Prima pagină » Magazin » Vrea să intre în Cartea Recordurilor. Chinezul care taie fructe și legume cu cărțile de joc. VIDEO

Vrea să intre în Cartea Recordurilor. Chinezul care taie fructe și legume cu cărțile de joc. VIDEO

Vrea să intre în Cartea Recordurilor. Chinezul care taie fructe și legume cu cărțile de joc. VIDEO
Se antrenează câte două ore pe zi...

Un bărbat de 48 de ani din China vrea să intre în Cartea Recordurilor pentru agilitatea cu care taie fructe și legume, folosind doar cărți de joc confecționate din plastic, scrie Daily Mail.

Ye Tongxin, manager la o firma de transport din Nanjing, estul Chinei, se antrenează câte două ore în fiecare seară pentru a-și îmbunătăți aptitudinile.

Chinezul se antrenează cu pepeni, castraveți sau mere, pe care le fixează pe diferite suporturi, după care se depărtează și lansează cărțile spre țintă.

Dacă sunt aruncate cu putere, cărțile se înfig mai tare în fructe sau legume. Recordul său în ceea ce privește viteza de aruncare a cărților este de 50 de metri în jumătate de secundă, adică 360 de kilometri pe oră.

Recomandarea video

Mediafax
Magazine Auchan din România vizate de un apropiat al premierului maghiar Viktor Orban
Digi24
O femeie din SUA a fost dată dispărută în urmă cu 24 de ani. Acum a fost găsită, dar nu vrea să ia legătura cu familia
Cancan.ro
Tragedie în timpul unui zbor spre Paris. Un bebeluș a murit la bordul aeronavei. Ce ar fi pățit micuțul
Prosport.ro
FOTO. E una dintre cele mai frumoase femei din lume, dar a fost părăsită! Despărțirea momentului
Adevarul
„Profetul catastrofelor”: Trump va conduce America pentru al treilea mandat, meteorit aproape de Pământ, războaie globale și OZN-uri descoperite în Europa
Mediafax
Investigație The Telegraph: Jeffrey Epstein a mutat mai multe computere în depozite secrete pe întreg teritoriul SUA înainte de percheziții
Click
Pensii mai mari de la 1 iulie 2026. E vorba de românii care au lucrat în această țară din Europa
Digi24
„Nu trage, fac orice!” Mărturii din armata lui Putin: soldați ruși executați, torturați sau trimiși fără arme pe front
Cancan.ro
Florin Prunea a divorțat, după 35 de ani de căsnicie. Care este motivul real al despărțirii de Lidia
Ce se întâmplă doctore
Cum arăta Corina Dănilă în tinerețe? Imagini rare cu fosta actriță din telenovele
Ciao.ro
Cum au arătat Andreea Esca, Delia sau Andra când s-au căsătorit. Andreea Bănică a strălucit într-o rochie minusculă
Promotor.ro
Cum arată Dacia Duster „Spirit of Sand”. Vor fi produse doar 500 de exemplare, exclusiv pentru România
Descopera.ro
Cât cântărește cel mai mare fluture din lume?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Pe plajă: – Băi Costele, ce bine arată nevastă-ta, are o siluetă de invidiat!
Descopera.ro
Psihedelicele reintră în medicina modernă: poate o singură doză de DMT să trateze depresia?