Prima pagină » Actualitate » Bucătăreasă româncă, MOARTĂ în Italia. „Odihnește-te în pace, draga noastră prietenă!”

Bucătăreasă româncă, MOARTĂ în Italia. „Odihnește-te în pace, draga noastră prietenă!”

Bucătăreasă româncă, MOARTĂ în Italia. „Odihnește-te în pace, draga noastră prietenă!”
Bucătăreasă româncă, moartă în Italia. „Odihnește-te în pace, draga noastră prietenă!”

O familie de români din Italia a fost lovită de o tragedie pe care nimeni nu a putut să o prevadă.

Angela Nicu, bucătărească la restaurantul La Cappa d’Oro din Stanghella (Veneto), a decedat brusc la vârsta de 53 de ani. Nimeni nu se aștepta la așa ceva.

Femeii i s-a făcut rău dintr-odată în timp ce se afla la domiciliu, acolo unde locuia cu soțul și o nepoată, arată Rotalianul.

Vestea morții femeii i-a întristat și pe colegii săi de muncă. De altfel, reprezentanții restaurantului au postat pe Facebook un mesaj emoționant.

„A venit momentul să ne luăm rămas bun de la Angela: o colegă, o prietenă, o bucătăreasă extraordinară și o persoană cu adevărat specială. Este o profundă durere când ne dăm seama cât de bruscă a fost plecarea ei, lăsând un gol imens în inimile noastre”, au transmis aceștia.

Colegii o descriu pe Angela ca fiind o persoană caldă, muncitoare și care ajuta întotdeauna pe oricine avea nevoie.

„Angela era mult mai mult decât o colegă. Își arăta inima de aur prin acțiunile sale zilnice și dedicația neegalată în a-i sprijini pe ceilalți. Avea un spirit nobil și era o sursă de inspirație pentru toți cei care au avut onoarea să o cunoască”, spune un coleg.

În finalul postării lor, colectivul restaurantului în care românca lucra a adăugat un mesaj emoționant:

„Angela, ne vei lipsi mai mult decât cuvintele pot exprima. Odihnește-te în pace, draga noastră prietenă! Suntem recunoscători pentru timpul pe care l-am petrecut împreună și pentru dragostea pe care ai adus-o în viețile noastre.”

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Mii de turiști au rămas blocați în Laponia. Temperaturi de aproape minus 40 de grade
Digi24
Oficial BNR: „Reducerea de 10% în administrație nu e suficientă”. Marea problemă: Suntem tot în România anilor '60 a lui Ceaușescu
Cancan.ro
Sofia Vicoveanca a suferit un INFARCT! Artista, internată la Spitalului Clinic Județean de Urgență 'Sf. Ioan cel Nou' Suceava
Prosport.ro
Cristina ICH, apariție hot în costum de baie, în St. Barts
Adevarul
Motivul crimei tânărului moldovean în Italia, explicat de polițistul suspect: „Videoclip cu tentă sexuală”
Mediafax
Timothée Chalamet, Globul de Aur! Lista COMPLETĂ a câștigătorilor din 2026
Click
Bijuteria regală, veche de 1.100 de ani, care are gravat mesajul: „Alfred a poruncit să fiu făcută”
Digi24
„Santinela Arctică”. Propunerea Germaniei pentru a reduce tensiunile cu SUA legate de Groenlanda și modelul pe care s-ar baza
Cancan.ro
Irina Rimes, out de la Vocea României! Este cutremur media în PRO TV
Ce se întâmplă doctore
Amestecul-minune cu care Romanița Iovan a reușit să slăbească 24 de kilograme în 6 luni
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Cum ar putea arăta Dacia C-Neo: spaniolii publică primele randări ale noului break
Descopera.ro
Polul Sud tocmai s-a mutat! Cum a fost posibil?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Două pițipoance stau de vorbă: – M-ai prins în mijlocul unei partide de amor!
Descopera.ro
Explicații de la Guvern: de ce au crescut impozitele pe proprietate și mașini în 2026?