Prima pagină » Actualitate » Cum SE SIMTE Bianca Brad, după ce s-a luptat cu cancerul la sân. ”Urmează să fac controlul de 6 luni”

Cum SE SIMTE Bianca Brad, după ce s-a luptat cu cancerul la sân. ”Urmează să fac controlul de 6 luni”

Cum SE SIMTE Bianca Brad, după ce s-a luptat cu cancerul la sân. ”Urmează să fac controlul de 6 luni”
Cum se simte Bianca Brad, după ce s-a luptat cu cancerul la sân

Actrița Bianca Brad, în vârstă de 55 de ani, a explicat care este starea sa de sănătate din prezent după ce s-a luptat cu cancerul la sân.

Bianca Brad este o cunoscută actriță din România. În anul 1990 a fost câștigatoare a unui concurs de Miss – ”Miss Prințesa Frumuseții”, imediat după Revoluția din 1989. A jucat în filme precum „Al patrulea gard lângă debarcader” (1985), „Zâmbet de Soare” (1987), „Duminică în familie” (1987), „Domnișoara Aurica” (1998) și multe altele.

Bianca Brad este mama unui băiat, Luca. Actrița a mai avut o fetiță, Emma. Cu doar câteva zile înainte să nască, vedeta a aflat că micuța sa i-a murit în pântece, din cauza unei malformații la inimă. În urmă cu opt ani, în anul 2015, actrița Bianca Brad a fost diagonsticată cu o boală cruntă – cancer la sân.

Actrița a explicat, pentru click.ro, că starea sa de sănătate din prezent este una bună și că urmează să facă controlul de 6 luni.

Cum se simte Bianca Brad, după ce s-a luptat cu cancerul la sân. ”Sunt convinsă că pe mine asta m-a salvat, energia pozitivă”

„Renasc. Am niște proiecte, sunt în faza de pregătire, lucrez la niște workshopuri, pe sănătate, feminitate foarte mult, atitudine, pentru adolescenți, pentru femei. Acum, în octombrie, urmează să fac controlul de 6 luni, Doamne ajută să fie bine! Sunt convinsă că pe mine asta m-a salvat, energia pozitivă, am reușit să controlez frica, și să pun stăpânire eu pe ea, nu ea pe mine. La început, raportul a fost invers. Este un factor foarte important încrederea că este bine și să nu te lași subjugat de frică pentru că ăsta e dușmanul numărul unu peste tot în viață”, a detaliat Bianca Brad pentru sursa mai sus-menționată.


Actrița a vorbit și despre fiul său, Luca. Acesta este în ultima clasă de liceu și anul viitor intenționează să meargă la studii în Italia.

„Luca este acum clasa a XII-a, dar anul viitor o să plece în Italia, vrea să studieze Genomica. Acolo este o Facultate bună de Genomică. Ne bucurăm că avem norocul să fie așa aproape. Nu am emoții cu el, este un copil foarte bun, învață, are note bune, îi place, nu îmi fac probleme. Nu prea mai îmi spune toate secretele, dar comunicăm foarte mult. I-am acordat spațiu, independență, caut să îi induc valorile cele mai importante în viață și sper să și le însușească. Văd la el că este pe drumul cel bun”, a declarat aceasta.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Presa internațională, omagiu pentru Mircea Lucescu: „unul dintre numele importante ale fotbalului mondial a încetat din viață”
Digi24
Fulgy, fiul Clejanilor, a fost internat la Obregia după ce a amenințat că aruncă un bloc în aer
Cancan.ro
Ce avere avea Mircea Lucescu, de fapt. A strâns o sumă uriașă din fotbal
Prosport.ro
FOTO. Frumoasa Diletta Leotta i-a spus-o în față lui Cristi Chivu: „Vrem asta!”
Adevarul
Din sărăcie lucie, în legendă. Viața lui Mircea Lucescu: de la un colț de pâine împărțit la cinci, la recunoaștere internațională
Mediafax
Premierul Republicii Moldova readuce în discuție ideea unirii cu România: „Cetățenii de pe ambele maluri ale Prutului își dau seama că suntem foarte aproape de unire”
Click
Giga Hagi, mesaj sfâșietor după decesul lui Lucescu: „Mi-a fost mai mult decât antrenor.” Ce au transmis Simona Halep și Gică Popescu
Digi24
Cum s-a transformat jefuirea unui camion cu KitKat dintr-o veste proastă într-o oportunitate de aur pentru comunicarea de criză
Cancan.ro
BREAKING | A MURIT Mircea Lucescu
Ce se întâmplă doctore
O fostă prezentatoare TV a renunțat la presă și s-a mutat cu logodnicul fotbalist în America de Sud: „Cel mai frumos capitol pe care îl încep…”
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Mai merită să mergi cu mașina în Grecia? Cât costă în 2026 drumul până în Thassos, Halkidiki sau Lefkada
Descopera.ro
Enigmă științifică: Ce este paradoxul gemenilor?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ: - -Nu vă suparați, doamna doctor, mi-e ruşine să spun, sufăr de ...
Descopera.ro
O țară săracă din Africa încearcă să intre pe piața petrolului