Prima pagină » Actualitate » Caz șocant în București. Un tânăr s-a aruncat de la etaj, din apartamentul unor prieteni. Înainte de gestul fatal, bărbatul și-a bătut amicii și le-a distrus casa

Caz șocant în București. Un tânăr s-a aruncat de la etaj, din apartamentul unor prieteni. Înainte de gestul fatal, bărbatul și-a bătut amicii și le-a distrus casa

Caz șocant în București. Un tânăr s-a aruncat de la etaj, din apartamentul unor prieteni. Înainte de gestul fatal, bărbatul și-a bătut amicii și le-a distrus casa

Un tânăr din sectorul 3 al Capitalei s-a sinucis în noaptea de vineri spre sâmbătă, după ce s-a aruncat de la etajul 10, dintr-un apartament unde era găzduit de prieteni.

„La data de 20.11.2021, după miezul nopții, Secția 13 Poliție a fost sesizată, prin apel 112, de către un bărbat, cu privire la faptul că el și soția sa au fost agresați, în locuință, de un cunoscut, pe care îl gazduiseră temporar, pentru a-l ajuta să-și găsească o locuință cu chirie”, a transmis, sâmbătă, Poliția Capitalei.

Sursa citată mai transmite că la fața locului, s-au deplasat polițiști din cadrul secției, constatând că persoanele care au sesizat situația părăsiseră apartamentul, în interior rămânând bărbatul reclamat ca agresor.

Ușa de acces în locuință era încuiată, iar din interiorul casei ieșea fum. S-a delimitat zona, pentru a facilita intervenția pompierilor, în timp ce  bărbatul rămas în locuință  arunca  cu diverse obiecte, producând avarii la autoturismele parcate în fața imobilului.

Persoanele vătămate, soț și soție, au primit îngrijiri medicale la fața locului

„A fost solicitată prezența luptătorilor din cadrul Serviciului pentru Acțiuni Speciale, a negociatorilor, dar și a echipajelor de descarcerare.  Persoanele vătămate, soț și soție, au primit îngrijiri medicale la fața locului.

În pofida eforturilor depuse pentru a determina persoana să se liniștească și să coopereze, bărbatul în cauză s-a precipitat de la etajul 10”, mai transmite Poliția Capitalei.

Tânărul a fost preluat de echipajele de prim ajutor și transportat la spital, dar, ulterior, a fost pronunțat decesul.

Cercetările au fost preluate de Biroul Morți Supecte și Ucideri din Culpă din cadrul Serviciului Omoruri din Poliția Capitalei, sub supravegherea Parchetului de pe lângă Tribunalul București, în vederea stabilirii cauzelor și condițiilor în care s-a produs decesul bărbatului de 28 de ani.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Asteroidul „Zeul Haosului” va trece pe lângă Pământ în 3 ani, conform NASA
Digi24
Pe cine vor românii premier și ce cred că ar trebui să facă Nicușor Dan în conflictul Grindeanu vs. Bolojan (Sondaj comandat de Digi24)
Cancan.ro
21 aprilie 2026: Ziua în care vreme o ia razna în București. Anunțul făcut de meteorologii Accuweather
Prosport.ro
Primarul Ciprian Ciucu îi dă lovitura de grație lui Gigi Becali
Adevarul
Incident la bordul unui avion TAROM: un pilot a avut nevoie de îngrijiri medicale după ce a zburat fără să fi dormit
Mediafax
Presa maghiară: Alegerile din Ungaria sunt oglinda în care se privește o Românie care stagnează
Click
Unde sărbătoresc Medana și Alin Oprea 7 ani de relație? Ce artiști le-au fost alături? „Trei zile și trei nopți”
Digi24
Cine va fi următorul „perturbator-șef” al Uniunii Europene. 5 lideri ar putea prelua rolul lui Viktor Orban
Cancan.ro
Valentin Sanfira nu se mai ascunde! A dat fuga la ferma iubitei și s-a fotografiat într-o ipostază neașteptată
Ce se întâmplă doctore
Boala autoimună de care suferă Naba Salem. I s-a făcut rău în timpul probelor de la Survivor: „M-a luat panica și am început să tremur rău”
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Armă nouă la mare adâncime: China poate lăsa acum lumea fără internet
Descopera.ro
Care este diferența dintre antropologie și sociologie?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Ion către Măria: - – Ce ai fată de stai dezbrăcată?
Descopera.ro
O femeie cu 3 boli autoimune a intrat în remisiune după ce medicii i-au „resetat” sistemul imunitar