au mai investit suficient în conținut.

Doi la mână, este vorba și de subiectele pe care le abordezi. Sunt mai multe la mijloc. Producătorii sunt de vină aici. Trebuie întotdeauna să implementezi lucruri noiși să vezi ce este și pe piață, ce se cere pe piață.A fost o perioadă bună pentru ei, aveau diverse jocuri, invitați foarte buni, dar nu au mai menținut nivelul atât de sus. Nu au știut să rămână pe linie, ori nu au mai fost atât de mult implicați, ori au avut și alte proiecte în paralel și încet, încet se stinge focul acela”, a mai declarat Raluca Podea.


AUTORUL RECOMANDĂ

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
ANM: Vreme geroasă în România: Ger, polei și precipitații mixte până pe la începutul săptămânii viitoare. Vreme deosebit de rece și ger în București
Digi24
Povestea tragică a ultimei prințese a Iranului. A fost nevoită să fugă din țară la nouă ani și a murit la 31 în exil
Cancan.ro
Cauza morții Nicoletei Drăgușin. Boala nemiloasă de care suferea jurnalista, de fapt
Prosport.ro
Diana Munteanu a stârnit controverse după ce a apărut în costum de baie în zăpadă: „ Cum să te filmezi așa?”
Adevarul
Miza alegerilor din Ungaria este uriașă pentru România. „Unirea realistă” cu Republica Moldova, blocată de Budapesta
Mediafax
Tulburător: Un model avansat de IA instigă la uciderea soțului, nazism și sclavie
Click
Zodia care va fi protejată de Divinitate până pe 25 ianuarie. Primește o veste bună, reia legătura cu o persoană din trecut și îi apar în cale noi oportunități
Digi24
Imagini cu momentul în care a fost capturat asasinul lui Adrian Kreiner, în Indonezia. El era pe lista celor mai căutați infractori
Cancan.ro
Descoperirea care i-a alarmat pe 'greii' din Pro TV. Nereguli în echipa lui Cătălin Măruță
Ce se întâmplă doctore
Ninsori viscolite, ploaie cu gheață și -9 grade Celsius. Pe ce dată scăpăm de iarnă în București, potrivit meteorologilor Accuweather
Ciao.ro
De ce a murit jurnalista Nicoleta Drăgușin + Simptomele bolii care a răpus-o
Promotor.ro
Interviu exclusiv | Românca ce poate deveni prima femeie din Formula 1: „Sunt singura din clasamentul FIA”
Descopera.ro
A fost găsită dovada absolută că planeta Marte a fost...
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Bulă face ghidușii într-o noapte cu o vecină de scară: – Cum ai putut să faci așa ceva?!
Descopera.ro
Semnalul dat în România pentru intrarea în Primul Război Mondial: „Ne-am dat seama cu toții că ceva se schimbase”