Prima pagină » Actualitate » Fetiță de șase ani, spulberată de o mașină, în Sălaj, după ce a încercat să traverseze neregulamentar strada

Fetiță de șase ani, spulberată de o mașină, în Sălaj, după ce a încercat să traverseze neregulamentar strada

Fetiță de șase ani, spulberată de o mașină, în Sălaj, după ce a încercat să traverseze neregulamentar strada

O fetiţă de şase ani din Şimleu Silvaniei, județul Sălaj, și-a pierdut viața după ce a fost lovită de un autoturism în timp ce încerca să traverseze neregulamentar strada.

Drama a avut loc miercuri seara. Copilul nu a mai avut nicio șansă de supraviețuire. Șoferul a fost testat cu aparatul alcooltest, iar rezultatul a fost negativ.

La data de 9 decembrie, ora 21,15, pe strada Independenţei, din Şimleu Silvaniei, un şimleuan de 20 de ani, în timp ce conducea autoturismul pe direcţia Pustă-Şimleu Silvaniei a acroşat o fetiţă de 6 ani, din localitate, care s-ar fi angajat în traversarea străzii fără să se asigure. În urma impactului a rezultat decesul copilei”, se arată într-o informare de presă a Inspectoratului de Poliţie Judeţean (IPJ) Sălaj.

Poliţiştii au întocmit dosar penal pentru infracţiunea de ucidere din culpă şi continuă cercetările pentru administrarea întregului probatoriu.

Accident grav în Argeș. O bătrână a fost spulberată pe trecerea de pietoni

Din păcate, accidentele de acest gen au devenit o obișnuință în România. În noiembrie, un teribil accident de circulație a avut loc în municipiul Pitești, din județul Argeș. O femeie a fost spulberată chiar pe trecerea de pietoni. Lovită atât de puternic, bătrâna în vârstă de 70 de ani a murit pe loc.

Potrivit Inspectoratului de Poliţie Judeţean (IPJ) Argeş, evenimentul rutier s-a produs pe Calea Câmpulung, la ieşirea din Piteşti către comuna Mărăcineni.

Din primele verificări, un autoturism care circula pe DN 73, din direcţia Piteşti către Mioveni, a accidentat mortal o femeie, care s-ar fi angajat în traversarea străzii pe marcajul pietonal. Poliţiştii Biroului Rutier Piteşti se află la faţa locului pentru efectuarea cercetărilor şi fluidizarea traficului”, a anunţat IPJ Argeş.

Reprezentanţii Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă Argeş au precizat că victima este o femeie de aproximativ 70 de ani, care prezenta leziuni incompatibile cu viaţa. Nu se cunosc, deocamdată, detalii despre persoana care a produs accidentul.

Recomandarea video

Mediafax
Invazia Măgarilor: oamenii s-au trezit cu o mulțime de măgari în curțile lor, prin oraș, dând buzna și la nunți sau alte petreceri
Digi24
Vladimir Putin „a otrăvit” mințile rușilor. Mihail Kasianov, despre ultima întâlnire cu liderul de la Kremlin: „Te voi distruge oricum”
Cancan.ro
Și-a părăsit iubita medic pentru Rodica Stănoiu! Noi detalii despre 'puiuțul' fostei ministrese a Justiției
Prosport.ro
Mădălina Ghenea i-a înnebunit pe arabi. Cum și-a făcut apariția în Qatar
Adevarul
Trucul românesc care reduce cheltuielile de iarnă. „Am 21 de grade în casă și nu am dat drumul la căldură”
Mediafax
Vreme mohorâtă la vot: Ploi slabe și 4-6 grade în București
Click
Roxana Călin, doctoriţa care a îngrozit România în anii ’90. Și-a ucis şi tranşat rivala în dragoste
Digi24
Rachete spațiale, aur ilegal și o misiune imposibilă a Legiunii Străine: De ce nu poate Europa să își apere frontiera din Amazon
Cancan.ro
FBI intră pe fir în cazul lui Emil Gânj! Descoperiri ULUITOARE în telefonul criminalului din Mureș
Ce se întâmplă doctore
Ce se întâmplă cu pensiile din ianuarie 2026? Ministrul Muncii a clarificat situația
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Tesla Model 3 Standard, disponibilă și în România. E cea mai ieftină Tesla și poate fi luată în rate
Descopera.ro
Un EXPERT spune că modelele lingvistice mari nu vor fi niciodată cu adevărat INTELIGENTE
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ nedumerit: - Iubita mea s-a întins pe canapea, şi-a dat fusta jos, şi-a smuls...
Descopera.ro
Un ritual funerar necunoscut, dezvăluit de o movilă veche de 4.000 de ani, i-a uimit pe arheologi