Prima pagină » Actualitate » Nicușor Dan: PNL nu mă susține la Primăria Capitalei / Cel mai mare partid din București este PSD

Nicușor Dan: PNL nu mă susține la Primăria Capitalei / Cel mai mare partid din București este PSD

Nicolae Oprea
Nicușor Dan: PNL nu mă susține la Primăria Capitalei / Cel mai mare partid din București este PSD

Primarul Capitalei, Nicuşor Dan, susține că PNL nu îi susţine candidatura pentru un nou mandat la Primăria Municipiului Bucureşti (PMB), dar a punctat faptul că încă nu este campanie electorală. Potrivit lui Nicușor Dan, cel mai mare partid din București este PSD.

 „În acest moment, PNL nu mă sprijină pentru candidatură pentru alegerile viitoare, dar încă nu suntem în campanie electorală”, a declarat Nicușor Dan la B1 TV, edilul punctând și faptul că peneliștii  nu şi-a anunţat oficial un candidat”, susține Nicuşor Dan

Edilul general mai spune că principalul candidat la PMB este cel al partidului PSD.

„PSD este partidul cel mai mare din Bucureşti, deci orice candidat al lui o să aibă un scor bun, eu am deja o anumită cotă de încredere, deci, asta o să fie bătălia”, a mai spus Nicușor Dan, joi, la B1TV.

Sebastian Burduja: Îi bat măr, și pe Firea și pe Nicușor Dan

Pe de altă parte, liderul PNL Bucureşti, Sebastian Burduja, a declarat miercuri despre candidatura la Primăria Capitalei că este convins că îi bate măr şi pe Firea şi pe Nicuşor Dan.

„Cred că Bucureştiul nu mai are timp de pierdut. Sunt probleme urgente, sunt milioane de bucureşteni care aşteaptă altceva, sunt sute de mii de bucureşteni care stau în frig şi nu au apă caldă.

Sunt hotărât să muncesc până pic jos, ca să las ceva în urma mea”, a spus Sebastian Burduja, în emisiunea Insider Electoral de la Prima News.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Invazie de șobolani, din cauza temperaturilor mari. „Otrava nu este soluția”
Digi24
Un politician vrea să organizeze o petrecere cu sex chiar în sediul primăriei
Cancan.ro
4.000 lei amendă tuturor românilor care locuiesc la casă și fac acest lucru în curte, crezând că nu îi vede nimeni
Prosport.ro
Ioana Timofeciuc a luat decizia! A plecat din România după Florinel Coman
Adevarul
Cum ar fi încercat Ilie Bolojan să salveze mandatul de primar al lui Dominic Fritz
Mediafax
Rusia poate prelua active fizice și financiare după atacurile Ucrainei. Decretul, semnat de Putin
Click
De ce a decis un român invitat la nunta vărului să scoată bani din plicul pentru dar: „Ei m-au chemat, eu sunt oaspetele”
Digi24
Comisia Europeană, îndemnată să blocheze fondurile din PNRR din cauza „amendamentului Fritz”
Cancan.ro
Soția bogătașului Don Pepe cere în instanță bani de la EX: ”Anturajul în care ne învârtim este unul de oameni de afaceri înstăriți”
Ce se întâmplă doctore
Recunoști fetița din imagine? Micuța cu breton și zâmbet larg a crescut și a devenit soția unui cântăreț celebru din România
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
A fost pus în funcțiune radarul care vede tot: Știe dacă ai telefonul în mână sau dacă nu porți centura
Descopera.ro
Un material uluitor a fost descoperit pe Marte de roverul Perseverance
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Soţia: – Am luat 200 de euro din buzunarul de la vestă
Descopera.ro
Un satelit cât o valiză ar putea detecta primul semnal cosmic dinaintea apariției stelelor