Prima pagină » Actualitate » În Cluj-Napoca e mai scump ca în Londra sau Dubai! Cum arată apartamentul cu chirie de 850 euro/lună

În Cluj-Napoca e mai scump ca în Londra sau Dubai! Cum arată apartamentul cu chirie de 850 euro/lună

În Cluj-Napoca e mai scump ca în Londra sau Dubai! Cum arată apartamentul cu chirie de 850 euro/lună

Prețurile chiriilor din Cluj-Napoca au devenit deja faimoase la nivel național, capitala Ardealului depășind, de câțiva ani buni, Bucureștiul în ceea ce privește prețurile imobiliarelor.

Însă presa locală de la Cluj spune că, după cum ne așteptam cu toții, prețurile chiriilor au explodat înaintea începerii anului universitar.

Cea mai bună dovadă în acest sens este un apartament cu grădină din Cluj-Napoca, în zona Mănăștur, locuință care poate fi închiriată la un preț foarte piperat.

Apartamentul are trei camere și două băi, având o suprafață de 75 de metri pătrați. În apartament există și o bucătărie separată, iar „piesa de rezistență” este grădina de 150 de metri pătrați de care se pot bucura chiriașii. Totodată, apartamentul vine și cu un loc de parcare.

Prețul este unul pe măsură: 850 de euro pe lună, „ușor negociabil”.

Sursa foto: Stiri de Cluj

La Cluj-Napoca se pot găsi și locuințe mai accesibile

Aceasta este, însă, cel mai probabil, o excepție. Spre exemplu, tot în Mănăștur, presa locală spune că un apartament cu patru camere și 80 de metri pătrați poate fi închiriat cu 515 euro pe lună.

Acesta are trei dormitoare, un living, bucătărie, baie, terasă, precum și un loc de parcare inclus în preț.

Cum un arată un apartament cu 640 de euro chirie lunară

Un nou anunț de închiriere a unei locuințe într-un bloc din Cluj-Napoca, cea mai scumpă piață imobiliară din țară, stârnește comentarii online.

Chiriile tind, în mod obișnuit, să se scumpească înaintea începerii anului universitar, dar anunțurile din Cluj ofertă în continuare surprize, nu tocmai plăcute, după celebra garsoniera de 11 metri.

Faimoasa garsonieră, motiv de uimire și comentarii online mai mult sau mai puțin ironice, rămăsese liberă, din nou, la finalul lunii iunie, când proprietarul cauta un nou chiriaș. De acea dată, el voia să o închirieze cu 190 de euro, cu 10 euro mai puțin decât în urmă cu câteva luni.

Recent, un alt anunț – pentru închirierea unei camere de trecere într-un apartament dintr-un cartier al municipiului – a atras ironiile internauților.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Viitorul mașinilor chinezești în Europa: UE a luat decizia momentului
Digi24
Donald Trump s-a autoproclamat „președinte interimar al Venezuelei”. Imaginea postată de liderul american pe platforma sa socială
Cancan.ro
BREAKING! Mario Iorgulescu vrut să se SINUCIDĂ. Mesajul de ADIO lăsat părinților
Prosport.ro
Cristina ICH, apariție hot în costum de baie, în St. Barts
Adevarul
Ce se află sub gheața celei mai mari insule din lume. Pământul le-a ascuns aici dintr-un motiv anume
Mediafax
Criză în America! Cât a ajuns să coste o banală pizza cu brânză
Click
Bijuteria regală, veche de 1.100 de ani, care are gravat mesajul: „Alfred a poruncit să fiu făcută”
Digi24
Reacția Chinei după ce Donald Trump a declarat că SUA vor prelua Groenlanda ca să nu ajungă pe mâinile Beijingului
Cancan.ro
Câți bani a primit Iustin HVNDS, de la Antena 1, pentru cele doar 3 zile la Survivor 2026
Ce se întâmplă doctore
O mai țineți minte pe Adela Lupșe, cunoscută pentru replica „Vreau să sune telefonul”? Cum arată acum, la 10 ani de când a renunțat la tv
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Un McLaren diferit de toate: povestea INCREDIBILĂ a monopostului care a însoțit titlul lui Lando Norris
Descopera.ro
Polul Sud tocmai s-a mutat! Cum a fost posibil?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BUBULINA: – Explică-mi și mie de ce te-ai culcat cu soră-mea?
Descopera.ro
Test de cultură generală. Cât timp ar dura să zbori în jurul lumii?