Prima pagină » Actualitate » Imagini fabuloase cu Florin Salam care promite că vine la nuntă, recunoaște că a luat banii, apoi ar fi dat țeapă: „M-am dus la Roxana, la nevastă-sa”

Imagini fabuloase cu Florin Salam care promite că vine la nuntă, recunoaște că a luat banii, apoi ar fi dat țeapă: „M-am dus la Roxana, la nevastă-sa”

Elena Ailuţoaei

Florin Salam este în prezent reținut de procurori, fiind acuzat de înșelăciune. Practic, manelistul ar fi luat bani înainte de nunți, apoi ar fi dat țeapă și nu s-a mai prezentat la evenimente. Gândul a stat de vorbă cu unul dintre bărbații care a depus plângere împotriva artistului.

UPDATE: După audierile de la Institutul de Studii pentru Ordine Publică,  Florin Salam a fost eliberat joi seara pus sub control judiciar pentru 60 de zile.

Știrea inițială

Gândul publică imagini fabuloase cu Florin Salam, care promite că merge la o nună la Gighera, în județul Dolj.

Este una dintre nunțile la care manelistul le-ar fi dat țeapă mirilor, respectiv socrului mic.

Presupusă victima a lui Florin Salam: „Îmi doream să fie o nuntă de vis”

În imaginile publicate de Gândul, manelistul recunoaște că a primit arvună pentru nunta de la Gighera.

„Eu aveam nunta cu fiul meu în august, și în ianuarie am fost și am antamat cu Florin Salam. Îmi doream să fie o nuntă de vis. I-am dat 10.000 de euro și înainte cu doua săptămâni de nunta mi-a dat mesaj că nu mai poate veni. Ne-am dus și am vorbit cu Roxana, cu nevasta lui, și ne-a zis că e bolnav și că într-o luna ne va da banii. Nu i-am mai văzut nici acum, și am depus plângere la Poliție. Nici nu ne mai răspundea la telefon”, a declarat pentru Gândul Cristinel Stoican, unul dintre cei care a depus plângere împotriva lui Florin Salam.

Florin Salam a fost reținut

Cântărețul Florin Salam a fost reținut pentru 24 de ore de polițiști după ce ar fi înșelat 3 persoane cu diverse sume pentru prestații muzicale și nu ar mai fi onorat înțelegerea. Prejudiciul se ridică la 18.000 de euro.

La data de 28 ianuarie 2023, Stoican Cristinel din județul Dolj ar fi mers la locuința lui Salam, iar în urma unei înțelegeri verbale, i-ar fi plătit acestuia cu titlu de avans, 10.000 de euro pentru a presta servicii muzicale în data de 13 august 2023, însă în seara respectivă, manelistul nu s-ar fi prezentat și nici nu a returnat banii persoanei vătămate.

Mai multe detalii despre acest dosar pot fi citite AICI

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Noua formă de diabet despre care aproape nimeni nu vorbește: diabetul de tip 5
Digi24
Hainele și nu pozele nud ale consulului Ucrainei în Republica Dominicană au dus la concedierea ei. Ce a purtat Victoria Iakimova
Cancan.ro
Câți bani a primit eliminata Iuliana Dup, de la Pro TV, pentru cele 15 săptămâni de Desafio
Prosport.ro
FOTO. Mihaela Buzărnescu, apariție senzuală în costum de baie! Cum arată la 37 de ani
Adevarul
De la hobby la profit. Tânărul care crește păsări „ca la țară” pentru a scăpa de alimentele procesate
Mediafax
Blocada SUA împotriva Iranului. Primele petroliere, interceptate de marina americană
Click
Cine sunt suspecții judecați pentru furtul tezaurului dacic. Înțelegerea șocantă făcută de autoritățile olandeze cu hoții
Digi24
„Super El Nino” amenință întreaga planetă. Experții avertizează că ar putea fi „cel mai puternic din ultimii 140 de ani”
Cancan.ro
Câți bani a primit un șofer Uber din București, pentru o cursă de 785 lei, în a doua zi de Paște
Ce se întâmplă doctore
Daniela Gyorfi a trecut prin mai multe transformări estetice. Cum arăta înainte vedeta: „Sunt o femeie asumată…
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Video | O femeie a vrut să-și prindă soțul în flagrant și a făcut un gest nebunesc în trafic
Descopera.ro
Care este diferența dintre antropologie și sociologie?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ: – Nu îmi place că te culci cu soția mea!
Descopera.ro
Cum ne poate „strica” Inteligența Artificială relațiile personale și profesionale?