Prima pagină » Actualitate » Dan Diaconescu: „Ăștia, haștag, au criticat mereu PSD că dă ordonanțe, dar ei când prind Ministerul Justiției îl rup în două!”

Dan Diaconescu: „Ăștia, haștag, au criticat mereu PSD că dă ordonanțe, dar ei când prind Ministerul Justiției îl rup în două!”

„Ne-au nenorocit!”, a comentat Dan Diaconescu rezultatele apărute la scrutinul prezidențial de duminică.

Întrebat de gazda emisiunii, Marius Tucă, de ce spune asta, reputatul om de televiziune a explicat – „Păi, Coldea, premier, măi!”.

„De Crăciun, fii mai bun! Ciolacu îl lasă pe Coldea”

„De Crăciun, fii mai bun! De Crăciun, Ciolacu îl lasă pe Coldea…”, a continuat, în spirit de glumă, Dan Diaconescu.

„Coboară Coldea dintr-o sanie trasă de cai, cu fular alb, pe umeri. Dar nu e zăpadă, totul e distopie”, i-a ținut isonul Marius Tucă.

Analizând scorul electoral al Elenei Lasconi, Dan Diaconescu a vorbit despre cum se comportau cei din USR când erau la guvernare, în tandem cu PNL.

„Ăștia, haștag-rezist, i-au criticat mereu pe pesediști că dau ordonanțe, dar ei când prind 5 minute de Monitorul Oficial bagă la ordonanțe… mamă! De câte ori au avut ei miniștri, știi ce făceau? Ăia, Raluca Prună și toți… când prindeau Ministerul Justiției, îl rupeau în două! Încingeau tipografia la un moment dat” – Dan Diaconescu

CITEȘTE ȘI:

Dan Diaconescu: „Călin Georgescu este din Câmpulung, VECIN de casă cu familia Lasconi”

Călin Georgescu, victorie în fiefuri PNL!/Câte județe a câștigat Marcel Ciolacu și unde s-a impus Elena Lasconi

UPDATE. Rezultate PARȚIALE prezidenţiale 2024. Călin Georgescu 22%, Marcel Ciolacu 19%, Lasconi 19%, după centralizarea a 99,69% din procesele verbale

Călin Georgescu, biografia unui candidat care a surprins întreaga țară în noaptea de după primul tur al ALEGERILOR prezidențiale

Călin GEORGESCU a votat în numele celor „umiliți” / „Nu am votat pentru mine, ci pentru cei umiliți, care simt că nu contează în această lume”

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Psihologii sunt de acord că persoanele cărora nu le place să vorbească dimineața au aceste caracteristici
Digi24
România a pierdut procesul cu compania farmaceutică Pfizer și este obligată să plătească 600 de milioane de euro
Cancan.ro
Meteorologii, în alertă: Un val uriaș de praf african a intrat în Europa. Când ajunge în România ⬇️
Prosport.ro
FOTO. „Eşti superbă”. Fanii au reacționat când au văzut imaginile cu Tania la plajă
Adevarul
„Al treilea front”. China reînvie capacitățile militare ale lui Mao
Mediafax
Consumul de gaze din această iarnă a fost cu 4% mai mare decât media ultimilor trei ani. Cât a rămas în depozite la finalul sezonului de extracție – Datele oficiale ale Transgaz
Click
Urmează două săptămâni de succes pentru trei zodii. Acești nativi au parte de reușita vieții lor
Digi24
Greg Bovino, șeful grănicerilor SUA, a ieșit la pensie cu tot cu parolele de la conturile de social media ale instituției
Cancan.ro
Zodia feminină care va primi inelul de logodnă în aprilie 2026, potrivit celebrei Cristina Demetrescu
Ce se întâmplă doctore
Imagini uitate cu Ramona Olaru în tinerețe, când nu era celebră! Nimeni nu a mai recunoscut-o în aceste fotografii
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Carburanții, ieftiniți agresiv. Motorina a ajuns la sub 10 lei/litru
Descopera.ro
Lansarea Artemis 2 are loc astăzi! Tot ce trebuie să știi
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Ahmed: – La mine în țară poți să ai 4 neveste!
Descopera.ro
Un implant mai mic decât un bob de sare îți poate citi creierul în timp real