Prima pagină » Știri » Direcția de Impozite și Taxe Locale sector 1 își mută sediul din 3 septembrie

Direcția de Impozite și Taxe Locale sector 1 își mută sediul din 3 septembrie

Direcția de Impozite și Taxe Locale sector 1 își mută sediul din 3 septembrie
Direcția de Impozite și Taxe Locale sector 1, care în prezent funcționează în strada Biserica Amzei numărul 21 - 23, se va muta din data de 3 septembrie, în strada Piața Amzei numărul 13, informează, luni, administrația locală.

Direcția de Impozite și Taxe Locale sector 1, care în prezent funcționează în strada Biserica Amzei numărul 21 – 23, se va muta din data de 3 septembrie, în strada Piața Amzei numărul 13, informează, luni, administrația locală.

Potrivit sursei citate, punctele de încasare situate în strada Calea Griviței 208, strada Pajura 13 și Șoseaua București-Ploiești nr. 9-13 își vor desfășura în continuare activitatea în locațiile respective.

„Pentru a limita timpul pe care contribuabilii trebuie să îl piardă cu achitarea taxelor și impozitelor locale, Primăria sectorului 1 a pus la dispoziția acestora o paletă largă de modalități de plată: plata electronică (prin internet banking), plata cu numerar, plata cu cardul, plata prin ordin de plată sau plata prin mandat poștal”, precizează administrația locală în comunicatul transmis agenției MEDIAFAX.

Astfel, contribuabilii care doresc să plătească impozitul prin internet trebuie să aibă un cont de internet banking deschis la orice bancă din care să facă un virament bancar, în lei, din contul propriu în contul IBAN asociat tipului de impozit pe care îl are de achitat.

Cei care doresc să achite cu numerar pot face plata la unul din cele patru sedii ale instituției, menționate anterior.

Primăria sectorului 1 mai precizează că pentru plata cu cardul comisionul este zero, iar operațiunea se poate face cu orice card – de debit sau credit – emis de către orice bancă.

Pe lângă taxe și impozite, cetățenii își pot plăti și amenzile contravenționale, doar pe baza datelor din procesul-verbal.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
OFF The Record. Roxana Petcu, inspector șef al Inspecției Judiciare: A modifica pensiile magistraților este o scădere a statutului
Digi24
Cine este Maria Julissa, femeia care ar fi stârnit un adevărat război în Mexic, după uciderea liderului de cartel El Mencho
Cancan.ro
Capitala a fost bombardată! Un avion a fost doborât în această dimineață. A început războiul dintre cele două țări
Prosport.ro
FOTO. Ana Maria e considerată cea mai frumoasă fotbalistă din lume!
Adevarul
Cele mai stranii locuri din Defileul Dunării. Peșterea care ascundea roiuri înfiorătoare de muște
Mediafax
Un aeroport internațional propune interzicerea papucilor Crocs și a pijamalelor: „Ne-am săturat”
Click
Mersul pe jos în stil japonez. Un antrenament de jumătate de oră care are de 10 ori mai multe beneficii decât 10.000 de pași pe zi
Digi24
România l-a sfidat pe Putin. Ambasadorul român din Rusia a depus flori la locul în care a fost asasinat fostul opozant Boris Nemțov
Cancan.ro
BREAKING. Măruță A REVENIT în spațiul monden. A semnat un nou contract în urmă cu puțin timp
Ce se întâmplă doctore
O mai ții minte pe Ninel Conde, actrița din telenovela Rebelde? Cum arată acum actrița, la 50 de ani. Nu a îmbătrânit deloc și pozează provocator
Ciao.ro
Cum au arătat Andreea Esca, Delia sau Andra când s-au căsătorit. Andreea Bănică a strălucit într-o rochie minusculă
Promotor.ro
Arhimandritul Metodie, condamnat definitiv după ce a băut „un litru de vin” și a urcat la volan. Ce pedeapsă a primit
Descopera.ro
O stea colosală și-a schimbat brusc culoarea!
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ: - Dragă, sunt cu o domnișoară de 18 ani la un hotel!
Descopera.ro
Un coral negru gigant, vechi de 400 de ani, i-a uimit pe cercetătorii marini din Noua Zeelandă