Prima pagină » Știri » Tânăr reținut după și-a ucis fratele în aprilie și i-a aruncat cadavrul într-o hazna

Tânăr reținut după și-a ucis fratele în aprilie și i-a aruncat cadavrul într-o hazna

Tânăr reținut după și-a ucis fratele în aprilie și i-a aruncat cadavrul într-o hazna
Un tânăr în vârstă de 24 de ani din comuna clujeană Sânmărtin a fost reținut de procurori după ce în urmă cu patru luni și-a ucis fratele mai mare, cu un topor, apoi a aruncat cadavrul în haznaua din curtea casei.

Un tânăr în vârstă de 24 de ani din comuna clujeană Sânmărtin a fost reținut de procurori după ce în urmă cu patru luni și-a ucis fratele mai mare, cu un topor, apoi a aruncat cadavrul în haznaua din curtea casei.

Reprezentanți ai Parchetului de pe lângă Tribunalul Cluj au declarat, marți, corespondentului MEDIAFAX, că victima a murit după ce i-au fost aplicate mai multe lovituri cu toporul în zona capului, crima având loc în luna aprilie.

Conform surselor citate, suepect în acest caz este fratele victimei, în vârstă de 24 de ani.

Anchetatorii au fost anunțați în acest caz de către mama celor doi, iar la audieri suspectul și-a recunoscut fapta și a fost reținut, cu o zi în urmă, urmând ca marți să fie dus la Tribunalul Cluj cu propunere de arestare preventivă pentru 29 de zile.

Primarul comunei Sânmărtin, Ioan Fărtan, a declarat, marți, corespondentului MEDIAFAX, că după săvârșirea crimei tânărul a aruncat cadavrul fratelui său în haznaua din curtea casei, după care l-a dat dispărut pe bărbat.

„De la alcool s-a întâmplat totul. Fratele mai mic era cunoscut în comună că bea tot timpul. Nimeni nu a bănuit nimic în aceste trei luni, de când i-a dispărut fratele”, a spus primarul.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Raport alarmant la Curtea de Argeș. Apa iese la fel de tulbure ca la intrare, bazinele nu au fost dezinfectate de două decenii
Digi24
Fetiță de patru ani, în comă după ce ar fi fost bătută grav. Dosar penal pentru tentativă de omor
Cancan.ro
A murit și soția însărcinată a lui Sorin Iacob, afaceristul care și-a pierdut viața în accidentul cumplit din Iași 😢
Prosport.ro
FOTO. Campioana din România e „Regina” platformei pentru adulți după ce a făcut o avere uriașă!
Adevarul
Generalul rus împușcat la Moscova s-ar fi aflat în vizită la amanta sa. Dezvăluirile picante făcute de un ziarist ucrainean
Mediafax
Piloții și personalul de cabină al unei mari companii aeriene intră joi în grevă. Sunt posibile perturbări majore ale zborurilor
Click
Bancnota de 2.000 de lei cu eclipsa totală de Soare din 1999 a devenit o adevărată comoară. Cu cât se vinde în 2026
Digi24
VIDEO Reacția lui Călin Georgescu atunci când susținătorii săi au început să spună Tatăl Nostru pe holurile Tribunalului
Cancan.ro
Categoria de români care va rămâne fără certificatele de handicap. Ilie Bolojan a anunțat controale majore
Ce se întâmplă doctore
Îți mai amintești de Mircea Solcanu? Cum arată acum după ce a renunțat la cariera în televiziune
Ciao.ro
Sună periculos, trage fusta mai jos! Vedetele din România s-au aplecat prea mult și s-a văzut tot
Promotor.ro
7 mașini ce riscă să fie interzise în parcările publice. Modelele penalizate de infrastructura veche
Descopera.ro
Ceva fără precedent a fost găsit într-o galaxie!
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ: -Am fost aseară la o tipă… A stins becul și mi-a zis: „Profită de mine!”
Descopera.ro
Cercetătorii japonezi au creat plasticul care se dizolvă în apă în doar o oră