Prima pagină » Actualitate » Preşedintele Forţa Dreptei, Ludovic Orban, a VOTAT în Spania: „Am pus ştampila pe singurul candidat în care am încredere”

Preşedintele Forţa Dreptei, Ludovic Orban, a VOTAT în Spania: „Am pus ştampila pe singurul candidat în care am încredere”

Preşedintele Forţa Dreptei, Ludovic Orban, a VOTAT în Spania: „Am pus ştampila pe singurul candidat în care am încredere”
Președintele Partidului Forța Dreptei, Ludovic Orban

Preşedintele Forţa Dreptei, Ludovic Orban, a votat vineri, la o secție din Spania, pentru primul tur al alegerilor prezidenţiale, potrivit Agerpres.

„Un eveniment fericit de familie m-a adus pe coasta Atlanticului, la Huelva, în Spania. Pentru prima oară am votat la o secţie de votare din afara României. Şi, evident, am pus ştampila pe singurul candidat în care am încredere şi care sunt convins că poate aduce o schimbare în bine”, a scris Ludovic Orban, pe pagina sa de Facebook.

Conform datelor furnizate în timp real de Autoritatea Electorală Permanentă (AEP), de la deschiderea urnelor, respectiv de joi seara, ora 22:00 ora României (ora locală 7:00) şi până vineri la ora 18:00, s-au prezentat la urne 67.598 de cetăţeni români.

Cei mai mulţi alegători români au votat în Italia – 11.415, Germania – 10.339, Spania – 9.333, Marea Britanie – 8.255, Franţa – 3.232.

În cele 965 de secţii de votare din diaspora organizate pentru alegerile prezidenţiale din acest an pot vota cetăţenii români care se află în străinătate în ziua scrutinului, indiferent dacă au sau nu domiciliul ori reşedinţa în afara ţării, notează G4Media.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Războiul din Orientul Mijlociu degenerează: Iran și Israelul se bombardează tot mai puternic. Prețul petrolului crește cu 10%,
Digi24
„Și pietrele mă cunosc în Strâmtoarea Ormuz”. Ce îl îngrijorează pe fostul comandant de vas Traian Băsescu, după atacarea Iran
Cancan.ro
Cum a reușit Viorel Dejeu, un medic chirurg, să plece din Dubai: 'Informație care poate ajuta!'
Prosport.ro
Olivia, apariție în bikini: „A arătat aproape tot”
Adevarul
Imperiul secret de 95 de miliarde de dolari al ayatollahului Khamenei. Cum a confiscat mii de case și a făcut avere din suferința iranienilor
Mediafax
Avertismentul lui Bogdan Chirițoiu pentru benzinari: „Nu am vrea să vedem comercianți care profită de contextul internațional pentru a crește suplimentar prețurile în mod nejustificat”
Click
Clătite de post pufoase cu apă minerală. Rețetă rapidă, economică și delicioasă
Digi24
Asasinarea ayatollahului: camere de trafic piratate, sabotarea comunicațiilor și o cârtiță CIA i-au pecetluit soarta lui Khamenei
Cancan.ro
DOLIU în politică! A murit consilierul județean Camelia Ciornia
Ce se întâmplă doctore
Cum arată acum Alexandra Dinu, prima soție a lui Adrian Mutu, la 45 de ani. Imagini rare cu blondina!
Ciao.ro
Inna, Delia sau Gina Pistol, poze pe care le-ar vrea șterse! Ipostaze stânjenitoare în public
Promotor.ro
Limuzina primită de Ceaușescu de la ultimul Șah al Iranului, vândută cu o sumă record. Cum arată și ce dotări are
Descopera.ro
Din ce este făcută coaja de ou?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. O tipă e în pat cu noul iubit: – E prima oară când fac asta, nu vreau să-ți faci o părere proastă despre mine...
Descopera.ro
Un virus Android imită aplicațiile bancare și nu poate fi dezinstalat