Prima pagină » Actualitate » Alarmă în jurul președintelui Nicușor Dan. Poliția și SPP au intrat în alertă după presupuse amenințări cu moartea la adresa președintelui

Alarmă în jurul președintelui Nicușor Dan. Poliția și SPP au intrat în alertă după presupuse amenințări cu moartea la adresa președintelui

Este alarmă în jurul președintelui Nicușor Dan. Poliția și SPP au intrat în alertă după presupuse amenințări cu moartea la adresa președintelui.

Astfel, Servciile Secrete au declanșat toate alertele după aceste amenințări, iar dispozitivul de pază a fost suplimentat, inclusiv la familie, potrivit surselor Gândul.

Un tânăr din Timiș a făcut o postare pe rețelele sociale, în care cerea bani pentru asasinarea lui Nicușor Dan, aceasta devenind virală. Imediat, serviciile secrete, în special Serviciul de Protecție ȘI pază (SPP), au intrat în alertă maximă.

Nicușor Dan și familia sa sunt acum sub atenta supraveghere a mai multor agenți de pază.

Mai mult, acum, fiecare persoană care se apropie de președinte este atent verificată, iar când președintele are apariții publice, supravegherea se face cu o mai mare strictețe, chiar și cu mijloace aeriene de ultimă generație.

În plus, chiar și forțele Ministerului Afacerilor Interne (MAI), cele care participă la adunările în care este prezent și președintele, iau măsuri mult mai dure pentru a se asigura că nicio persoană nu ar putea să atenteze la viața lui Nicușor Dan și a familiei sale.

În postarea cu pricina, un bărbat, pe nume Alexandru Constantin, scrie: „Organizez strângere de fonduri pentru asasinarea lui Nicușor Dan. Fiecare leu contează, fă un bine țării.”

Din reacțiile oamenilor, se pare că ei ar fi putut interpreta ca pe o glumă, dând mai multe emoticoane de râs. Însă, autoritățile iau în serios orice astfel de mesaj de amenințare.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Revoltă în jurul lui Bolojan: contestatarii lansează un manifest împotriva „neoprogresismului”
Digi24
Cum a ajuns mult temuta „armă-minune” a lui Putin „teroarea barăcilor”: Racheta Oreșnik, un simbol al amenințărilor deșarte ale Rusiei
Cancan.ro
Nostradamus, previziuni îngrijorătoare pentru a doua jumătate a lui 2026: 'Va fi doborât de fulger'
Prosport.ro
lie Năstase, atacat pentru că ar primi pensie 6.800 de euro de la statul român: „Bolojan nu vede!”
Adevarul
SURSE: Ședință tensionată la PNL. Hubert Thuma îl acuză pe Bolojan că aduce în partid oameni din POT și SOS
Mediafax
JD Vance dă vestea care face înconjurul Americii: „Suntem binecuvântați”
Click
Horoscop marți, 21 iulie. Taurii primesc o sumă de bani, iar Scorpionii au o zi activă
Digi24
Unde se află Liberland, teritoriul din Europa nerevendicat de nicio țară și asociat cu unii dintre cei mai bogați oameni ai lumii
Cancan.ro
Misterul sosiei Shakirei la CM 2026 a fost deslușit în finală: 'Chiar a fost o impostoare'
Ce se întâmplă doctore
Cum arată Adelina Chivu la 44 de ani. Soția antrenorului lui Inter, transformare uimitoare!
Ciao.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Promotor.ro
După sute de KM cu acest Audi, există un lucru pe care nu îl mai putem ignora
Descopera.ro
Câți copaci există pe Pământ?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Alinuţa: – I-am spus prietenului meu Hai, profită!
Descopera.ro
Ți-ai pierdut motivația pentru muncă? Psiholog: Nu este obligatoriu ca jobul să fie sensul vieții tale