Prima pagină » Actualitate » FOTO – Dramă într-o familie din Sălaj: Filip, un copil de 13 ani, a fost găsit mort în apartament / Din primele verificări, adolescentul s-a sinucis

FOTO – Dramă într-o familie din Sălaj: Filip, un copil de 13 ani, a fost găsit mort în apartament / Din primele verificări, adolescentul s-a sinucis

Otilia Serescu
FOTO - Dramă într-o familie din Sălaj: Filip, un copil de 13 ani, a fost găsit mort în apartament / Din primele verificări, adolescentul s-a sinucis
Sursă Foto - caracter ilustrativ: Mediafax Foto

Dramă într-o familie din Sălaj. Un copil de 13 ani a fost găsit mort în apartament și, din primele verificări, este vorba despre o sinucidere. Poliția anchetează circumstanțele decesului.

„Marţi, 3 ianuarie, la ora 17.20, Inspectoratul de Poliţie Judeţean Sălaj a fost sesizat prin SNUAU 112 că, într-o locuinţă din municipiul Zalău, a fost găsit de către familie un copil în stare de inconştienţă.

La faţa locului s-au deplasat cu operativitate poliţiştii de investigaţii criminale din cadrul Poliţiei Municipiului Zalău împreună cu un poliţist criminalist. Victima a fost identificată ca fiind un minor de 13 ani, din municipiul Zalău.

Din nefericire, în ciuda manevrelor de resuscitare efectuate de personalul medical, a fost declarat decesul acestuia”, conform Inspectoratului de Poliţie Judeţean (IPJ) Sălaj.

Cine este copilul care s-ar fi sinucis la doar 13 ani în apartamentul din Zalău / Sursa foto: Monitorul de Sălaj

Cine este copilul care s-ar fi sinucis la doar 13 ani în apartamentul din Zalău / Sursa foto: Monitorul de Sălaj

Cine este copilul care s-ar fi sinucis la doar 13 ani

Filip provine dintr-o familie modestă și era singur la părinți. El era elav în clasa a VII-a la Școala Generală Mihai Eminescu.

Prietenii povestesc că adolescentul erau un băiat cuminte și învăța bine. Toți tinerii din cartier sunt uimiți și întristați de cele întâmplate.

Copilul provine dintr-o familie modestă, cu părinți muncitori. Mama lui lucrează la un magazin de haine și tatăl la firma de distribuție Total As, scrie presa locală.

Trupul neînsufleţit al copilului a fost dus la Serviciul Judeţean de Medicină Legală Sălaj, pentru a i se face necropsia şi pentru a se stabili cu exactitate a cauzei decesului.

Din primele date, nu există suspiciuni ca adolescentul a fost victima unei infracţiuni.

Vă recomandăm să citiți și:

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
SURPRIZĂ! Denise Rifai, suspectă în dosarul DNA în care este acuzat Ciprian Ciucu.
Digi24
Ce se va întâmpla cu Volodimir Zelenski după război. Răspunsul dat de majoritatea ucrainenilor
Cancan.ro
Insecta care a invadat Bucureștiul din cauza căldurii. Avertismentul autorităților
Prosport.ro
Imaginile zilei: Gigi Becali a cărat „cărămizi” de bani cash cu papornița de hârtie!
Adevarul
ANALIZĂ Cum ar arăta România cu un cabinet AUR. Avertismentul politologului Andrei Țăranu: „Are mai multe fețe”
Mediafax
DOCUMENT EXCLUSIV. Tribunalul Ilfov a suspendat deciziile lui Bolojan împotriva susținătorilor lui Veștea
Click
Transformare spectaculoasă pentru Oana Roman și fiica ei! Câte kilograme au slăbit și care este secretul succesului: „E chiar bine”
Digi24
Societatea secretă a elitei mondiale, expusă accidental pe internet. Ce discută miliardarii și când are loc următoarea întâlnire
Cancan.ro
Ciprian Ciucu audiat la DNA. Informații de ultimă oră despre primarul Capitalei
Ce se întâmplă doctore
Primul val de caniculă lovește România. Temperaturile urcă până la 36 de grade! Disconfortul termic va fi accentuat
Ciao.ro
Daniel Buzdugan, de urgență la spital! Era dezbrăcat și aproape inconștient
Promotor.ro
Cât costă cel mai nou sedan BMW în România?
Descopera.ro
3 motive pentru care extratereștrii nu ne vizitează
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. MARIA: – Bă Ioane, dacă îți bag un piranha în chiloți, știi ce face?
Descopera.ro
Ce se întâmplă cu industria Germaniei? Numărul angajaților a ajuns la un minim istoric