Prima pagină » Actualitate » IMAGINI EXCLUSIVE. Liz Mitchell, vocea originală a formaţiei BONEY M., a ajuns la București, unde va susține, sâmbătă, un concert la Sala Palatului

IMAGINI EXCLUSIVE. Liz Mitchell, vocea originală a formaţiei BONEY M., a ajuns la București, unde va susține, sâmbătă, un concert la Sala Palatului

Wilmark Entertainment Show și Arsenium, două nume consacrate ale industriei muzicale și de entertainment sunt invitații speciali ai concertului Boney M. feat Liz Mitchell. Evenimentul va avea loc la Sala Palatului sâmbătă, 25 februarie.

Reporterii GÂNDUL au surprins-o vineri pe uimitoarea Liz Mitchell, vocea originală a formaţiei, la Aeroportul Internațional Henri Coandă, imediat după ce a aterizat la București.

“Buna, tuturor. Sunt Liz Michell, vocea originală a grupului Boney M. Voi veni in Bucureşti pe data de 25 februarie la Sala Palatului. Sper că toata lumea va participa si se va bucura de eveniment. Aștept cu nerăbdare!”,  a transmis ea  fanilor din România cu câteva zile înainte de a ajunge în București.

Magia grupului Boney M. rămâne de actualitate prin arhicunoscutele piese, fredonate şi ascultate de milioane şi milioane de oameni, precum: „Sunny”, „Daddy Cool”, „Rasputin”, „Ma Baker”, „Rivers of Babylon”, „Brown Girl in the Ring, „Belfast”, „Malaika”.

Alături de Wilmark și Arsenium, doi extraordinari tineri, câştigători ai show-ului „Românii au talent” si proaspăt finalişti ai “America’s Got Talent All Stars”, Ana-Maria Mărgean şi Darius Mabda, vor urca pe scena Sălii Palatului pe data de 25 februarie cu un număr surpriză, în deschiderea mega-concertului Boney M. feat Liz Mitchell.

Despre Wilmark

Wilmark Rizo Hernandez este dansator, actor, prezentator şi coregraf, originar din Santafe de Bogota, Columbia. În anul 1994 vine în România pentru a urma cursurile Universităţii de Petrol şi Gaze din Ploieşti, dorinţa sa la acea vreme fiind aceea de a deveni inginer.

Nu a durat mult până când dorul de ţara natală și de atmosfera tropicală a Columbiei l-au îndemnat pe Wilmark să aducă în România o mică parte din căldura ritmurilor latino-americane. Astfel, se face remarcat la „Salsa You & Me”, prima discotecă salsa din România, devenind primul instructor de ritmuri latino-americane din România.

În 1998, deschide prima şcoală de dansuri latino-americane tradiționale sub numele „Dansează cu mine”. Tot în acel an, face cunoştinţă cu Pro TV, fiind prezentator și dansator în emisiunea „Paradis Latino” alături de Vali Bărbulescu, Andi Moisescu, Mihai Gurei şi Ramon Cotizo, George Vintila, Vlad Craioveanu şi multi alţii.

Wilmark și-a consolidat cariera cu emisiuni ca „Latino Party”, „Vara ispitelor”, „Dansez pentru tine”, „KidSing” sau „Tropicasao”. Wilmark a lansat prima orchestră de salsa din România, Mandinga, fiind atât managerul, directorul artistic, producătorul și impresarul orchestrei.

În 2004, Wilmark și-a lărgit orizonturile, organizând evenimente latino, prin intermediul propriei agenţii. A organizat cel mai important festival latino din Romania – „Romania Salsa Week”. Din anul 2011 este Președintele Asociaţiei Române de Dans, unde creează oportunități pentru tinere talente și o bază pentru buna desfășurare a evenimentelor din comunitatea latino.

Despre Arsenium

Arsenie Todiraș, sub numele de scenă „Arsenium”, a devenit cunoscut odată cu trupa O-Zone, ce s-a bucurat de o carieră fulminantă în Moldova. Nu a durat mult până ce trupa a lansat câteva hit-uri mari în România , iar „Dragostea din tei” a fost piesa prin care au cucerit întreaga planetă, vânzând peste 15 milioane de single-uri în toată lumea, fiind numărul 1 European Billboard mai multe săptămâni.

Curând, piesa a ajuns numărul 1 și în Japonia în 2005, unde Arsenium a cântat pentru ultima oară în cadrul trupei. Imediat după destrămarea formației, Arsenium a lansat piesa „Love Me, Love Me” în mai multe țări din Europa și Japonia. A mers în turnee de promovare și concerte, piesa intrând în topurile muzicale ale mai multor țări.

În 2006, a lansat albumul „33 Element”. A participat la concursul „Eurovision” din Grecia unde a reprezentat Moldova cu piesa „Loca”, alături de Connect-R și Natalia Gordienko.

În următorii ani lansează numeroase piese precum „Wake up”, „Professional Heartbreakers”, „Rumadai”, „Minimum”, „Erase it”, „Bella Bella” sau „Bon Ami”. Anul trecut, Arsenium a lansat piesa „O zi”, în colaborare cu Holograf.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Șoc în lumea politică americană! ALIATUL lui Trump a murit „în urma unei boli scurte și subite”
Digi24
Brațul lung al lui Putin ajunge până în Țara Soarelui Răsare. Cum a devenit Japonia un cuib pentru spionii ruși care vânează tehnologie
Cancan.ro
Alexandru Nițu a fost dat dispărut pe 28 iunie 2026. IREAL unde a fost găsit după două săptămâni
Prosport.ro
Simona Halep, prima reacție după ce s-a afişat la Wimbledon cu afaceristul Dorin Mateiu
Adevarul
Românii pun sub semnul întrebării fiecare cheltuială. Ce riscă economia dacă acest fenomen continuă
Mediafax
Aici trăiesc BOGAȚII! Care este orașul spaniol care a întrecut Londra și Paris pe piața imobiliară de lux
Click
Ce a scris Ann Widdecombe în ultimele minute de viață. Mesajele fostei deputate au fost făcute publice
Digi24
Declarații controversate ale ambasadorului german la Chișinău. Hubert Knirsch e acuzat că neagă identitatea românească a Basarabiei
Cancan.ro
Simona Halep și Dorin Mateiu și-au oficializat relația la Wimbledon. După escapada din Mykonos, a venit și confirmarea!
Ce se întâmplă doctore
Iulia Albu a apelat la operații estetice! E total schimbată acum: „Procedura a reprezentat primul pas, urmat de un protocol de recuperare, perfuzii și tratamente”
Ciao.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Promotor.ro
Dacia DUSTER de Japonia, produsă în INDIA: Cu ce dotări vine Nissan Tekton?
Descopera.ro
Manualele de biologie s-au înșelat: Oamenii de știință au descoperit cum crește, de fapt, părul uman
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ: – Am 71 de ani și sunt căsătorit cu o femeie de 30!
Descopera.ro
De ce exercițiile fizice inversează îmbătrânirea musculară?