Prima pagină » Actualitate » Accident rutier grav în Maramureș. Un bărbat de 54 de ani a murit după ce a fost lovit de o mașină a Poliției

Accident rutier grav în Maramureș. Un bărbat de 54 de ani a murit după ce a fost lovit de o mașină a Poliției

Accident rutier grav în Maramureș. Un bărbat de 54 de ani a murit după ce a fost lovit de o mașină a Poliției

Un angajat al Inspectoratului de Poliție Județean (IPJ) Maramureş a accidentat mortal un pieton. Accidentul a avut loc sâmbătă seară, în timp ce șoferul se afla la volanul unei autospeciale de Poliție. Victima este un bărbat în vârstă de 54 de ani.

Un accident grav a avut loc, sâmbătă seară, în Maramureș. În timp se deplasa spre orașul Ulmeni cu o autospecială de Poliție, un angajat al IPJ Maramureş a lovit un pieton în vârstă de 54 de ani, care a decedat în urma impactului.

Șoferul a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ. El a fost dus la spital pentru recoltarea de mostre biologice de sânge.

„În această seară, în jurul orei 19.38, o autospecială de Poliție, condusă de un bărbat de 38 de ani, angajat al I.P.J. Maramureș, pe D.J. 108A, având direcția de deplasare înspre orașul Ulmeni, a surprins și accidentat un pieton, în vârstă de 54 de ani, din Gârdani, care circula pe partea carosabilă, în același sens de mers”, a transmis IPJ Maramureș.

Ancheta care va stabili condițiile în care s-a produs accidentul este în desfășurare.

CITEȘTE ȘI:

ACCIDENT grav la un raliu din Argeș. Un spectator a ajuns la spital, după ce a fost acroșat de un pilot

Carambol în județul Constanța, soldat cu un MORT și cinci răniți. În accident au fost implicate două autoturisme și o autoutilitară

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
„Vorbea despre Lucifer și putere absolută”: mărturii tulburătoare în cazul triplei crime din Târgu Jiu
Digi24
Frații Tate vor să se mute la Cluj-Napoca și să cumpere un hotel celebru, clădire istorică, unde să locuiască. Ce spune primăria
Cancan.ro
Veste DEZASTRUOASĂ pentru clienții Digi! Cresc TOATE abonamentele. Notificarea pe care au primit-o TOȚI consumatorii RCS RDS
Prosport.ro
FOTO. Prezentatoarea TV a revenit pe „sticlă”. Cum arată după ce a fost diagnosticată cu o boală rară
Adevarul
De ce cresc temerile privind o posibilă confruntare între Rusia și NATO. Unde poate ataca Putin
Mediafax
Povestea-șoc a unui copil norvegian de 10 ani, abandonat de părinți în India pentru a învăța să supraviețuiască
Click
Reacția lui Ion Cassian, după ce Monica Tatoiu a spus că Irinel Columbeanu a fost „băiatul lui tata”: „Nu a escrocat pe nimeni, nu l-a văzut nimeni pe holurile DNA”
Digi24
Serviciile britanice dezvăluie, în premieră, câți ruși au fost uciși în războiul din Ucraina
Cancan.ro
Cum a reacționat Nicoleta Luciu, după dezvăluirile făcute de Sile Cămătaru? Actrița a uimit pe toată lumea
Ce se întâmplă doctore
O mai recunoști? Azi e celebră, dar nu mai arată deloc așa. Mulți nu își dau seama cine este! Poți ghici din prima?
Ciao.ro
Vedete cu suflet mare! Ce persoane publice din România au adoptat copii
Promotor.ro
Chinezii au șocat Salonul Auto din 2026 cu această mașină extremă
Descopera.ro
Care este cea mai RARĂ culoare din natură?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. El și ea în pat. El: - Ești agitată?
Descopera.ro
Arheologii au descoperit cele mai vechi unelte de lemn din istoria omenirii