Prima pagină » Actualitate » Au băut românește și au plătit englezește. Mai mulți „bombardieri” au dat „DAUNĂ TOTALĂ” într-un bar din Pitești

Au băut românește și au plătit englezește. Mai mulți „bombardieri” au dat „DAUNĂ TOTALĂ” într-un bar din Pitești

Au băut românește și au plătit englezește. Mai mulți „bombardieri” au dat „DAUNĂ TOTALĂ” într-un bar din Pitești

Mai mulți tineri au băut, s-au distras și au „uitat” să plătească o notă piperată la un bar din Pitești.

Isprava „bombardierilor” a generat o daună de 1.000 de lei, cât a fost nota de plată.

Totul s-a întâmplat în Pitești, iar administratorului barului a făcut plângere la Poliție, după ce, în prealabil, atât el, cât și angajații săi au încercat să rezolve incidentul pe cale amiabilă.

„Avem o situație pe care am vrea să o facem publică, atât pentru atenționarea altor administratori de localuri, cât și din dorința de a o rezolva, poate.

În data de 15.09 (noaptea de vineri spre sâmbătă) am avut un grup de 4 persoane care a plecat fără să plătească o notă de peste 1.050 ron.

Angajații și eu am luat legătura cu 2 dintre ei și am încercat să rezolvăm pașnic situația, dar nu am reușit”, a transmis administratorul localului, pentru epitesti.ro.

„Bombardierii”, reclamați la Poliție

Pentru că nu a reușit să își recupereze banii, patronul a apelat la Poliție. Chiar dacă le-a oferit și un termen rezonabil pentru a achita nota de plată „restantă”, clienții nu au făcut asta. Așa că, pe 25 septembrie 2023, omul a mers la secție.

Doar unul dintre cei doi le-a și răspuns păgubiților. Acesta a susținut că nu știa că nu a fost plătită consumația și că nu ar fi băut decât un suc. Ba mai mult, i-ar fi frică de o plângere la Poliție pentru că s-ar afla sub control judiciar!

Consumația premium, clienți, „second hand”

Două sticle de Jack Daniels, una de Chivas Regal, 45 minute de biliard, Narghilea VIP, bere și sucuri, de toate aceste produse s-au bucurat mesenii, iar dovada se regăsește în două bonuri neachitate. „Dauna totală”: 1.058 de lei.

Tinerii au și fost surprinși de camerele de luat vederi din local. Din imagini se vede cum aceștia petrec destul timp în restaurant, se distrează la masa de biliard, beau și fumează narghilea fără nicio problemă.

Sursa foto: epitesti.ro

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Cât costă pe oră un ajutor în gospodărie: Sparge lemne, curăță terenuri și chiar construiește foișoare
Digi24
Scandal de rasism cu implicare politică în Finlanda. Tânăra încoronată regină a frumuseții a rămas fără titlu după un gest controversat
Cancan.ro
Rodica Stănoiu a reclamat că i-au dispărut actele de proprietate și banii, înainte de deces! Ancheta scoate la iveală amănunte tulburătoare
Prosport.ro
Andreea Bălan, apariție extravagantă la TVR. Iubita lui Victor Cornea a făcut senzație cu rochia ei
Adevarul
Propagandistul preferat al lui Putin amenință Europa: „Încă o dată, va trebui să distrugem Berlinul, Parisul, Viena”
Mediafax
Decizia UE cu privire la mașinile pe benzină și motorină. Sunt vizați milioane de șoferi din Europa
Click
Secretul piftiei perfecte! Ce carne trebuie să folosești ca să iasă limpede și gustoasă
Digi24
„Moscova trebuie să simtă durerea”. Un diplomat american îl contrazice flagrant pe Donald Trump
Cancan.ro
EXCLUSIV | Ce arată necropsia efectuată după deshumarea Rodicăi Stănoiu. Avem rezultatele oficiale: care este cauza morții
Ce se întâmplă doctore
Imagini inedite cu Cristina Șișcanu, după ce a slăbit enorm! Nu o mai recunoști! „Trebuie să mă apuc de sport și masaje”
Ciao.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Promotor.ro
ARO se reinventează: Ar putea produce anual până la 10.000 de SUV-uri hibrid. Cât costă primul exemplar
Descopera.ro
Mai multe fosile uimitoare s-au dovedit a fi cu totul altceva
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Un copil la restaurant: - Carnea de elefant se mănâncă?
Descopera.ro
Deepfake-urile din școli, tehnologia care transformă hărțuirea într-un fenomen alarmant