Prima pagină » Știri » Soacra liderului PSD Mircea Geoană, transferată la Spitalul Universitar București

Soacra liderului PSD Mircea Geoană, transferată la Spitalul Universitar București

Știri
Soacra liderului PSD Mircea Geoană, Margareta Costea, rănită într-un accident rutier în lanț soldat cu rănirea a șapte persoane, a fost transferată, marți după-amiază, de la Spitalul "Sfântul Spiridon" din Iași la Spitalul Universitar de Urgență București.

Soacra liderului PSD Mircea Geoană, Margareta Costea, rănită într-un accident rutier în lanț soldat cu rănirea a șapte persoane, a fost transferată, marți după-amiază, de la Spitalul "Sfântul Spiridon" din Iași la Spitalul Universitar de Urgență București.

Potrivit unor surse medicale, Margareta Costea a fost adusă, marți după-amiază, cu o aeronavă, pe Aeroportul Aurel Vlaicu-Băneasa, de unde a fost transportată de o ambulanță SMURD la unitatea medicală bucureșteană, unde a fost internată la secția ortopedie.

Sursa citată a adăugat că Margareta Costea a suferit multiple fracturi costale, suferind cele mai grave leziuni dintre toate victimele accidentului produs duminică seară, pe DE 583, la 40 de kilometri de Iași.

Mai multe știri pe www.mediafax.ro

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Reacții după decizia istorică ÎCCJ pe TVA
Digi24
Răspunsul Poloniei după ce premierul Fico a cerut autorizarea de survol pentru a participa la Moscova la ceremoniile de Ziua Victoriei
Cancan.ro
Marele absent de la cununia civilă a Andreei Bălan. Puțini se așteptau ca tocmai el să nu fie prezent
Prosport.ro
Cea mai frumoasă sportivă din lume a renunțat la haine și a stârnit reacții în rândul fanilor: „Cel mai tare trup de pe planetă”
Adevarul
Țara care poate convinge SUA și Iran să facă pace. Fost consilier al lui Trump: „Cred că e panicat acum”
Mediafax
Șeful antifraudă al UE ia în vizor cheltuielile pentru apărare; „Sunt un magnet pentru infractori”
Click
Oana Roman și fiica ei au luat un virus: „Amândouă bolim de azi-noapte. E ceva prin aer”
Digi24
Adevărul despre figura satanică cu cap de capră din imaginea lui Trump în chip de „Iisus”. „Ce naiba e creatura aia din mijloc”
Cancan.ro
Vedeta de la Pro TV, acuzată că a fugit de la filmări pentru o colaborare secretă cu Antena 1
Ce se întâmplă doctore
TOP 10 vedete vegane din România. Care sunt celebritățile care au renunțat la carne! De ce au adoptat acest stil de viață
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Haos în trafic după explozia de la CET Vest. Semafoarele nu mai funcționează în intersecții importante din București
Descopera.ro
Ce spune știința despre bărbații foarte inteligenți?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. – M-am culcat aseară cu soţul Mariei! – Şi?!? la zi, cum e???
Descopera.ro
O întrebare care ne macină încă de pe vremea lui Aristotel: există într-adevăr extratereștri?