Prima pagină » Actualitate » Ilie BOLOJAN, mesaj pentru cei care l-au huiduit: „De 20 de ani de când sunt în funcții publice, am participat la marcarea acestei zile la Oradea”

Ilie BOLOJAN, mesaj pentru cei care l-au huiduit: „De 20 de ani de când sunt în funcții publice, am participat la marcarea acestei zile la Oradea”

Ilie BOLOJAN, mesaj pentru cei care l-au huiduit:

În urma manifestării publice a intenției de redimensionare a aparatului administrativ al Senatului, prin concedierea a aproape 200 de angajați, Ilie Bolojan a ratat șansa să câștige premiul de popularitate al anului. Ba mai mult, a fost întâmpinat cu huiduieli la Focșani, acolo unde președintele Senatului a luat parte la manifestările prilejuite de Ziua Unirii. Ca răspuns la manifestările primite din public, Bolojan a transmis, vineri, un mesaj, în acest sens. 

Pentru că, de 20 de ani de când deține o funcție publică în aparatul administrativ din Oradea a luat parte numai la ceremoniile organizate numai la Oradea. De când a fost numit președinte al Senatului, Ilie Bolojan a mers la Focșani pentru a marca Ziua Principatelor Române. Însă, nu toți cei din public au apreciat prezența sa și l-au primit cu huiduieli. În replică, acesta a răspuns pe facebook.

„Am sărbătorit Ziua Unirii la Focșani. De 20 de ani de când sunt în funcții publice, am participat la marcarea acestei zile importante pentru țara noastră la Oradea. Și atunci, și astăzi, am considerat că este o formă de recunoștință pentru cei care au făcut ca țara noastră să fie ceea ce este astăzi, dar și o formă de respect pentru cetățenii noștri. La mulți ani, România! La mulți ani, dragi români!”

CITEȘTE ȘI:

Ilie Bolojan, Sebastian Burduja și Ciprian Ciucu au mers la manifestările de Ziua Unirii de la Focșani. Liderul PNL a fost huiduit

PROTEST la Guvern al sindicatului MERIDIAN/Protestatarii se retrag din cauză că nu vor să fie asociați cu susținătorii lui Călin Georgescu

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Cum s-a împărțit șpaga între funcționarii reținuți de la Primăria Sectorului 5 – procurori
Digi24
VIDEO Momentul în care doi soți au fost tâlhăriți la Cernavodă, filmat de camerele de supraveghere. Un suspect a fost prins
Cancan.ro
Mutare majoră în grila PRO TV, la o zi după finalul erei lui Cătălin Măruță. Rocada inedită pe care românii o pot vedea de azi, 7 februarie
Prosport.ro
FOTO. Sportiva e gata să pozeze în celebra revistă pentru bărbați: „Am fost goală la o fotografie”
Adevarul
Sunt prețurile alimentelor din România de speriat? Ce descoperă românii când le compară cu cele din UE
Mediafax
Rețeaua energetică a Ucrainei, vizată de un atac rus de amploare. Restricții aeriene în Polonia
Click
Biserica din Capitală care ascunde un secret despre Arsenie Boca. Dan Negru, dezvăluiri surprinzătoare: „E lăsat aici. Să vi-l arăt”
Digi24
Următorul hegemon al Europei: Care sunt riscurile reînarmării Germaniei și de ce soluția „cătușelor de aur” ar putea salva continentul
Cancan.ro
Ce le mărturisea Ruxandra Luca apropiaților și nu a fost povestit în instanță: 'Cerea lucruri anormale în pat. A bătut-o de la începutul relației'
Ce se întâmplă doctore
Transformarea IREALĂ a unei soliste celebre. Cum a slăbit și cum arată acum? Nimeni nu a mai recunoscut-o
Ciao.ro
Sună periculos, trage fusta mai jos! Vedetele din România s-au aplecat prea mult și s-a văzut tot
Promotor.ro
Renault testează în România rivalul Dacia Bigster. Poze spion cu noul model surprins în trafic
Descopera.ro
A fost găsit al doilea Pământ! Cât de aproape este de noi?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Ştrulă: – Intru şi eu să văd cum este! BULĂ: - Ai avut dreptate...
Descopera.ro
Cea mai detaliată hartă cu substanța misterioasă care unește Universul