Prima pagină » Știri » Un bărbat din Buzău, înșelat să-și vândă casa, s-a urcat pe un stâlp și a amenințat că se sinucide

Un bărbat din Buzău, înșelat să-și vândă casa, s-a urcat pe un stâlp și a amenințat că se sinucide

Un bărbat din Buzău, înșelat să-și vândă casa, s-a urcat pe un stâlp și a amenințat că se sinucide
Un bărbat în vârstă de 60 de ani s-a urcat, joi noapte, pe un stâlp din municipiul Buzău, la o înălțime de aproximativ 30 de metri, amenințând că își va lua viața întrucât a fost înșelat de o familie să își vândă casa, el fiind convins să coboare după patru ore de un vecin.

Un bărbat în vârstă de 60 de ani s-a urcat, joi noapte, pe un stâlp din municipiul Buzău, la o înălțime de aproximativ 30 de metri, amenințând că își va lua viața întrucât a fost înșelat de o familie să își vândă casa, el fiind convins să coboare după patru ore de un vecin.

Potrivit șefului Transporturi Feroviare Buzău, comisar Marcel Bărbulescu, bărbatul de 60 de ani s-a urcat, joi noapte, pe un stâlp din zona Triajului CFR Buzău, amenințând că se aruncă întrucât a rămas fără locuință.

După aproximativ patru ore, bărbatul a fost convins să coboare de pe stâlp de un vecin.

Protestatarul le-a spus polițiștilor că a decis să-și pună capăt zilelor după ce o a fost înșelat de o familie care în schimbul casei i-a promis că-l va ajuta și îngriji la bătrânețe. Pentru că oamenii nu s-au ținut de cuvînt și l-au dat afară din casă, bărbatul, care din proprietar al locuinței, a ajuns să doarmă pe stradă sau în parcuri, a vrut să se sinucidă, urcându-se pe stâlpul înalt de 25-30 de metri.

„În jurul orei 20.40, Biroul Transporturi Feroviare a fost sesizat că un cetățean de 60 ani s-a suit pe un stâlp de iluminat. Protestatarul reclama că nu mai are locuință. În urma negociererilor care au durat patru ore s-a reușit determinarea acestuia să înceteze protestul”, a declarat șeful Biroului TF, comisar Marcel Bărbulescu.

Ulterior, bătrânul a fost transportat la Spitalul de Neuropsihiatrie de la Săpoca.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Zeci de documente FBI lipsesc din dosarul Epstein, inclusiv interviuri legate de o acuzatoare a lui Donald Trump
Digi24
VIDEO Câte zile rămâi fără permis dacă nu plătești amenzile de circulație. Explicațiile ministrului Cseke Attila
Cancan.ro
Ruxandra Luca a fost PĂRĂSITĂ de iubitul chirurg! Încă o lovitură, după ce Antena 1 S-A DEZIS de ea
Prosport.ro
FOTO. Renegatul lui Gigi Becali și-a părăsit soția și s-a cuplat cu ispita de la Insula Iubirii
Adevarul
Cât costă o garsonieră de 11 metri pătrați din Cluj-Napoca: are baia pe casa scării
Mediafax
Sindicatul angajaților din aparatul Guvernului acuză adoptarea OUG privind reforma administrației „în dispreț față de avizele” instituțiilor competente
Click
Cum se gătesc oladiile, preferatele Annei Lesko. Preparatul este de origine rusească și te va face să te lingi pe degete
Digi24
Dragonul Divin, misteriosul avion spaţial autonom al Chinei, lansat în cea de-a 4-a misiune. Temeri că acesta e o armă antisatelit
Cancan.ro
Pe ce dată vine primăvara, în funcție de orașul din România în care locuiești, potrivit meteorologilor Accuweather și ANM
Ce se întâmplă doctore
Cum arată acum fosta iubită a lui Ioan Neculaie, fostul patron de la FC Brașov! A dispărut din lumina reflectoarelor, dar nu a renunțat la pozele incendiare: „Am luat așa o pauză”
Ciao.ro
Cum au arătat Andreea Esca, Delia sau Andra când s-au căsătorit. Andreea Bănică a strălucit într-o rochie minusculă
Promotor.ro
VIDEO - Titi Aur explică de ce o mașină ieftină poate însemna risc mai mare
Descopera.ro
Forțe cosmice bizare, detectate pe o planetă din apropiere!
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Pe plajă: – Băi Costele, ce bine arată nevastă-ta, are o siluetă de invidiat!
Descopera.ro
Oamenii de știință dezvăluie legătura dintre microbii intestinali și sănătatea inimii